Dá sa nahrávať hovor počas telefonovania?

majka1231990
5. feb 2021

Ahojte..Možno blbá otázka.. Keď s niekym telefonujem,tak sa dá hovor nahrávať? Našla som mnoho app,no ani jedna nenahrávala.. ďakujem za odpovede

thewitch
5. feb 2021

Áno, môj vychytraly žiarlivý ex si to v mojom mobile nastavil aby mi mohol sledovať s kým a kvôli čomu som volala 😜 dúfam že nie si ten prípad ale chceš to využiť na rozumnejšie veci než sledovanie

uriva
5. feb 2021

Hlavne nahrávanie bez súhlasu druhej strany je trestný čin a je to nepoužiteľné pred súdom, políciou a pod. Tam by som asi skončila, lebo inak neviem, na čo by som si niečí hovor nahrávala...

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
5. feb 2021

@uriva no ale ak sa jedna napr.o vyhrazanie, co je trestny cin, a nahravanie posluzi ako dokaz, tak nepotrebujes suhlas toho zlocinca, ako inak sa da dokazat, ze sa vyhrazal?

katkamatka7
5. feb 2021

Ak by sa nahrávanie nedalo použiť bez súhlasu nahrávanie osoby, asi by advokát T. nesedel, či?

majka1231990
autor
5. feb 2021

mala som hovor,kde padli vyhrážky,že ma dotyčný dobije do krvi,že keď má stretne,tak ma zabije a zakope na záhrade,že dokončí,to čo niekto nestihol..popri tom lavína nadávok..

katren
5. feb 2021

@majka1231990 da sa, manzel tak ma, tiez kvoli vyhrazaniu...vola sa call recorder

majka1231990
autor
5. feb 2021

@katren ďakujem veľmi pekne

1sally12
5. feb 2021

Áno, presne call recorder, aj ja mám.

katren
5. feb 2021

@majka1231990 za malo....

kristina3791
5. feb 2021

@majka1231990 aky mas telefon? Ak mas huawei a mozno to ide aj na inych neviem ale hore tam co mas wifi bluetooth a tie blbosti tak by si tam mala mat aj zaznam obrazovky a to ti bude snimat aj zvuk aj obrazovku a ak to tam nemas je tusim aj taka aplikacia co ti tiez zaznamenava aj zvuk aj obrazovku

uriva
5. feb 2021

Ja by som si to najskôr naštudovala, ideálne s právnikom, ale keď nič iné, tak pár aktuálnych linkov:
https://www.hhb.sk/ako-urobit-nahravku-legalne-...
https://www.finreport.sk/podnikanie/nahravanie-...
https://martinbiskupic.sk/nahravanie-hovorov-a-...
Možnosť nahrávania nevylučujú, ak ide o ochranu človeka pred násilím, ale ani ho súd a polícia nemusia prijať. Toto je tenký ľad a po schválení GDPR je to ťažšie. Ja ti chcem len dobre, aby si ty nemala potom opletačky s tým človekom, že robíš mu zle ty...

majka1231990
autor
5. feb 2021

@kristina3791 mám iPhone 12mini..
@uriva ďakujem , prečítam si ..

smejo148
5. feb 2021

@majka1231990 ACR, spustí sa automaticky pri každom hovore

majka1231990
autor
5. feb 2021

@smejo148 ďakujem krásne

nafka0483
5. feb 2021

@uriva Ja si hovory nahravam pre svoju potrebu, napriklad ked volam na urady kvoli vybavovackam, alebo riesim nieco s firmami, kde sa dohadujeme a diktuju mi udaje, vysvetluju veci a technologicke postupy a pod. Mozem hovor vybavit hocikde, nemusim si hned vsetko zapisovat, ale potom v pokoji doma si to prehram, zapisem si adresy, cisla, poznamky ;)

tenerifka
5. feb 2021

@uriva v pripade prispievatelky ide o trestny cin vyhrazania sa smrtou, tu nejde o nelegalne nahranie nejakeho uradneho rokovania medzi firmami, ale je to civilna situacia, kde je takyto dokaz povoleny, a dokonca ziaduci.
Ak nejaka priemyselna kamera zachyti napr.vrazdu, budu si pytat povolenie od vraha o zverejnenie kvoli GDPR?

sisi4
5. feb 2021

@katren prosim ta, na aktivaciu ta aplikacia potrebuje zaslat sms (bojim sa, aby tam neboli uctovane nejake poplatky)? Alebo to mam nejaku inu aplikaciu najdenu?