Čo to je za háveď?

4. feb 2024

Dobrý deň, pred par dnami som toto čudo nasla na manželskej posteli ale iba jedno ...a dnes som to isté tiež iba jedno nasla na vankúši od gaucu ...lepšia fotka sa nedala urobiť ale keď som to zabila medzi prstami v tej rýchlosti tak mi ostali smrdiet prsty...povedzte mi ze to sem len muselo vletiet a ze to nie je žiadny hmyz co sa tu usadil

avonladyba
4. feb 2024

Cervotoc a kľudne ich mozete mať doma viac.

autor
4. feb 2024

@avonladyba ste si istá? Co to vlastne je ako sa to tu nabralo?

tykat
4. feb 2024

Potemnik skladovy.
Doporucujem skontrolovat vsetky potraviny, hlavne sypke, caje, korenie, ovsene vlocky, struhanku, muku, chrumky, piskoty...niekde ich najdete. A potom vsetko skladovat v uzatvorenych nadobach, boxoch.

petronellla87
4. feb 2024

Suhlasim s @tykat, mala som ich minulý rok v sypanych cajoch a bylinkách 😀

anjelik2358
4. feb 2024
autor
4. feb 2024

@anjelik2358 prosím Vás všetkých ako sa toho zbaviť? 🤢🤢🤢

anjelik2358
4. feb 2024

Vypratať všetko čo sa len dá, hlavne potraviny ako prvoradé - múka, cestoviny, ryža, čaje, cukor všade sa môžu pchať a naklásť tam vajíčka. Všetko nové čo som kupila nové išlo do zatvaracej nádoby. Môže to liezť po celej domácnosti dokonca sa pchajú aj do skríň. Toto leto som objavila sprej Bros proti mravcom a inému hmyzu, ktorý má účinky ešte 7 dní potom toto som opatrne striekla do rohov, aby neprišli do kontaktu so sprejom deti a potom som našla tieto chrobaky po pár dňoch aj mrtve

karolinakr
5. feb 2024

@anjelik2358 inak sranda, ze mne niektore potvory lezu aj do sklenenych fliaš a obalov, nie tento, ale nejakeho mini som už našla v doze, dokonca v červenej paprike

anjelik2358
5. feb 2024

@karolinakr ja zatiaľ musím poklopať v uzavretých mám pokoj. Ale tiež som si minule všimla dve nádobky z pepca plastové, že je tam špára aj keď ich zatvorím a cez takú špáru môže pokojne preliezť, hneď som presypovala.

patrik100
9. feb 2024

Ja som ich mala minulý rok a veľa a nakoniec som ich nasla na chodbe v skrinke v krmive pre sikorky. Aj zo sacika vyliezaly. Našťastie do potravín sa nedostaly.

klip0
9. feb 2024

@anjelik2358 a to čo potom s tým keď to prelezie aj do skríň ? Do celej domácnosti?

anjelik2358
9. feb 2024

@klip0 no všetkých sa nedá určite nájsť, občas som zazrela že vliezol pod lištu, pod podlahu. Vyprátavala som izbu po izbe, vytierala, vysávala.