Čo vám pomáha, aby ste boli silné?

2. mar 2022

Dievcata, začínam sa naozaj bat:( čo vám pomáha, aby ste boli silne? :(

mauduska
2. mar 2022

nepopulárny názor, ale Ježiš. 🙂

kittykat22
2. mar 2022

vypni internety

petamich
2. mar 2022

to, ze sa nebojim, zial su to veci, ktore nikto z nas neovplyvni, strachom nic nevyriesim, takze moja rodina dalej funguje bezo zmeny akurat sa vecer o tom s manzelom porozpravame, kedze ja ani spravy ani "internety" necitam

autor
2. mar 2022

@mauduska tiež verím, milujem Boha ale akosi to prestávam zvládať

mamina0078
2. mar 2022

Kvôli čomu sa začínaš bat? Kvôli tej téme, ktorá je už vymazana o tých jadrových zbraniach? 🤣 Ja sa držím toho, človek najviac ľutuje, co neurobil ako to co urobil a pokiaľ v pripadnej vojne (ktorú zatiaľ neprepokladam podla vývoja žeby mala byt aj na našom uzemi) nechcem ľutovať, to, ze počas mieru som si neuzivala zivot na plno tak teraz si ho užívam a vieš co? Za posledný týždeň paradoxne oveľa viac ako kedykoľvek predtým.

nominativ
2. mar 2022

Keď vidím takúto tému, hneď letím na spravodajské stránky zisťovať, čo sa, preboha, deje a na nič neprídem.

Máš nejaký dôvod, prečo sa až teraz začínaš báť? Lebo ja sa bojím tak jednoliato už pár dní. :D

jana_eyre_2
2. mar 2022

Aj ja sa bojím.. odjakživa sa bojím, veľmi veľa veci.. mám bujnú fantáziu a tak som mala už nespočetne veľa strachov.. ale ak mám byť úprimná, vojnu čo môže prejsť do takých obrovských rozmerov som nepovazovala za niečo reálne, naozaj som vo svojich strachoch s touto možnosťou nerátala.. a tak sa bojim viac ako doteraz.. všetko som vedela vždy predýchať a potlačiť, že o mojich strachoch nikto netušil.. ale toto ma dostalo...

Áno, realisticky - strachom neviem ovplyvniť nič, ale ani strach sa nedá len tak lahko ovplyvniť aby sa necitil..

Treba veriť že toto naozaj dobre skončí.. len keď mne aj tak strašne ľúto tých ľudí čo to tam aktuálne prežívajú...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kleopatra114
2. mar 2022

A to si sa začala báť až teraz ? Ja sa bojím už od štvrtku . Ale čím menej čítam , tým som viac v pohode .

asia83
2. mar 2022

Boh.

amelie2017
2. mar 2022

TOTO.

diewcatqoo
2. mar 2022

Ak narazas na vojnu, tak to si stale hovorim, ze su veci, ktore, bohuzial, neovplyvnim. A ak existuje moznost, ze toto su nase posledne dni, chcem ich stravit normalne a nie pokadena strachom. Takze sa snazim zit tak, ako vzdy a mozno podvedome hovorim synovi a manzelovi castejsie, ze ich mam rada a castejsie volam rodicom a babke.

sante81
2. mar 2022

Nepozerať správy, preskakovať diskusie, tak ako keď bol covid. A ďakujem niekomu tam hore za každý jeden deň v zdraví.

alexandra2010
2. mar 2022

zidane spravy a socialne siete. len duchovne citanie a sport.

ivana11155
2. mar 2022

@mauduska áno a +ešte každodenná modlitba

matovicova
2. mar 2022
matovicova
2. mar 2022
kozova87
2. mar 2022

Naćo to pozerate,chodte s detmi von,hrajte sa ,sportujte,citajte knihy,zite ako pred vojnou,nic tym aj tak nezmenite

kvietok2891
2. mar 2022

Ak ja sa strašne bojím mne pomáha keď sa pritúlim k deťom dúfam že sa dohodnú a ze sa to vyrieši

katkaaaaaaaaaaaa
2. mar 2022

Na mojom profile sa môžeš odreagovať ❤️ Pripája sa tam čoraz viac žien na môj príspevok najnovší 😀❤️ Troska ti oddýchne hlava možno. Pod ! 🥰

maminkadeticiek
2. mar 2022

Zacinas sa bat???Ja som totalne posrata uz od stvrtka,ale praveze sa to zlepsuje.Pomaha mi moja viera,modlitby a rozhovor so psychologickou.

savanna
2. mar 2022

Zamerat sa na veci, ktore dokazeme ovplyvnit. Prispiet na zbierky, materialna pomoc, dobrovolnictvo, vypomoc, to su veci, ktore vieme ovplyvnit, a nad ktorymi mame kontrolu. To ostatne je mimo nas, niektore veci musime nechat plynut.
A dost dolezite sa mi zda vymedzit si len konkretny cas na sledovanie sprav. Pride mi dobre byt v obraze, ale zo zaciatku som to sledovala nonstop online a velmi ma to vycerpavalo, v noci som nemohla dobre spat.
Teraz si rano vypocujem nejaky podcast a vecer preskrolujem novinky. Pocas dna sa snazim fungovat ako zvycajne, necitam spravy, nezaoberam sa tym cely den a citim sa lepsie.

ivangeline
3. mar 2022

Pomoze ti sa len stotoznit s myslienkou...ze vsetci raz zomrieme.

kvietok2891
3. mar 2022

Dnes majú mierové rokovania hádam sa už nejako dohodnú aj keď šanca je len malá keďže Rusko chce diktovať pravidlá ale nádej je nejaká

mimikarol
4. mar 2022

Ja som mala stres zo začiatku. Už nemám. Čo ovplyvním tým, že sa budem doma stresovať? Nič. Takže sa nestresujem. Viac menej ani nesledujem čo sa deje. Úplne sa tomu uniknúť samozrejme nedá. Ale také správy som nevidela pár rokov. Ako bude, tak bude. Prinajhoršom zomrieme, čo sa raz stane tak či tak....Pomôže mi stres? Nie...

nelusiatko
4. mar 2022

Zmieriť sa so situáciou a prijať ju. Bála som sa, že všetci zomrieme na koronu a bolo to len bububu, sme tu v plnom zdraví, aj moja 84-ročná babka. Zase nás strašia. Ak aj niečo bude, som zmierená s akýmkoľvek vývojom situácie aj s tým najfatálnejším. Hovorím si, že som prežila pekný aktívny život, videla som kus sveta, založila rodinu, mala som v podstate všetko. Aspoň zomriem ešte mladá a pekná, nie ako vysušená ubolená, nevládna starena.

mmoni89
4. mar 2022

Nečítam internet, nepočúvam ani nepozerám správy, radšej ten čas venujem detom. Som pokojná, večer sa pomodlíme vždy celá rodina. Ajtak nám strach nič nepomôže, čo má prísť príde, raz každý umrie

jakubrianka
4. mar 2022

@amelie2017 krásni ste. Nádherní drobci ♥️