Čo znamená akord?

maafr
25. dec 2021

Ahojte. Včera som dostala na Vianoce gitaru ktorú som strašne chcela. Hľadám všade čo znamená akord f#mi ale nikde to nieje a keď to aj nájdem je to vysvetlené typom : je to akord f. Ale na tej gitare není akord f.Poradte ak tu niekto hrá na gitare. Ďakujem

voleksi
25. dec 2021

@maafr FIS mol?

voleksi
25. dec 2021
mauduska
25. dec 2021

f# = fis
mi = mol

spolu -> fismol

maafr
autor
25. dec 2021

@voleksi Ale ja myslím kde ju nájdem na strune.

maafr
autor
25. dec 2021

@mauduska áno poznám rozdiely medzi durovou a molovou stupnicov. Ale ako ho nájdem ?

jankapepe
25. dec 2021

@maafr akord nenájdeš na strune, akord je suzvuk viacerých tónov.

voleksi
25. dec 2021

@maafr ved to tam máš zakreslene. Je tam nakresleny hmatník,struny a tam,kde sú bodky,majú byť prsty.

emalka
25. dec 2021

Akord je kombinacia strun, ktore su roznymi sposobmi drzane/nedrzane na hmatniku. Na jednotlivych strunach najdes len tony.

maafr
autor
25. dec 2021

@voleksi áno len neviem na ktorom pražci :(

voleksi
25. dec 2021

@maafr obrázok.druhy prazec držíš všetky struny, štvrtý prazec držíš A,D.

jankapepe
25. dec 2021

@maafr 🙂 ku gitare si žiadaj aj základnú príručku pre samoukov, alebo popros niekoho kto vie hrať nech ti základ vysvetli.
Ono ak si v živote nehrala nezačínaj zrovna týmto akordom 😉 prsty si vylames 😁

jankapepe
25. dec 2021

@maafr ladicku máš? Vieš stačia ti tri základné akordy aby si zahrala..... Ale ono je fakt najlepšie keď ti to niekto ukáže.....

emalka
25. dec 2021

@maafr Asi si si rovno chcela na novej gitare zahrat nejaku pesnicku, ze? A rovno si narazila na barre akord 🙂 @jankapepe ma pravdu, prsty si vylames, je to tazky akord ak nemas prsty poriadne ponatahovane.

Zozen si knizku s teoriou, lebo takto budes dlho tapat v tme.