Čo so psami pri sťahovaní?

zdrsjsjiwwi
17. júl 2020

Dobry den. Teta sa sťahovala z domu do bytu. 27.8. budú odovzdávať byt. Chcela by som sa spýtať,čo s ich 2 psami (majú nejaj 13 rokov). Lekár neutratí, Do útoku nechcú vziať, nikto známi psov nechce. Jediná možnosť je, vyhodiť psov na ulicu, aby ich predsa niekto zachránil.

marsmykkok
17. júl 2020

Zobrať zo sebou? Pes je záväzok. Ak sa nedá a sú na dvore, jedine s niekým sa dohodnúť, že im teta do konca života bude kupovať krmivo a plus nejako finančne prispievať a budú u nich. Starých psov si logicky nik nezoberie

syslik81
17. júl 2020

kopnut do zadku tetku ... preda dom a nevyriesi zvierata.. uplne nezodpovedne ... obehat susedov ci sa niekomu nehodia na strazenie... uz davno mal byt podany inzerat a hladat im domov ..
zazraky sa nedeju nik sa ti len tak neozve anevezme si dekovcov ksebe zial kazdy len steniatka ..

sabina_00
17. júl 2020

To ako fakt? Vyhodiť ich na ulicu?
Áno zachránia ich nejaké individua ktoré ich utyraju k smrti..
Už dávno mala všade dať plagáty že daruje psíkov.. alebo ich vziať zo sebou.

zdrsjsjiwwi
autor
17. júl 2020

@syslik81
@marsmykkok psi sú veľké nejak ako vlčiak. Takže do bytu by ísť určite nemohli.

syslik81
17. júl 2020

ale dom nepredala predsa zo dna na den ... isto mala cas podat inzerat a hladat riesenie ... mozno zaplatit niekomu za stravu a nech u neho mozu dozit ... na dedine niekoho najde ak nebudu s nimi mat starosti

thoughtfulweirdo
17. júl 2020

Niekto by mal vyhodiť na ulicu tetku, veď by ju snáď niekto zachránil.

zdrsjsjiwwi
autor
17. júl 2020

no už sa s tým nič nedá robiť. Ľudia ktorí kupujú som, povedali že si psov nechajú, ale teraz už nechcú.

zdrsjsjiwwi
autor
17. júl 2020
deti95060810
17. júl 2020

@thoughtfulweirdo to chceš porovnávať psa a človeka - tetu? U teba má pes väčšiu hodnotu ako človek? prevrátený svet....

deti95060810
17. júl 2020

prečo ich nechce zobrať útulok? Ani keď vysvetlite situáciu?

jany149
17. júl 2020

@zdrsjsjiwwi stránka na FB Hľadám domov ,odfotiť,dať inzerát že darujete....aspoň skúsiť,niekto sa možno ozve....
a útulok najbližší by nebol ochotný aspoň inzerovať na ich stránke že hľadajú domov?....

0silvia0
17. júl 2020

@zdrsjsjiwwi skus socialne siete, obehat susedov okolo povodneho bydliska... teta by ich mohla chodit navstevovat, stahuje sa daleko od domu?

heln
17. júl 2020

Oslovte utulky v okoli, ze mate taku situaciu, nech pomozu najst noveho majitela. Alebo ich aspon zoberu, teta nech podpori na oplatku utulok. Lepsie ako vyhodit na ulicu. Mas facebook? Pozdielaj na utulky prosbu o umiestnenie.

mirage
17. júl 2020

@syslik81 nuz pre niektorych ludi nie su psy az tak dolezite, aj my mame fenku, lubime ju, ale najskor mam rodinu, a az potom pes. Keby bola povoden, staram sa najskor o deti a az potom o psa. Nevieme, v akej situacii ta pani je, a treba ocenit, ze ich len tak nevypustia von, ale hlada riesenie.
@thoughtfulweirdo

cuculiatko88
17. júl 2020

Ja nepochopim ako teta ,ktora ma 13 rokov psov, ich len tak necha na pospas vlastnemu osudu,o tych psikov veru nebolo dobre postarane,ani sa k nim nechovala z laskou,nema k nim ziadnu citivu vazbu,to je dost smutne 🥺 ja keby mam tak dlho psov by som sa ich nevzdala ani za nic....

eliska13
17. júl 2020

@zdrsjsjiwwi poznám ľudí čo majú aj dogu v paneláku.Veterinar ich utrati prečo nie?Je to chrapunske psi nie sú veci len tak sa ich zbavit

mirage
17. júl 2020

@eliska13 doga v panelaku?

sissy27
17. júl 2020

@mirage áno, aj u nás má suseda dogu v paneláku, a je to jeden z najúžasnejších psov akých tam máme 😍 nádherný pes, kľudný, je oňho dobre postarané. Chodia na dlhé prechádzky, vzhľadom k stavbe tela aj k povahe to nie je pes na šprinty a ani do domu na dvor, hoci je velikánsky. Taký jack russel môže byť oveľa väčší problém v byte, hoci je malý.
@zdrsjsjiwwi normálne môže mať aj dvoch veľkých psov v byte. 13ročný pes je už senior, nie je príliš aktívny, takže nevidím problém, prečo by si ich nemohla zobrať do bytu. Jedine, že by ich proste nechcela kvôli vlastnému pohodliu.

lauriema
17. júl 2020

@zdrsjsjiwwi Alebo ich vyhodte do rómskej osady (samozrejme nemyslím to vážne) A potom sa poďme všetci čudovať že skadiaľ sa v osadách berú psy. Rómovia si ich určite nekúpila. Zažila som to už viac krát, zastaví auto vyhodia psa a adios. Ja zvieratá nemám rada ale vyhodiť niečo o co sa starám celý život?

lenka_xy
17. júl 2020

Lekár neutratí? To ako vážne bola prvou voľbou eutanázia? 🤦 Krása, takto nechutne sa zbaviť svojich psov po 13 rokoch...

lintu
17. júl 2020

Psov na ulici mozno niekto zachrani a mozno aj nie. Mozno niekomu skocia pod auto a sposobia nepeknu nehodu. Tymto smerom by som sa teda radsej neuberala. Skuste socialne siete, bazos a pod. Nezabudnite pridat dovod, preco ich potrebujete dat prec.

miskooo1987
17. júl 2020

@deti95060810 jasne že sa dá porovnávať... obe druhý si vnímajúce zvieratá... ako moja babka vravievala, aj prasivy pes na ulici má vyššiu hodnotu ako ktorý kolvek komunista...

luccy89
17. júl 2020

Uz vidim ako by ste si vsetky brali dvoch velkych psov do napr.dvojizboveho bytu🤦🏼‍♀️ Este k tomu psov, ktori su nauceny cely zivot na zivot na dvore. Tzn. Ziadne navyky! A teda byvat v byte kde ti cikaju a kadia dva velke psy...hlavne, ze citova vazba...

0silvia0
17. júl 2020

@luccy89 co si? Pes nebude cikat a kadit v byte, psy sa bezne vencia, minimalne 2x za den...

puklica13
17. júl 2020

@deti95060810 mozno preto lebo ani utulky nie su nafukovacie?

dianaana
17. júl 2020

@zdrsjsjiwwi Do akeho utulku ste sa ozvali a nechcu ich tam vziat? Dakujem

karpina
17. júl 2020

Od 1. septembra 2018 zviera už nie je vec, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho sa klasifukuje ako trestný čin, chvalabohu. Nech sa teta postará a nie že vyhodiť na ulicu, ved predsa, nech sa niekto postará... Ludia, nebudte horší ako tie zvieratá. Utulky sú preplnené vdaka nezodpovedným, lahostajným ludom.

deti95060810
17. júl 2020

@karpina a čo ak teta má zdr. problémy a nedokáže sa už postarať o psov?

dianka_kristinka
17. júl 2020

nonsens .. dufam, ze skonci rovnako na stare kolena, nechcena a vyhodena niekde v domove dochodcov, kde po nej ani pes nestekne ... este tlieskat jej mame a dat poklonu ? chudinka uboha stekajuva ozdoba dvora s auz nehodi tak prec s nou sak co, zodpovednost ziadna dufam, ze nieco taketo nemalo deti ... co im odovzda ?

deti95060810
17. júl 2020

@miskooo1987 preháňaš...a tak isto aj tvoja babka...
a nie nie som ani komunista a máme psa ktorý už má 11 rokov...