Čo vám chýba na slovenskom trhu?

6kristina
22. nov 2021

Čo podľa vás chyba na slovenskom trhu?

martinkatinka
22. nov 2021

Ked to zistim, zacnem to vyrabat, dam si na to patent a bude zo mna milionar a podnikatel roka 😉😉🤦

eni01
22. nov 2021

@6kristina patent na zdravý rozum

katkaseiner
22. nov 2021

more, ale to asi nevybavis 😎

nafka0483
22. nov 2021

Vyrazna vacsina slovenskych vyrobkov - nie potravin ale vseobecne.
A vyrobky bez plastu a bez plastovych a inych kombinovanych obalov (napr. maslo aj na farme predavaju v plaste, masove vyrobky a maso balia do plastovych vreciek...).

A inak suhlas s @martinkatinka kto najde dieru na trhu tak to vyuzije a nenecha skvely napad len tak niekomu inemu nech sa na nom nabali.

martinkatinka
22. nov 2021

@nafka0483 ja tu este chvilu ostanem v tejto teme, pockam na napady a idem na to 😉 musim byt v strehu

birika
22. nov 2021

úcta človeka k človeku, napríklad k predavačom a spätne ku kupujúcim

janulicka24
22. nov 2021

Ja co pocitujem ako problem je akurat to, ze proste vela veci dovazame a pritom zbytocne. Mozeme mnohe mat slovenske a pritom davame radsej prednost zahranicnemu. Co je velka skoda.

roja01
22. nov 2021

@6kristina nechyba nic, naopak je vsetkeho vela a tak sa plytva. Kolko maju deti hraciek.... kolko je zbytocne dovezenych veci i potravin. Ako sa tym nici priroda.

kkovacovak
22. nov 2021

@6kristina chýba mi samostatnosť slovenského trhu. To že ľudia kúpia radšej lacné mäso z Poľska ako by si mali všímať čo kupujú a podporovať slovenských dodávateľov. Chyba je to že sa všetko musí dovážať aj keď sme schopní veľa vecí, napr živočíšneho pôvodu, vyprodukovať sami. Chýba podpora a osveta takýchto dodávateľov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
22. nov 2021

@6kristina zlatá stredná cesta oblečenie, nábytok ...buď sú lacné dovážané Poľsko, alebo drahé značkové.Mne chyba taký stred

jumama
22. nov 2021

Moderná plus size móda, aj móda pre vysoké ženy - je pár obchodov, kde majú oblečenie na rôzne výšky, ale zväčša rukávy krátke, nohavice krátke, šaty pás vysoko... zle sa vysokým nakupuje a podla mňa je ich dosť veľa.

katkaseiner
22. nov 2021

ked sa tu uz spomina oblecenie, tak ja spomeniem topanky... ja hadam ine ani nemam ako par parov tenisiek a nejake cizmy. Vsetko je po velkost 40-41 a koniec... a to uz moja 9rocna ma 40ky zimne topanky... cize viem ze pojde v mojich slapajach... ja mam velkost 42 - netvrdim ze si topanky nekupim, vacsinou deichman, resp. nieco si objednam, ale teda velmi vyber nemam.... a to mam kamosku s velkostou 43. Viem ze v BA je nejaka predajna kde siju na mieru... ale teda je to moda mozno z roku 1940 az 1960, proste nic moderne...
Moja velkost sa uz zrejme nezmeni, mam velkost 42, ale netusim co budem kupovat dcere o 3-4 roky.

jumama
22. nov 2021

@katkaseiner Suhlasim, ja aj kamoska mame nohu 43 a je taky obchod Nadmerka, da sa vybrat, ale su tam aj velmi drahe vsetky topanky. Niekedy sa fakt radsej obzriem po panskych, lebo okrem velkej nohy, mam aj siroku a damske velke cislabyvaju aj dost uzke... No a tak ma este napada, ze mnoho eshopov s topankami je, ale tiez maloktory ma uvedene aj sirky topanok. Ze mozno by stacilo mat vylepseny eshop, kde by boli aj sirky topanok uvadzane, a ci su vhodne na vysoky nart. Casto sa aj tu na koni putaju ludia aj na detske topanky na siroke chodidlo...

