Čo vám pomáha pri rozhodovaní?

2. jún 2022

Ahojte, co vam pomaha v rozhodovani?
Riesim jednu zivotnu situaciu, a neviem sa rozhodnut medzi dvomi moznostami.
Tyka sa to prace.

danielahamar
2. jún 2022

Hod si mincou a možnosť, kt. si budeš želať je to spravne

lubina
2. jún 2022

spisat si za a proti pre obidve moznosti a podla toho sa rozhodnut. Mne to pomaha, ked vidim, co som si napisala pre jednu a druhu moznost.

22abigail22
2. jún 2022

1. Napíšte si na papier 'pre' a 'proti' obidve možnosti.
2. Poraďte sa s blízkym (rodina/partner/kamarát)

bolarazjedna
2. jún 2022

Ja by som sa opýtala na nestranný názor mojich blízkych, ktorých viem, že ma dostatočne poznajú a aj v minulosti mi dobre poradili. Rozhodnutie je samozrejme stále na tebe, ale možno ti priblížia veci z iného uhla, pozitiva/negatíva jednej či druhej možnosti, na ktoré si ty nemyslela.

autor
2. jún 2022

Moji blizki su manzel a mama.
Manzel mi hovori nech sa rozhodnem ako chcem a mama v podstate tiez,ta mi nikdy svoj vlastny nazor na nieco nepovedala. A ja som vahy a mam dilemu :D

misulienkamisa
2. jún 2022

Noo, takto ak nevieš skús si napísať na papier pre a proti ak sa to týka práce - možno aj to by ti vedelo pomôcť 🙂 A keď si váhy, nechať si to dlhšie uležať v hlave 🙂

nominativ
2. jún 2022

Neviem, o čo ide, ale mne sa v živote potvrdilo, že ak som sa držala pri zemi alebo sa pre niečo nerozhodla kôli obavám atď - vyčítala som si to. Za mňa, radšej niečo skúsiť a už konať za jazdy podľa situácie, ako ľutovať, že som niečo neurobila.

Ale neviem, či to sedí aj na tvoju situáciu.

nuci616
2. jún 2022

Zvážiť si pre a proti 🙂 Nič viac nič menej 🙂 A hlavne ešte keď ti aj blízky ľudia takto povedia že je to na tebe, to je ťažšie všakže? 🙂

janage
2. jún 2022

Čo by si poradila ty tvojej naj kamoške, keby bola na tvojom mieste?

lucka_ke
2. jún 2022

skús napísať viac o čom sa rozhoduješ možno poradíme

7lenka11
2. jún 2022

spísala by som si plusy a mínusy.. a tiež by som sa opýtala na názor nezainteresovanej osoby, ako vníma tie dve dané situácie/možnosti.. pokiaľ ide o robotu, ja sa vždy rozhodujem racionálne.. dôležité je pre mňa, aby som bola spokojná, aby výplata pokryla moje výdavky a aby som prácu dokázala zladiť so svojim súkromným životom.. to sú pre mňa tri dôležité aspekty.. ostatné sú druhoradé

lealikk
2. jún 2022

ono tazko ti poradit, ked clovek vlastne ani nevie o co sa jedna. ak by si to priblizila aspon trocha mozno by si sa tu medzi jednotlivymi nazormi vedele lepsie a lahsie rozhodnut

hope87
2. jún 2022

Ono cloveku vzdy jeho intuicia hovori, co ma spravit...len nie vzdy ju pocuvame. Ci uz kvoli obavam z niecoho noveho alebo je to podla nas prilis riskantne, atd...tazko povedat. Ale ver, ze ty vies, co chces a potrebujes, len treba pocuvat ten svoj vnutorny hlas 🙂. Ja viem, lahko sa mi to hovori...ja mam takyto problem pri topankach v roznych farebnych prevedeniach 😀...ze a teraz ktoreeee? 😂. Ale v zasadnych veciach pocuvam tu svoju intuiciu...zatial sa mi to vyplaca 🙂.

ivangeline
2. jún 2022

Rozum a logika.

estrella5
2. jún 2022

Poradiť sa s niekým iným, niekto blízky alebo hoc aj takto na fóre. Jednak kvôli tomu, že druhí mi môžu poskytnúť úplne iný pohľad (rada si to pootáčam zo všetkých uhlov kým sa úplne rozhodnem). Ale najmä kvôli mojim pocitom z ich rady/názoru. Keď mi niekto chce presadiť/poradí niečo s čím podvedome nie som stotožnená, tak to vo mne nevyvolá príliš dobré pocity 🙈 Sklamanie, podráždenie... (aj keď to tomu dotyčnému nedám najavo, len poďakujem za radu lebo mi vlastne poradil viac ako si myslí 😁) ... A keď mi poradí tak ako niekde v hĺbke duše cítim, že to tak chcem, tak cítim spokojnosť a úľavu, že to mám ešte od niekoho potvrdené... Takže vo výsledku sa aj tak rozhodnem sama (som toho názoru, že odpovede máme v sebe) len ako keby prostredníctvom pocitov vyvolaných niekým iným 🙈 Možno to znie divne, ale mne to zaberá 😁

clodika22
3. jún 2022

Buď si hodím mincou alebo si papieriky napíšem a potom losujem, ale nejde o to, čo vytiahnem. Ale o to v čo viacej dúfam, keď idem ťahať 😉

autor
3. jún 2022

Dakujem vsetkym velmi pekne, ja som to preto nenapisala viac rozvinutejsie, lebo nechcem aby ma nahodou niekto z prace spoznal, pripadne ak by sa nasiel niekto komu mozem napisat sukromne?