Čo to je "realistická kresba" ?

olivova
14. mar 2011

Ahojte. Mozno zadavam hlupu otazku, ale nie som si ista, ci spravne chapem zadaniu. Prihlasila som sa na predskolsku pedagogiku a mam nakreslit vykres - realisticka kresba s detskou tematikou. Co to je "realisticka kresba" ? Je to napriklad aj slnko s ocami? Alebo - len slnko (realne slnko oci nema, ale ked to ma byt s detskou tematikou, tak snad do realnych veci mozem dokreslit - oci, usi, usta a tak? ) A v googli mi nic nenaslo...

ivett1
14. mar 2011

ahoj, pri talentových skúškach, ale na elementárnu pedagogiku KU, sa tiež uvádza realistická kresba s detskou tematikou, a niekde som sa dočítala, že to nemá byť niečo na štýl červenej čiapočky alebo nejakej ilustrácie z detskej knižky, ale klasická realistická kresba...
to je napr. nakresliť niečo, aby to vyzeralo ako v skutočnosti, nemusia tam byť deti, ale môžu.. možno niečo, čo by sa páčilo deťom...hry, aj to slniečko (ale bez tých očí...🙂)... "detská realistická kresba" je už o inom...ale poradím ti, ak máš nejaké pochybnosti, normálne sa spýtaj na stránke univerzity, akú majú predstavu oni🙂...mali by ti dať odpoveď...

australia4ever
18. júl 2011

ja zatial chodim na strednu ale chcela by som ilustrovat....detske knizky.....na zaciatok len niekomu kto ich rad pise....

redpink
16. feb 2012

Ahoj! ako si to vyriešila s tou realistickou kresbou? Ja si teraz davam prihlasku na KU a potrebujem urobit realisticku kresbu s detskou tematikou a neviem presne,co to ma byt.

dadkasi
31. mar 2013

Ahojte, tiež riešim akurát rovnaký problém ... Neviete teda niekto povedať, čo by to malo byť?