Čo ste sa v živote naučili?

salamistka
21. sep 2022

Za mňa napríklad to, že nemám čakať na "niečo lepšie" v živote, je to strata času, niekedy sa pristihnem, ako premýšľam, že potom raz urobím to či tamto alebo pôjdem niekam ďaleko a potom sa zarazím, veď teraz žijem, teraz je to " lepšie", prečo to odsúvať na neurčito? ďalšia vec, snažím sa nesúdiť ľudí, par. pri tele, nechápavých, nepekných, aj keď toto je asi ťažšie, keďže tiež sa niekedy pristihnem, že premýšľam nad ľuďmi, ako mohli napr. vypotiť taký nezmysel, potom si uvedomím, mohli niekoho stratiť, dozvedeli sa že majú nejakú vážnu chorobu, pohádali sa s partnerom a vtedy by som veru bola aj ja poriadne mimo...

beata_k
21. sep 2022

@salamistka Ze za chyby sa plati.

hodiny22
21. sep 2022

Dôveruj, ale preveruj ☝️

mirro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
21. sep 2022

Ze nic nie je dokonale. Nic nie je 100%. A ked nieco chces,musis pre to urobit vsetko. Laska je najviac a je jej biedne malo... ;)

pribinak
21. sep 2022

Že najistejsie miesto, kde nájdeš pomocnú ruku, je na konci tvojho ramena

nika1971
21. sep 2022

pokore...

salamistka
autor
21. sep 2022

@pribinak pravda, keď je najhoršie, tak aj tak si musíš sám pomôcť, lebo nikto to za teba nespraví

diewcatqoo
21. sep 2022

Ze vzdy svojim blizkym hovor, ze ich mas rad. Nikdy nevies, ci ich nevidis naposledy.
Ze sa vzdy spravaj k druhym tak, ako chces, aby sa oni spravali k tebe.
Ze vzdy sa spoliehaj len a len na seba.
Ze praca nema nohy, neutecie.

pribinak
21. sep 2022

@salamistka tak !

salamistka
autor
21. sep 2022

@beata_k a nie je to tak, že z chýb sa poučíš a majú ťa posúvať a vlastne sú fajn, lebo vďaka chybám sa viac naučíš?

bessie12
21. sep 2022

@salamistka ..ze sa musim spolahnut jedine sama na seba a ze treba ist tvrdo za svojim cielom.

salamistka
autor
21. sep 2022

podľa mňa v živote neplatí, že keď chceš môžeš všetko dosiahnuť, niekedy sa to nestane aj keď spravíš maximum

beata_k
21. sep 2022

@salamistka Tak ponaucis. Ale najprv za lekciu zaplatis. Niekedy viac a niekedy menej. Fajn? No... ako ktora chyba.

cocolino234
21. sep 2022

@salamistka najlepšie je učiť sa z chýb iných a už keď to nevyjde, tak za chybu zaplatíme ale vezmeme si z nej ponaučenie. A áno, keď chceš, môžeš splniť všetky svoje ciele. Dôležité je vedieť ich SPRÁVNE určiť a nie, že po vyštudovaní cukrárky si človek podá žiadosť o zamestnanie do IT firmy a potom povie "vy ste klamali, nie je možné dosiahnuť všetko čo chceme!". Ak si podľa tvojho názoru urobila maximum a nevyjde to, tak treba prehodnotiť ciele a to, ako si k nim prišla. Ak si človek bude stanovovať malé ciele a počas života ich bude prispôsobovať faktorom, ktoré si vytvoril a ktoré ovplyvňujú jeho život, tak sa dopracuje k svojmu veľkému cieľu.

