ČO spraviť, aby mi psík neznačkoval v byte?

bielavlcica
19. okt 2019

Chcem sa spytat ideme si vziat od majitela psika civavky. Je rozkosny len mqm otazku. Psik je ockovany cipovany ale ako zabranim aby mi v byte znackoval kedze byt nie je moj? Mam ho vykastrovat? Nezmeni mu to osobnost? Nemam so psami skusenost kedze vsetko sme mali fenky. Prip. Budem rada ak mi date rady ohladne psikov. Na co si dat pozor. Najlepsie majitelia civaviek

snehulienka8
19. okt 2019

nas nie je kastrovany, neznackuje, znackovanie suvisi viac z vychovou a nejakym vychovnym prolemom..odporucam pravidelne vencit, vychovavat a vela sa venovat..

janne318
19. okt 2019

@bielavlcica ako starý je ten psík?

bielavlcica
autor
19. okt 2019

@janne318 je to este steniatko. Ma 3 mesiace

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bielavlcica
autor
19. okt 2019

@ptmt1011 ja viem a ratam s tym len skor ma zaujimalo ci mi nezacne znackovat byt. Nemam stastie zohnat fenku ale psik mi bude vsetko znackovat a premyslam ci ked ho dam vykastrovat pomoze to aby neznackoval. Dnes sa nan idem pozriet

hettinka
19. okt 2019

@bielavlcica vykastrovat ho daj určite, najmä ak nemá preukaz pôvodu.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lula313
19. okt 2019

@bielavlcica je to psik z registrovanej Chovnej stanice? Ak nie, určite ho nekupuj. Inak psa mozes vykastrovat až v 12 mesiacoch, nejde to hneď.
https://www.cas.sk/clanok/338848/aj-tohto-su-lu...

https://www.cas.sk/clanok/526223/citatelka-si-k...

janne318
19. okt 2019

@bielavlcica Keď bude v byte on ako jediný psík, nemá dôvod označovať si teritórium. Nemá pred kým. Ale inak, súhlasím s @hettinka - ak to nie je psík potencionálne určený na chov, tiež by som ho dala vykastrovať. Ani nie kvôli značkovaniu, ale všeobecne kvôli jeho zdraviu a psychike. Nech chudák nešalie, keď sa budú naokolo hárať feny.

airaw
19. okt 2019

Je to malé šteňa, aby ti neznackovalo po byte musis s ním chodiť 100x denne von, aj cez noc.. a naučí sa, že v byte nemá znackovat

janne318
19. okt 2019

@lula313 tak ono nie všetci chovatelia bezpapierových psov sú tyrani a podvodníci.

majoranka24
19. okt 2019

Podla mna, 3-mesacny psik si este neznackuje teritorium. Este nedviha pri cikani nozicku hore. Takze sa ti bude pocikavat uplne rovnako ako fenka. Tak ako pisali - vela vencit a on si postupne zvykne cikat vonku. A aj znackovat teritorium si bude vonku.

bielavlcica
autor
19. okt 2019

Volala som s tou pani oni ho kupili z chovnej stanice lenze ho musia dat prec lebo ich dcere sa objavila alergia tak ho chce dat niekomu do dobrych ruk. Ze je nauceny cikat na podlozku. Chcem sa ist zatial nan pozriet a potom sa rozhodnem

pribinak
19. okt 2019

Mam psa, bisonika. Nie je kastrovany, ani neznackuje byt. Nerobil to ani, ked sme strážila u nas v byte psa kamarátom.
Vela zavisi od výchovy psa. Treba s nim vela chodit von a dat maličkú odmenu za kazdy uspech

limetka69
19. okt 2019

@bielavlcica byt ti moze znackovat jedine, ze budete mat ineho tvora este, psa a macku a znaci si tak teritorium, inak to robit nebude, nema dovod, aj tak sa to da odnaucit, inak, my sme dali psa vykastrovat, lebo bol totalne uchylny, mu hormony udierali na mozog, zmenilo mu to povahu, k lepsiemu 🙂 je kludnejsi, a neskace po vsetkych a netrtka vsetko. aj na psickarskych forach sa docitas, ze psom len pomozes ked ich vykastrujes a skuludnia sa, tiez im nie je prijemne, ze nevedia co so sebou, ale tu vela zalezi aj na povahe psa, no my sme mali len takych uchylakov :D

timilv
19. okt 2019

@bielavlcica ak by naozaj bol z chovateľskej stanice, tak seriózny chovateľ by im pomohol s novým umiestnením psíka. Naozaj si v prvom rade preverte, či je psík zdravý a či ho nedávajú preč práve z dôvodu, že má nejaký zdravotný problém. Lebo nechcem byť zlá, ale alergia dieťaťa býva spolu so sťahovaním sa najčastejšia výhovorka keď sa niekto chce rýchlo zbaviť psa. Určite nezabudnite na zmluvu, preukaz o pôvode psa keďže tvrdia, že je z chovateľskej stanice musí ho mať (nestačí ockovací preukaz) a zistite si, ako je to s čipovaním, lebo pes má určite registrovaný čip na predchádzajúceho majiteľa- tuto vám neviem poradiť, či sa to potom nejako prepisuje v registri, alebo sa len doplnia nové údaje.
Čo sa značkovania týka, my máme psíka v dome (predtým sme boli v byte) a neznačkuje nám nič. Ešte nie je kastrovaný, ale chystáme sa ho kastrovať. Má prístup dvor tak tam sa vybehá a chodíme s ním 2x denne na dlhšie prechádzky, aby sa unavil a neničil nám nič v dome.
Ale naozaj si dávajte pozor a preverte si pôvod a zdravotný stav psíka. Aby ste potom na veterinára neminuli viac, než by ste chceli.