katkaseiner
22. nov 2021

@jumama ano suhlas, toto az tak velmi neriesim, kedze vacsinou som sportovo, ale teda svadobne a popolnocne topanky som mala jedno velke utrpenie kedze ma fakt zabili.... presne tym, ze mam tiez siroku nohu a ono to fakt nie je sranda.
Ako dieta som uz aj velkosti 40 a 41 nosila casto panske... pri bakanciach to bolo jedno, ale tak ako si clovek ma kupit pekne sandalky, poltopanky ktore nevyzeraju ako clny, pripadne cokolvek. A to ja nie som nejaka velmi zavisla na topankach, ale tiez sa z casu na cas rada obleciem krajsie a vtedy tie tenisky su dost rusive...
Za mna teda urcite velke topanky nad velkost 41 s tym, aby boli moderne, ta dlzka a sirka je super napad. Ako velmi rada prenecham tento napad, pretoze sama mam kopec inej roboty, ale viem ze toto je fakt velky problem a verim tomu ze ho ma ovela viac ludi/zien/dievcat.

Jaj a este cena topanok... tak ako bolo spomenute, vacsinou tie topanky na zakazku su strasne drahe... kupit si teda naraz 2 pary je normalne v tom mesiaci nejest.... cize aby to aj bolo cenovo vhodne. Necakam topanky za 20 E ale teda 100E a viac je pre mna velmi vela....
Za mna este 50E je tak ze vzdychnem si ale zaplatim... vyssie je to uz pre mna pridrahe

katrin69
22. nov 2021

Už niekoľko rokov zháňa pre otca darček k narodeninám. Vždy, keď som sa ho pýtala, čo si prosí, tak mi povedal, že chce vrecko rozumu... A nikde ani ten plyšový mozog v papierovom sáčku nie a nie nájsť... 😅

evulincula
22. nov 2021

toto je taka celkom obsirna otazka, myslis to celkovo alebo konkretne na nejaky produkt alebo sluzbu? 🙂

evica17
22. nov 2021

@janulicka24 toje veelka pravda. Ale napr.ja mam svokru a ta nakupuje v lidli, tie nemecke veci, lebo je to podla nej kvalitne (potraviny, oblecenie) . A vzdy vravi, tojenemecke, to.je kvalitne . A pritom tunemci vyvazaju isto iba tie menej kvalitne veci. Ja zas naopak davam prednost slovenskym vyrobkom , od drogerie , potraviny a ine...

matabb73
22. nov 2021

@jumama ja zas naopak. Oblečenie pre nízke ženy, ktoré nie sú S. Ja mám 156 cm a všetko mi je mega dlhé. Nedá sa mi kúpiť si kabát. Skúšam to už niekoľko rokov.

nicicka
22. nov 2021

Súhlasím. Nadmerné a malé veľkosti. Ale to je asi tak úzka skupina že sa to neoplatí 🤣

simca06022011
22. nov 2021

Vsetko tu je, co chyba je sebestačnosť slovenska. Miesto toho aby ľudia mali pracu a vyrábali veci pre sk trh = dovazame. Okrem ineho jebto pohodlnejšie. Stále ako keby chyba nejaky podnikať duch, ja v sr poznám len Slovenku, cenami v klude sa vyrovná znackovym veciam a potom produkty ako lull a pod kde uz cena je taka ze clovek si to premysli, ci vôbec sa to oplati. Detto zelenina/ovocie ale aj maso. Nemať znamych, ktorí zasobuju " znamych" tak neviem.... Dopyt je u nas nizky naozaj sa čudovať nemôžem ze na seba nezozeniem xy druhov oblečenia v 44-46 alebo niekto nezozenie väčší vyber dám. obuvy nad 42 atd atď. To nie je segment zaujimavy pre výrobcov.
Chybaju nam lekari 😁 chýbajú stavbári, rôzni remeselnici... Haraburdy uz na kúpime z hocikde 😁

