Cviky pri diastáze

sungirl777
12. jún 2020

Ahojte chcela by som sa s vami poradiť čo vám pomohlo pri diastaze. Aké cviky alebo co ste robili. Som rok po druhom pôrode a brucho stále ako v 5 mesiaci. Malý bol aj veľký vážil 4050 gramov a skoro od 6 mesiaca som ho mala veeelmi nízko... Všetko vytahane... Ďakujem za rady

simona232323
12. jún 2020

@sungirl777 Aj ja potrebujem radu .. po porode 10mesiacov a brucho ako v 6mesiaci 🙈

majamat
12. jún 2020

operacia.
jedno obdobie som skusala cviky na diastazu. je vypracovany plan nejakou zenou, ale uz si vobec nepamatam kto to je. nemala som orginal pas, ktory vytvorila, ale pouzivala som bezny stahujuci pas. a teda mne osobne to moc nepomohlo. mali sme v skupine zeny, ktore mali videitelne mensie brusko,a le teda tam bolo potrebne robit denne cviky a nosit ten brusny pas. akonahle sa to hoci aj na 2dni zanedbalo, boli tam, kde predtym.
jedine co trosku zmierni vzhlad je, chodit dokonale narovnana, s natiahnutym trupom a pupok sa snazit vtahovat merom k chrbtici. proste naucit sa takto chodit so spevnenym brucho,. neurobi to zazrky, ale vyzera to o cosi lepsie. ked som tak chodila, vsetci si mysleli, ze som schudla 😀 tento sposob vtahovania brucha je aj zakladom tych cvikov na diastazu. akoze nie su zle, ale nedokazala som cvicit a pocitat - vtahovanie brucha striedavo s uvolnenim 1000x za den a k tomu dlasie 2 cviky. vzdy ked ma dcera vyrusila, uz som netusila, kolko som naratala. no najhorsi ena tom je, ze to nema trvaly efekt, keby bol aspon dlhsi. su dni, ked sme unavene a mame ochabnute svaly a ani brucho nedokazeme drzat napnute

a teda este su dobre aj cviky na posilnenie panvoveho dna.