Čo so švehlami v kúpelniach a na wc?

katarinaina
30. okt 2015

určite nie som sama kto má problém s malými živočíchmi v kúpelni a na wc. Tuším že sa im hovorí rybičky a oficiálne ŠVEHLY... malé strieborné jedince, ktoré majú radi vlhké priestory. Mám doma čisto a ako som sa dočítala s čistotou v byte švehly nemajú súvislosť = vraj sú samy veľmi čistotné. Nemajú radi citrusovú alebo vanilkovú vôňu. Tieto metódy som už vyskúšala, nefungujú. Čítala som aj skúsenosti s deratizáciou - dočasné riešenie, vrátia sa opäť... Takže moja otázka:
ČO SO ŠVEHLAMI???

limetka69
30. okt 2015

My sme ich mali v podnajme, bol to krasny novy byt, cisty a stale v noci vyliezali. Po celom wc a kupelni som striekala cyper (da sa kupit aj v hyper tescu pri zahradnickych potrebach) az kym nezmizli. Zmizli rychlo 🙂

darina1952
30. okt 2015

@katarinaina aj ja ich doma občas zbadám, nejak mi nevadia, ale poradili mi tu na koníku že mám zmiešať cukor s práškom do pečiva a nasypať malé kôpky na miesta výskytu. 😉

jabadaba
30. okt 2015

mame, uz bytova sprava robila kedysi aj opatrenia v podobe hromadneho postreku domacnosti, ale su tu zas. Obycajne sa zdrziavaju v novostavbach, ktore su este vlhke a potom sa kotuhy uz drzia... Ja uz som si na ne zvykla, zistila som, ze su mazane, veeeelmi dobre vnimaju a vidia - staci im spravit prstom prekazku, v momente mazu opacne alebo zvolia taktiku mrtvy chrobak. Su celkom zabavne. 😅 A su roznych farieb - uz som mala aj brunetky. 😀 Male, velke, stredne aj uplne mimina. No potom ich puc...nenam na to povahu. Ziju s nami. 😅

milota164
30. okt 2015

aj my ich mame ani som nevedela ako sa to vola.vyskusame tipy na likvidaciu 🙂