mamamasama
22. nov 2021

Cono pizza

luccija
22. nov 2021

@simca06022011 áno a, keď už väčšia veľkosť tak ako na babky🙂ale v moletkovom obchode a tam zase kostýmy a blúzky A to si neviem predstaviť, kke kupuju fakt moletky 48-50 -52

simca06022011
22. nov 2021

@luccija no vacsie su, mne tie v moletkovskom sú veľké, to ako vrece a presne fsrby, strihy... To ma vzdy nakopne zacat chudnut ake tak prsia nenapcham do 42ky 😂😁Plus napr. Eshop je jeden kde.chcu.byt moderni aj vo velkych číslach ale to oblecenie je hrozne... Kvalitne vacsionu ano, ale farby a strihy ako na papagája. Ja som skor na take športovo elegantne veci, bez nejakych nápisov. Mame tu aj obchod s talianskou modou ale zase saty za 300 eur na bezne nosenie nic pre mna. Bezne mam teda v skrini veci napr z tchiba... A to je stale to iste, rovnake farby, strihy 🤦🏻‍♀️ a ja si zase nemyslím ze je malo zien 42-46...
V tych moletkovskycj velke cisla su, aj tesco a i maju vrecia sem tam 😁 ale to su fakt vrecia..

mell27
22. nov 2021

@6kristina určite slovenské potraviny 😊 a aj úcta a empatia jeden k druhému sa akosi vytráca 🙄

matabb73
22. nov 2021

@simca06022011 ja mám asi 3/4 vecí z Tchiba práve preto, že majú taký striedmy elegantný štýl a ich veci mi najlepšie sedia. Nosím veľkosť 44. Len, už mám skoro všetko, čo sa mi pacilo, lebo nemajú veľký sortiment. Aj tak som vďačná, že sa mi podarilo nájsť obchod, kde sa mi veci páčia, sedia mi s majú aj moju veľkosť. U nás v obchodnom centre sú obchody väčšinou do 40, 42 s ostatné ženy majú asi chodiť holé.

simca06022011
22. nov 2021

@matabb73 no ved ja mma z tchiba jedny nohavice 3x.. Nebavi ma to uz, stale to iste 😂 farby rovnaké... V takom shoppingu bez sance, este st. Oliver ma vacsie číslovanie tak 42-44 v pohode obleciem, ale uz roky som tam nič pekne nekúpila... Predtým som z tade s plnymi taskami chodila 2x do roka...

matabb73
22. nov 2021

@simca06022011 ja som si tam minulé leto kúpila super šaty a tento rok bieda. Všetko ako vrece. Tie voľné strihy vypadajú dobre na vysokých a štíhlych, ale na mne otras.

pinaofina
22. nov 2021

Podla mna tu chyba vela vychytavok v strave - hlavne veganskej, bezlepkovej… oproti zahranicnym vlogom, ktore sledujem. Ale lepsi sa to, vela sa da zohnat online.
Ja osobne nevidim az taky problem s inymi vecami - je dost vela Sloveniek, ktore vyrabaju slovensku udrzatelnu modu. Aj slovenskych potravin ☺️ Len samozrejme, ze tricko, ktore vyrobi niekto na SR a chce z jeho predaja vyzit, nebude stat 5 a ani 15 eur. Lenze bezny Slovak neda za tricko 30 eur. Radsej bude mat 4 handry ako jeden kvalitny kusok 🤷🏻‍♀️

6kristina
autor
22. nov 2021

@martinkatinka veľa šťastia 😚