Čo vám dobíja baterky, keď fungujete dlhodobo "na doraz"?

8. apr 2023

Ahojte. Pred dvoma mesiacmi som nastúpila do novej práce pôvodne som mala robiť od 8 do pol 5 niekedy však od 4 do 1 inokedy od pol 1 do 9. Ale mám to tak pomiešane ze ranná v strede týždňa pomedzi klasický pracovný čas niekedy 4 poobedne po sebe jeden deň voľna a zasa 3 ranné alebo kombinácia najrôznejšia. Jeden deň voľna víkend a jeden deň voľna v strede týždňa. 2 dni po sebe volne som nemala už ani nepamätám (naposledy asi ešte v starej práci). Som single matka a mám pocit že už ťahám energiu zo zásoby. Som vyfľusnutá neodpocinuta. Môj život vyzerá práca deti domácnosť a dookola. Doma to je ako po výbuchu za týždeň sa toho nazbiera nejak nestačím so silami. Jasne priorita je zaobstarať deti a domácnosť je na druhej koľaji. Nemám čas sama pre seba. Mám priateľa ktorý si vkuse vyžaduje pozornosť a nechápe ze si nemám z akého času ukrojit aby sme boli spolu. Tak sa často pochytime. No žiaľ.
Ako sa zrelaxujete vy? Čo vám dodá nové sily? Nemám na seba ani trochu času. Keď mám voľný deň dávam dokopy zanedbanu domácnosť lebo keď prídem domov po 5 večer to už veľa cez týždeň neurobím.

viestta
8. apr 2023

Mne pomaha zabuchnut dvere a zobrat rodinu von na cely den. Bordel sa sice sam neodprace, ale ked ho nevidim aspon ma neirituje a ked vypnem, tak mam viac energie po navrate.
A velmi mi pomohlo minimalizovat domacnost. Cim menej zbytocnosti, tym menej to treba upratovat. Minimalizacia je sice na dlhsiu trat, ale pri upratovani treba vytriedit to co naozaj potrebujem a zbytocnost nemilosrdne vyprevadit z domu

lucky_girl
8. apr 2023

Ahoj. Tak to ma mrzí, že máš takúto náročnú situáciu. Asi by som prehodnotila vzťah s priateľom (podľa tvojho opisu mi pripadá ešte nedozretý, prepáč). Tak to by ti malo ušetriť aspoň trocha energie, ak nebudeš musieť riešiť jeho.
Na tvoju otázku - čo vám dobíja baterky? - tak u mňa jedine oddych v posteli, ležať, ležať a ležať. U mňa je to jediné...
Áno, tvoje telo 'ťahá' energiu zo zásob, tiež som to tak mala cca rok aj niečo dozadu, keď som študovala tretiu VŠ, popri tom som pracovala na polovičný úväzok (duševná práca, čiže ďalší zaberák na mozog popri škole). Istý čas to telo zvláda, potom príde pád a to už musíš oddychovať, či chceš či nie. Proste fyzicky človek nevládze, aj keď vnútorne veľmi chce...

Nepíšeš, aké staré máš deti, ak sú už schopné pomoci v domácnosti, tak nech pomáhajú so všetkým, čo dokážu. Neurob zo seba slúžku a nenechaj ich v domnení, že "veď mama všetko uprace, my nemusíme nič."

Predchádzajúci príspevok - minimalizmus - to je tiež super krok 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora19911
8. apr 2023

@elizabet173 ako keby si opisovala mňa 🙂

zuzanka.zuzu
8. apr 2023

prvých 6 mesiacov je kritických, než si ty zvykneš na nový systém fungovania, než si zariadiš domácnosť do určitého stereotypu, než si telo zvykne fungovať v novom režime.... nepíšeš ako staré sú deti. trošku by som ich zapriahla 😉 a veľmi zlá rada o prehodnotení partnera, ak vám to doteraz fungovalo! veľmi zlá... práve naopak, vytvor si preňho ten čas, čo ja viem, len tak čumte na nejaký film alebo choďte na túru - proste ten čas, kedy si ty oddýchneš ale zároveň budete spolu 🙂

martinkatinka
8. apr 2023

Mna zase to upratovanie nakopne 😆 najradsej triedim a vyhadzujem.

luccija
8. apr 2023

Rozdeliť medzi partnera čo sa dá...priateľ žije s tebou?doma je vždy čo robiť tam umyť umývadlo, kvety poliať, zase variť...mne pomáha dobre sa vyspať a ísť von aj, keď to doma nevyzerá dobre.Ist na vzduch, vidieť ľudí, pokecať s mužom, deťmi...

sasitimi17
8. apr 2023

a priateľ je pre teba prínosom alebo skôr záťažou ? aj tie hádky s ním ti odoberajú energiu... neviem ako to máte či ti aj s niečim pomôže ale asi nie, že ?

zmrzlinka2021
8. apr 2023

Prioritizovat veci - robim co vladzem. Nevladzem, neurobim. Proste neda sa stale svietit, ja potrebujem cas pre seba, aby som mohla fungovat. Ak by som ho nemala, tak ci tak by som vsetko neurobila, lebo mam obmedzenu kapacitu.

Spominas priatela - co on robi vo vasom vztahu? Pomoze s detmi? Navari?
Partneri by si mali povinnosti delit, spolupodielat sa na roznych ulohach, proste tahat za jeden povraz.

ivangeline
8. apr 2023

Jedlo,vela vody,premoct sa a zacvicit,stretavat sa s ludmi,zmena v rezime ci prostredi...A pridavam kavy a cierny caj. :D A zvycajne som v posteli o 20tej. :D

tiezjedna
8. apr 2023

mne jedine cestovanie, potrebujem ho k spokojnému životu. A dobré jedlo😎

alison11
9. apr 2023

Ak máš priateľa tak by som ho zapriahla nech si z deťmi zvykajú na seba a ty by si mala čas si odýchnuť.Ja relaxujem pri knihe káve,alebo pri dobrom filme ak som dama sama keď mám poobednú a deti sú v škole muž v práci tak to upratovanie a vyhadzovanie zbytočností a dobrý seríál ma nakopnú pred prácou 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz