Čo to je za chrobáka?

16. júl 2024

ahojte, som zhrozená a dúfam že sa mi to nepotvrdí, pretože máme udržiavanú domácnosť..už druhykrát som spozorovala tohto hnusáka loziť mi po byte. Raz sa prezradil tým, že sa dostal do krabice od nových topánok a nevedel z nej vyjsť a škrabal a teraz náhodne ako som išla v noci na wc tak lozil po ráme mojej posteli😣 prosim povedzte mi niekto že to nie je šváb lebo sa zbláznim

alzbeta311
16. júl 2024

Není to škorec?

enmery
16. júl 2024

Žiadny šváb. Smrtník obyčajný je to.

enmery
16. júl 2024

Je to nočný chrobák, preto si ho vymákla v noci, keď hľadal potravu. Cez deň spí.

autor
16. júl 2024

dakujem zienky nakoniec som si ho nasla cez taku srandu google lens a volá sa kvapník plstnatý a vraj sú teraz v lete premnožené

katkakuch1
16. júl 2024

My ich máme plný byt.. nechávam v noci otvorený balkón, lebo sa nedá dýchať a ráno sa zobudíme a plná spálňa 🥲🤣🤣 pozor, dokážu aj lietať.. je neškodný 😁

autor
16. júl 2024

@katkakuch1 to hej chytila som zo do servitky vraj ho netreba chytat rukami lebo nieco vylucuje a ten maly hnusak mi zdrhol 😂

katkakuch1
16. júl 2024

To som ani nevedela, že dačo vylučuje.. ja mám pri posteli papuče a už to len lieta hore dole 🤣 nechytam to 🤣🤣

eleanor2510
16. júl 2024

Aj u nas su, lietaju jedna radosť, v noci trieskaju do zavreteho okna, ak mam zasvietene. Ale ked som ho nasla prvykrat na podlahe, tiez ma studeny pot oblial, ze je to svab, vsetko som dezinfikovala, ale na druhy vecer som zistila, ze su vonku za oknom. Najnovsie nieco zelene mi sedi vecer na parapete. Doteraz ma trapili len komare, teraz je pestra paleta 😃

dismonika
17. júl 2024

Presne autorka, toto je kvapnik plstnaty - ináč povedané behúnik alebo utekáčik. Presne včera doobeda som to s deťmi riešila. Bývame už mesiac v novom byte a už týždeň každú noc nájdem jedného. Tiež mi nebolo všetko jedno a myslela som si, že máme šváby. Nakoniec mi dcéra poradila, nech ho odfotím a hodím na net. Behúnik ako vyšitý. Sú to nočné tvory, jedia vošky a radi v lete vliezajú do bytov. Sú úplne neškodné - ešte by som povedala, že užitočné. Aj keď som predtým 4 chudákov zapučila, lebo som si tiež myslela, že sú to šváby.

uhlerado
17. júl 2024

Je to utekacik, užitočný. Ma rad pivnice a kuchyne, po chyteni smrdí. Nie je invazny a nebezpečný