bielavlcica
autor
19. okt 2019

Foto steniatka informacie som sa pytala vraj ockovaci maju v BA su z ML. Stena mi prislo dost vytrasene, vystresovane ale moze to byt aj zimou. Pohladkat sa nedalo lebo hned chnapalo po rukach. Pan jedine co sa opytal ci si ho hned vezmem. Povedala som mu ze nemam ako nema ho kto pocas cesty drzat a ked uz hned pri prichode chnapal po prstoch tak si neviem predstavit akoby ho partner zobral bez uhony na prstoch

77daniela77
19. okt 2019

Treba ho castejsie vencit aby sa naucil vonku spinit.To co pises o kastracii plati na kocurov.Mojkaj ho,hladkaj aby ta mal rad,on si zvykne.Venci na voditku,aby ti neusiel.

maciatkoe
19. okt 2019

@bielavlcica na 3 mesacne steniatko civavky je teda dost velky. Ale mozno foto skresluje..

bielavlcica
autor
19. okt 2019

@maciatkoe neviem ja si tiez myslim ze ak ma 3 mesiace tak asi by mal byt mensi

timilv
19. okt 2019

@bielavlcica nemáte v okolí niekoho kto sa fakt vyzná do čivav? Lebo mne osobne príde veľký na 3mesačné šteňa... My máme yorkshira, ale keď mal 3 mesiace bol určite o dosť menší a york a čivava sú v dospelosti cca rovnako veľký. A je teda naozaj z chovateľskej stanice? Lebo ak hej, tak vedia zdravotný stav aj vek bez problémov preukázať... A ešte ma napadlo, zdravé šteniatko je veselé, hravé,... Ak chniape po rukách, muselo byť veľmi stresované v minulosti

bielavlcica
autor
19. okt 2019

Takto vyzers na inzerate a casovo mi to tiez nesedi ona mi tvrdila ze ma 3 mesiace a pan mi tvrdil ze ho maju doma uz 4 mesiace

lluciiiii
19. okt 2019

Tiež mi príde dost veľký a kde to este 3 mesacne šteniatko ved to sa ti do ruky jednej zmestí pomaly a ze by hned útočilo na ruky s tým som sa este nestretla.. a tie výhovorky ze alergia a ockovaci majú v BA s tým len ako keby zavádzali keby bol z chovateľskej stanice by mali bez problémov ukazat všetky papiere.. pytaju aj peniaze zaňho nejaké ci darujú?

timilv
19. okt 2019

@bielavlcica určite si veľmi dobre zvážte kúpu... Už to, že Vám zrejme klamali, že je z chovateľskej stanice.... ďalej doniesli Vám ho bez očkovacieho preukazu, to je tiež dosť prúser- neviete si skontrolovať či má všetky očkovania a odčervenia a ešte nevedia ani jeho presný vek... Ja by som od toho dala určite ruky preč. Psíka mi je síce ľúto, ale dávať peniaze za "mačku vo vreci"...

bielavlcica
autor
19. okt 2019

Pytaju zan 100 euro.. ze od chovatelky ho maju za 200

timilv
19. okt 2019

@bielavlcica tak nech Vám dajú kontakt na tú "chovateľku" a spýtate sa na vek a všetky potrebné info jej, keď oni nevedia... Potom nech Vám donesú preukaz pôvodu, očkovací preukaz a ak bude psík spĺňať Vaše očakávania, viete sa dohodnúť na kúpe a spísať zmluvu

lula313
19. okt 2019

@bielavlcica podľa mna sa na to vykasli. Ten psik určite 3 mesiace nemá a je to určite kríženec. Keď je v inzeráte mini, tak to máš jasný signál, že je bez PP, lebo žiadna mini, maxi civava neexistuje, lebo štandard je len jeden. A to, že pes kuse je sakra zlý signál. My sme docaskovali psov z utulku, mali sme doma aj veľa šteniat z osady, ktoré si užili kopance od ľudí a niektoré steniatka, čo si prezili toho veľa zlého, tak dodnes nie sú všetky úplne po psychickej stranke Ok a to majú už aj cez tri roky a majitelia sa im venujú a chodia na socializácie..😞

lluciiiii
19. okt 2019

@bielavlcica tak to urcite nieje z chovateľskej stanice za 200€ A kde to este s PP ze by bol.. podľa mna ho kúpili a nevedeli co to obnáša pripadne im nejaké problémy s ním nastali a teraz sa ho chcú rýchlo zbaviť aspon ze nejaku menšiu sumu.. na tvojom mieste by som radšej pockala a pohľadala ked niekto normalnejsi bude aj predávať pretože tento očividne len zavádza a ktovie v akých podmienkach do teraz aj psík žil ked je taký útočný

limetka69
19. okt 2019

@bielavlcica preboha to nie je civava, ale bastard, a niekto to zistil neskoro :D neber ho, inak civavy su najpajednejsie psy, co nemaju radi deti a vecne stekaju a utocia, skuste psa s milou povahou a nie tak zakompexovanou ako maju civavy, ale toto civavava nie je.

lula313
19. okt 2019

@janne318 podvodnici sú, lebo nedaju psov vyšetriť na dedične ochorenia, laicky vyberajú krycieho psa a s kľudným svedomím takýchto psov predávajú dalej.. potom nam tu behajú 8 kilové yorkshiraky, ktoré yorkshirskeho teriéra nevideli ani z vlaku, s roznymi vadami, alergiami.. ale kde je dopyt, tam je ponuka, hlavne by sa ľudia mali zamysliet, že keď budú takýchto psov kupovat, budú tento biznis podporovat..