Čo zo zlatom?

24. jan 2022

Ahojte,
mám cca 12,5 g zlata. Sú to zlaté retiazky, ktoré sa mi postupom času stali úzke nakoľko som pribrala.Keď som si chcela to chcela dať u zlatníka na výmenu za zlaté výrobky= 12,5g, tiež retiazky, pýtal si ešte 50% z ceny šperku prirážku, akože cena práce. Takže by som ešte by doplácala 430,- Eur a to už je celkom dosť. Poznáte nejaké dobré zlatníctvo v Bratislave, kde vykúpia za slušnú cenu, alebo výmenou za šperk ? Či sa mi skôr vyplatí záložňa ?
Vďaka 🙂

luccija
24. jan 2022

Záložňa určite nie

autor
24. jan 2022

@luccija prečo ?

haley7897
24. jan 2022

Treba sa ísť opýtať. Mne kedysi zlatník v BA napokon odporučil záložnu a tam mi ponúkli o čosi viac. Asi ale závisí aj od stavu, ja som sa zbavovala úplne nenosenych šperkov od ex, čiže bez škrabancov top stav. S nosenymi to môže byť inak

saraxyz
24. jan 2022

@luccija záložňa vychádza najlepšie 😉 myslím ak zlato predá

lenusik26
24. jan 2022

Ahoj posli mi foto do ip ak mas zaujem predat,mozno y som si nieco kupila🙂

cheeta
25. jan 2022

http://www.safina.sk/
Oficiálna firma, pokiaľ viem, seriozna

liva92
25. jan 2022

my sme dávali zlato do Banskej Štiavnice Šperkovnica, dvaja manželia maju dielničku vykupujú zlato 25€ za gram

autor
25. jan 2022

@liva92 To je málo. Obvolala som nejaké zlatníctva v BA. Vykupujú 30,-€ za gram

autor
25. jan 2022

@saraxyz veru nevychádza. dnes som sa bola popýtať v záložni a vykupuje ešte za menej ako v zlatníctve zlomkové zlato.

autor
25. jan 2022

@luccija ozaj sa záložn nevyplatí.

liva92
25. jan 2022

my sme si tam dávali vyrábať obrúčky tak sme boli radi že obrúčky zadarmo a ešte nám pridajú 300€

danina09
25. jan 2022

skus zlatnictva viacere, v zalozni ti vela nedaju, alebo napriklad skus na nete predat, mozno sa podari, mam kamosku ktora si takto davala s muzom zlato roztavit a potom si urobili vlastne obrucky na jednom kurze 🙂

saraxyz
25. jan 2022

Ja som predala v breva zalozni a vychádzala najlepšie. Obvolala som si aj zlatníctva a robilo to cca 2€ na gram

autor
25. jan 2022

@saraxyz 2,- Eur na € ? Hádam 20,- € na gram

saraxyz
25. jan 2022

Rozdiel medzi zlatnictvom a založnou. Pr.. predala som v vrece za 29€ a zlatníctvo by mi dalo 27/gram

iveta7677
26. jan 2022

To je dobra cena. Myslim 30 Eur.

judar
10. feb 2022

🤦 toto je presne to preco sa zlato neoplati a to skoro vsade ide maximalne len tych 25-30€ viac nie ale za cisty kov... ked ho kupis platit 70-100€ za gram ale ked snim chces manipulovat predat - predas o dost nizko lebo odrataju z neho vahu kamenov, ked ho chces prerobit - skupia ho ako zlomky s minus vaha kamenov a preplatis novy material + robotu, ked ho chces upravit/ opravit preplatis ho robotou + sumou ako za 1g zlomkoveho zlata plus za ostatne sluzby ktomu....a to ze niekto sa snazi ho predavat aspon 50€/g tak vela ludi ho z bazaru ani nekupi lebo je sakramentsky kupovat zlato odvazene na speci kalibrovanej vahe a leda bolo hoc akej vahe aj kuchynskej a ide ti tak peniaze doslova do ...prdele