A ak človek nesprávne vyhodnotí svoju osobu a stanoví cieľ príliš vysoko (napr. nie všetci máme v hlave matematiku a človek sa môže snažiť ako chce, tak nebude taký dobrý ako niekto, kto to má v sebe), tak je potom jasné, že cieľ nedosiahne. K dosiahnutiu "všetkého" čo chceme si najskôr treba určiť, čo všetko viem svojou osobou dokázať a podľa toho si určiť cieľ. Sebahodnotenie je veľmi dôležité pri stanovovaní cieľov a ak to človek urobí správne, dosiahne všetko, čo chce a to aj s vedomosťou, že niekde môže byť niekto lepší.

lauriik
21. sep 2022

Že žiadny extrém neni dobrý.

zuzanka.zuzu
21. sep 2022

1.nikto nie je nenahraditeľný, nenahraditeľných ležia plné cintoríny
1.nikdy nikto za mňa nič neurobí, ak niečo chcem musím na tom zamakať sama
1.nevysvetľuj, je to zbytočné, kamarátom netreba, ostatným už vôbec nie 😀

valkyrka79
21. sep 2022

Že nic není zadarmo..

gigie24
21. sep 2022

@salamistka Vzdy umocnuj harmoniu a vsetky problemy ustupia 😇

simona139469
21. sep 2022

Stoj si za svojim názorom
Takisto som raz čítala, že hádať sa máš o pravde a vysvetľovať niečo iba tým, na kom ti záleží pretože pri ostatných ti môže byt jedno že sú tvrdohlaví a nevedia pravdu alebo niesu ochotní prijať informáciu o tom ako sa veci majú a stále si idu za svojim… a toho sa držím.
Naučila som sa, že rodina stojí za všetko a je vporiadku sa občas pohádať pretože to neznamená že sa nemáme radi
Naučila som sa že nie je vždy iba jedna správna cesta a ak aj druhý človek ma pravdu, neznamená ze ju nemam aj ja ( uhly pohľadu)
Nemusí byt všetko dokonale, je v poriadku robiť chyby. Sme ľudia
A naučila som sa ze netreba veriť všetkému a všetkým

salamistka
autor
21. sep 2022

@simona139469 áno, je to také upokojujúce, že hocijakú cestu si vyberieš, vždy niekam povedie, že nie je len jedna správna cesta, hneď je človeku lepšie, keď sa nemusí báť, že čo ak by si zle vybral a niesol by následky....a že občasné hádky sú v norme, neznamená to katastrofu, veru

dorothee
21. sep 2022

Ze nemam sudit inych ludi,lebo nikdy neviem ci sa aj ja nedostanem do takej situacie v akej su oni…celkovo byt tolerantna k chybam druhych

ndrag
21. sep 2022

1. Svet mi nic nedlzi. 2. Niesom povinna byt oblubena. 3. Postoj k zivotu ako takemu spravi vela. 4. Nemusim nikoho presviedcat o spravnosti mojej volby v comkolvek.

tosomja
21. sep 2022

@salamistka že treba vedieť povedať "nie'

domiklik
21. sep 2022

@salamistka nesudit ľudí

marca12
21. sep 2022

@salamistka presne to sa ucim ja,necakat na lepsie,zijeme tu a teraz a nie neustale na nieco cakat. Naucila som sa vela veci napr.nebrat vsetko vazne,vidiet pohar poloplny a nie poloprazdny,vediet povedat nie,nechciet sa zapacit kazdemu,byt sama sebou a mat v pecku,co si kto mysli a mnoho dalsieho

jasminkaj
21. sep 2022

Obsah štvorca nad preponou pravouhlého trojuholníka sa rovná súčtu obsahu štvorcov nad oboma odvesnami.

To som sa naučila napríklad ja 🙂 A okrem toho... NEPOROVNÁVAJ sa nikdy s nikým! 😉

andrea78
21. sep 2022

@salamistka ze verit mozem len sama sebe a spoliehat sa len sama na seba. Od nikoho nic neocakavat.

mon29
21. sep 2022

@salamistka ja som sa naucila strasne vela ale najviac spravaj sa k ludom tak ako si to zasluzia😆

stevvvka
21. sep 2022

Pekna tema.

1ryba
21. sep 2022

@salamistka že sa mám vzdelávať pretože pracovný trh sa neustále mení.