Cviklový olej na anémiu

olinka242424
11. feb 2018

Ahojte. Máte prosím vás niektorá skúsenosti s cviklovým olejom. Má vraj pôsobiť na tvorbu červených krviniek tak sa chcem opýtať, či sa vám osvedčil.

lavieenrose
11. feb 2018

podla mna blbost. radsej cviklova stava..ved zelezo sa neviaze na tuky

bibistec
11. feb 2018

Ja by som.skor zistovala pricinu preco vznikla.anemia
Napr.mojej dcere vadil lepok a ked sme.ho vysadili krvny obraz je v poriadku
a moze byt x pricin

hettinka
11. feb 2018

ja som mala ťažkú anémiu, pomohli mi tabletky - železo, vitamín C a kyselina listová a k tomu úprava jedálnička. Robila som si zeleninovo-ovocné šťavy, Ja cvikľu neznášam, ale aj mrkva má veľa železa, jahody, čučoriedky sú tiež dobré. A so železom nesmieš piť mlieko a jesť mliečne výrobky, odstup aspoň hodina.

3009
11. feb 2018

Radšej si urobiť cviklový šalát z varenej cvikle alebo jesť aj surovú cviklu ako zeleninovú prílohu - nakrájať si ako reďkovku.

bluka2
11. feb 2018

@bibistec ako ste zistili, že jej vadil lepok? Mala okrem tej anemie aj iné prejavy?

bibistec
12. feb 2018

@bluka2 v podstate mala v krvi malo vapnika, horcika a zeleza ale niekedy to pri lepku byva prave iba zelezo. A mala pestru stravu preto sa mi to nezdalo

lena888
12. feb 2018

ja som mala anemiu, teraz jedavam kazdy den na ranajky vlocky s makom, ten obsahuje vela zeleza

desszi
12. feb 2018

Ferrofortis B od Finclubu, trstinova melasa, cviklova stava. Treba si aj uvedomit, ci kratko predtym ako bolo robene vysetrenie, nebol dotycny chory (pocas choroby si telo prirodzene znizuje hladinu zeleza, aby tak zabranilo mnozeniu niektorych druhov bakterii) a takisto vylucit pripadnu citlivost na lepok ako pise bibistec vyssie.

hettinka
12. feb 2018

@lena888 a zalievaš si to mliekom? Či ako to pripravuješ?

lena888
12. feb 2018

@hettinka horucou vodou, su tam vlocky, mak, susene brusnice a slnecnicove semienka, potom pridam nakrajane jablko a med

majolenka11
12. feb 2018

čučoriedkový sirup od Nahrin pomáha, ak chcete bližšie info mi napište

zuzkamargit
12. feb 2018

urcite cviklu, pecen, mak atd. Ale aby si si zvysila hodnoty zeleza, musim denne tieto potraviny prijimat. Pre pohodlnych alebo rychlo zijucich je tu este Narosan cucoriedkovy. Doplnok vyzivy na prirodnej baze. Denne 3 PL a po 2 flasach si z toho vonku, uz len udrziavas. Su s nim velmi dobre vysledky, od par mesacnych deti az po dospelych.