Čo zaberá najviac pamäte v mobile?

dadika111
16. feb 2021

Ahojte. Mám mobil so 16 GB pamäťou a ukazuje mi, že mám kriticky málo miesta. Už na mi nedá stiahnuť ani žiadna aplikácia, aj fotky som vymazala. Nemám toho veľa v mobile a väčšinou ich mám na SD karte. Žiadne videá ani filmy nemám. Vedeli by ste mi poradiť, čo mi zaberá skoro celú pamäť? Ďakujem za každú radu 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadika111
autor
16. feb 2021

@viestta ano, tych mam pár, ale vačsinou ich mam na sd karte. Alebo čo mam s nimi urobit?

ibrunova
16. feb 2021

Zmazať tie priebežné súbory. daj si správa telefónu a tam vymaž dočasné súbory. Prípadne ja mám aj také že stiahnuté súbory a tam sa ukladá kadečo.

dzina007
16. feb 2021

chod do nastaveni do udrzby telefonu a tam niekde by mala byt info ca zabera kolk pamata.
Napriklad strasne vela zabera FB. Vie zaberat aj 1GB casom

dadika111
autor
16. feb 2021

@ibrunova ja som to vymazala, ale je možné že sa este niekde niečo ukladá. Len neviem kde. Mám Samsung A5.

dadika111
autor
16. feb 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tyrkysova_kobyla
16. feb 2021

@viestta tie, ktore bezia na pozadi, vytazuju pamat RAM (docasnu pamat), ale tych 16 GB, co pise @dadika111, je pamat ROM, teda ulozisko. Cast z tych 16 GB zabera operacny system a vela si pytaju aj aplikacie a ich neustale aktualizacie

hopsadobrandejsa
16. feb 2021

Operacna pamat a hdd su dve rozdielne veci. Autor ma zrejme problemy s uloznym priestorom.

Je celkom mozne, ze s tymto " problemom" nic neurobis pretoze toto byva celkom zasadny problem pri telefonoch s malym uloznym priestorom. 16GB je v dnesnej dobe zalostne malo.

Tvoj telefon si pravidelne robi aktualizacie softwaru. Operacny system ktory si mal pri kupe telefonu uz nie je ten isty pretoze s kontinualnymi aktualizaciami rastie aj objem dat operacneho systemu.

Raz pride den ked ti operacny system bude zaberat skoru celu pamat tvojho telefonu. Uz 32GB zacina byt malo v dnesnej dobe hoci s tymi telefonmi vie clovek este stale relativne v pohode fungovat.

stella14
16. feb 2021

@dadika111 cére robilo to isté, nakoniec sme zistili, že pesničky ktoré sťahuje z uložto jej ukladá do telefónu a nie na SD kartu

tyrkysova_kobyla
16. feb 2021

@hopsadobrandejsa tak tak, na tie aktualizacie treba mysliet. Preto som isla na istotu a kupila telefon s 256 GB pamate

tyrkysova_kobyla
16. feb 2021

@dadika111 tento screen vela toho nepovie, nemas tam niekde len ciste udaj, kolko zabera OS?

dadika111
autor
16. feb 2021

Tak vám veľmi pekne ďakujem. A vedeli bt ste mi poradiť nejaký dobrý telefon s dobroy pamäťou a foťákom? 😊

tyrkysova_kobyla
16. feb 2021

@dadika111 aky mas cenovy strop?

dadika111
autor
16. feb 2021

@tyrkysova_kobyla to este neviem.

tyrkysova_kobyla
16. feb 2021

@dadika111 no tak to je potom tazko radit 😀 mozem ti poradit moj, co stal cez 600 €, len ci to bude relevantne 😀

dadika111
autor
16. feb 2021

@tyrkysova_kobyla mozno nejakych 300 eur by som dala. A ty mas aky?

tyrkysova_kobyla
16. feb 2021

@dadika111 mam Xiaomi Mi Note 10 Pro. Do 300 sa da najst tiez v pohode mobil, napriklad: https://mobilne-telefony.heureka.sk/xiaomi-redm...

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hopsadobrandejsa
17. feb 2021

Ak mas obmedzeny budget, kup si telefon na splatky alebo ak ti mozem poradit, vezmi si telefon ktory je natrhu aspon 2-3 roky.

Za novinku vzdy zaplatis viac a napr pri iphonoch nie je velmi zasadny rozdiel vo vykone. Iphone 7 ci 8 kupis aj do 400 eur a co sa tyka vykonu tak to ti bude uplne postacovat.

Novinka za 1000 eur je ti realne na nic. Kupovat novinku ma zmysel ak:

- potrebujes sa ukazat, ze na to mas ( nudza ukazovat sa pred druhymi )

- si technologicky manik ( toto ma zmysel pre ludi ktori su co sa tyka techniky ako na vlastnom piesocku )

Ak potrebujes telefon vacsinou len na zakladne ukony ( telefonovanie, internet, decentny fotak, social media atd. ) iphone 7 ci 8 ti bude uplne bohate stacit s 64GB pamati.