Čo všetko súvisí s kúpou auta?

neznakaramelka
13. dec 2013

odhodlali sme sa a konecne ideme kupit auto
prosim vas, poradte aky je postup. rozumiem, ze prideme, zaplatime a auto je nase, ale co dalej?
napadlo ma kupit k tomu hned druhe gumy, zimne letne
kde a ako sa auto prihlasuje
ako je to s poistkami
ze vraj treba mat v aute nejaky papier v pripade nehody?
autolekarnicka
proste viete mi napisat co ste vsetko absolvovali?
alebo dat link kde je to spolu napisane, lebo mam v tom uz hokej a vlastne neviem co mam cakat
dakujem

inak este detail, mame tri deti, co ste vsetko dali do auta navyse?
nemame autosedacky, tak ake odporucate kupit?
kazda rada pomoze

luba28
13. dec 2013

@neznakaramelka vsetko vam vysvetlia v predajni,alebo tam kde auto kupujete,...1.poistka,2.prepis na policii-plati sa uz pri nich,neni potrebne kupovat kolky,......ten papier o nehode davaju v poistovni pri uzatvarani poistky,.......autosedacky podla veku deti a ceny aku si mozte dovolit,.....autolekarnicka by mala byt sucast auta+nahradne poistky+rezerva kolesa,...,ale ked nieje tak na kazdej benzinke dostat+

neznakaramelka
autor
13. dec 2013

@luba28 viem ze vysvetlia, ale ja mam z toho momentalne obrovsky stres, chcela som si to dopredu nastudovat, nesoferovala som desat rokov, takze.. len som to nenasla nikde pokope

seemani
13. dec 2013

@neznakaramelka a pokiaľ kupujete spod ruky, tak si zoberte so sebou kúpnou predajnú zmluvu, najlepšie 2ks, lebo predávajúci nezvyknú mať. Zakomponujte do zmluvy kolonku, kde predávajúci napíše všetky vady vozidla.. a zobrať auto mechanikovi, najlepšie je však brať mechanika so sebou..

neznakaramelka
autor
13. dec 2013

@seemani to je ok, auto je z riadneho bazaru, viele ho dvaja mechnici nezavisle od seba. len ja neviem co ma byt potom. co dokupit, kam s autom ist

seemani
13. dec 2013

@neznakaramelka pojdeš do poisťovne s veľkým technickým (odhláseným) vybavíš si poistku a s tou poistkou pôjdeš na políciu, tiež aj s veľkým technickým a kúpnou zmluvou.. po cca 2 týždňoch si pôjdeš po malý technický, to je všetko...a veľký pošleš naspeť majutelovi, aby to vedel odhlásiť

linda20111
13. dec 2013

@neznakaramelka ahoj, ked kupujete nove auto, tak na predajni vam vsetko vysvetlia - aky je postup. podpisete zmluvu o kupe pripadne o leasingu, auto vam poistia - zakonnym poistenim priamo na mieste - pravdepodobne vam daju na vyber jednu - dve poistovne a ak je na leasing alebo platite teraz nejaku cast a o rok dalsiu tak vam urobia aj havarijne poistenie. - toto mozes odmietnut ak si vopred zistis ceny v inych poistovniach a mozes dat auto poistit inde pretoze zo skusenosti viem ze ti navrhnu poistovne s ktorymi spolupracuju a nahodia predrazene poistenie. druha vec - snaz sa vybavit co najvacsiu zlavu. to ze cena auta je pevna, nieje pravda, ja som tak vybavila este zlavu navyse + mozes ziadat aby doplnili vybavu auta - pretoze nie vzdy daju do auta lekarnicku, lano, trojuholnik... tieto veci sa opytaj tam na mieste ci su uz sucastou auta, alebo nie. dalsia vec su gumy. podla toho ake su teraz na aute - ak su zimne tak letne nekupuj - teraz ti budu zbytocne. Ak su letne - opytaj sa na zimne, ci ich davaju zadarmo kedze je zima!!! Tiez by bolo dobre keby ti auto tam hned prezuli na tie zimne. Ale ak nie, nevadi, cez internet kupis zimne ovela lacnejsie ako tam v predajni. Co sa tyka prihlasenia na policii, to mozes ist prihlasit pocas strankovych dni na okresnom dopravnom inspektorate - musis mat uz v tom case urobene zakonne poistenie auta a tlacivo si mozes ist zobrat vopred z ODI a doma vypisat aby si nemusela tam na mieste. kolky nepamatam sa ci som kupovala (bolo to uz davno) to si radsej este zisti na ODI na nastenke maju vsetko vypisane. Ten papier v pripade nehody by ti mali dat automaticky tam kde budes uzatvarat zakonnu poistku, ale nic sa nestane ked nedaju, mozes si ho vypytat z poistovne neskor. Do auta navyse by som dala miesto latkovych kobercekov gumene podlozky - kvoli tomu aby sa nezaspinil interier auta od topanok - blato, sneh, voda... Na to sa tiez opytaj ci je to v aute, alebo ci ti to mozu tam dat zadarmo. Co sa tyka deti - autosedacky kupis podla toho ake su deti velke - pre najmensich su autosedacky tzv. vajicka (0-13kg), pre vacsich su autosedacky do 35kg. Tie vacsie autosedacky maju vacsinou odopinatelny podsedak ktory neskor mozes pouzit aj samostatne. Autolekarnicku kupis v Tescu (nedavno bola akcia 1O-e), ale aj v lekarni, alebo v predajni autosuciastok.

linda20111
13. dec 2013

@neznakaramelka ked je auto z autobazaru, je dolezite ake ma znacky , ci vas okres alebo nie... pretoze tam su potrebne kolky, za prepis v okrese sa plati menej ako za prepis z okresu do ineho okresu.

xlucia
13. dec 2013

@seemani prosim ta ked sa mozem opytat taku blbost, to sa tie dva tyzdne potom nesmie jazdit?

ivett1
13. dec 2013

@xlucia prečo by si nemohla jazdiť?... máš predsa ten "veľký" technický preukaz ... malý technický preukaz - to je len taká pvc kartička- ako vodičák😉 ...veľký - to je ten A4 papier, ktorý ja mám poskladaný v pvc puzdre a nenosím ho so sebou... 🙂

xlucia
13. dec 2013

@ivett1 neviem. ja auto nemam a neorientujem sa vtomto vobec

ivett1
13. dec 2013

@xlucia tak, už vieš🙂😉 ...kdyby neco...

seemani
14. dec 2013

@xlucia môže jasné, oni ti dajú veľký techničák, len na malý sa chvílu čaká

emilia788
2. apr 2019

@linda20111 My sme z popradu a kupovali sme auto v Darexe v bratislave, co je druhy najvacsi bazar na slovensku, znacky malo BA, nove stali 66 eur, 33 eur za jednu, teda nic "extremne".

patkaba
18. jún 2019

@emilia788 tiez mame auto od nich, uz som to pisala aj v druhom vlakne, urcite ich odporucam vsetkymi desiatimi 😎