Čuvač a salašnícky pes - dva psy spolu

majkes_majk
13. mar 2017

Ahojte 🙂 mam otazku resp prosbu o radu skusenost, chcela by som si zaobstarat dve steniatka aby vyrastali spolu, najlepsie dvoch psikov, co sa tyka plemena cuvaca a bernskeho salasnickeho, nemate niekto s tymito plemenami skusenost? Cuvaca sme mali uz dve generacie, bernaka este nie
Dakujem 🙂

evina313
14. mar 2017

@majkes_majk bernaci su skvelí 🙂 ja sice nemám, ale kamaratka ma. Su velmi rodinní, kamaratski, spoločenskí, myslim, že su dosť kludní.
bernák je moja srdcovka 🙂 ja som sa rozhodovala medzi bernakom a boxerom, vyhrala boxerka, ale dalsi bude bernak 🙂

sintra
14. mar 2017

Bernak je vo vseobecnosti nekonfliktne plemeno, hlavne, ak je chovany ako rodinny pes. Povedala by som, ze povahu ma miernejsiu nez SK cuvac. Pokial budu psiky vyrastat spolu od stenata, nevidim problem. V dospelosti si to uz medzi sebou ujasnia, kto je dominantny a kto sa musi podriadit 🙂

majkes_majk
autor
14. mar 2017

Dakujem vam 🙂 zvazujem ich od steniatka mat spolu, mozno este variantu ze by bola salasnicka fenka a dali sme ju kastrovat, ale neviem ci to je dobry napad

sintra
14. mar 2017

@majkes_majk tak pokial nebude chovna, preco nie, aj tak sa da.

gir
14. mar 2017

Ak budú od šteniatka tak žiaden problém, väčšie už nie. Máme čuvača, krásny, pohodový pes aj k deťom. Len nie do koterca alebo na reťaz, lebo sa ti zbláznia a nezvládneš ich. Potrebujú voľnosť. Skvelá voľba ...🙂