Čo si pridávate do kávy namiesto mlieka/smotany?

miruskaam
2. aug 2021

Chcela by som sa opýtať, čo si pridávate do kávičky namiesto mlieka, smotany ak ich nemôžete, resp. nechcete konzumovať. Rada privítam nejaké nápady 🙂 Ďakujem

anjelok
2. aug 2021

Mandlove, sojove mlieko

ella_price
2. aug 2021

Alpro barista je super, ale inak používam ryžovo-sójový nápoj z Kauflandu 🙂

majamat
2. aug 2021

sojive mleiko alpro ine rastlinne mleika maju menej bielkovin a preto mi v kave nechutia,

panelacikova
2. aug 2021

@miruskaam ja som zistila, že kombinácia káva a mlieko mi nerobí dobre, tak idiotsky po troškách sa mi odgrgáva. a tak som začala piť bez mlieka (už asi 3 roky tak pijem). spočiatku to bola divná chuť, ale možno pri 30.káve som už bola zvyknutá. dnes vypijem aj s mliekom (v nejakej kaviarni napríklad - výnimočne) a úplne bežne bez mlieka 🙂

miruskaam
autor
2. aug 2021

Aj ja skúšam tieto alternatívne mlieka, keďže u nás teraz aj je potrebná bezmliečna strava. Nebola som si istá, či ešte niekto okrem mňa to capne aj do kávy, ale celkom mi to chutí, prípadne som myslela, či ešte niečo iné vyskúšať 🙂 Veď práve to, že bez mlieka úplne mi nejak nechutí, ale tak sem tam sa dá aj bez 🙂

miruskaam
autor
2. aug 2021

@majamat Môže sa zdať, akoby bola tá kávička už taká vodnatá, či? 🙂

miruskaam
autor
2. aug 2021

@panelacikova Veru, ani mne to nerobilo vždy dobre. Aj preto skúšam teraz tak inak 🙂

panelacikova
2. aug 2021

@miruskaam teraz som si spomenula, že spočiatku som skúšala práškové sójové. no vždy to vyzeralo, akoby sa "zgrclo" na povrchu kávy. chuť to malo akože celkom fajn, ale ten vzhľad 🙄 a potom som teda úplne vynechala akékoľvek prísady. ani cukor nedávam

ella_price
2. aug 2021

@miruskaam Ja z tých rastlinných robím úplne všetko - polievky, pudingy, koláče, omáčky,.. Aj do cereálií to používame. Ale teda my sa takto rastlinne stravujeme už dlho, tak možno sme už zvyknutí a tieto alternatívy už berieme normálne. Veľa ľudí si dlho nedokáže zvyknúť na tieto náhrady a tak väčšinou prechádzajú na rastlinné výrobky pomaly.

zuvelyn
2. aug 2021

Ja keď chcem kakauko a nie kávu 😅 tak si dolejem tuším mandlove (?) Z Lidl, alebo vanilkové alpro. Aj to zaženie chuť na sladké, len to už fakt nie je káva ale sladké kakao. S mliekom mi káva nechutia nikdy.

simca06022011
2. aug 2021

u mna iba kešu mlieko, od provamelu (zvyknu to mat v 500ml). Nic ine. Mne v kave ani mandlove ani kokosove nechuti. Svokrovci ale napr. susene kokosove davaju do kavy... to ma svoje vyhody, hlavne ak to clovek nepije na litre 🙂

ichbinich
2. aug 2021

Medzicasom pijem svoju kavu doma ciernu, tiez mi to trvalo odvyknut si od mlieka.
Mozes si dat aj rastlinne, s kludom.
Mne chuti (domace) kasu alebo mandlove a kokosove mlieko v kave. Co mi nechutilo, bolo ovsene.
Kupovane som neskusala, pri precitani zlozenia ma presla chut 😉
Alebo ak sa chces odnaucit od mlieka v kave, tak si pridavaj coraz menej mlieka a pomaly si zvyknes na cistu chut kavy, bez mlieka.

miruskaam
autor
2. aug 2021

@ella_price Môžem vám neskôr napísať správu hlavne ohľadne toho varenia? Ďakujem 🙂

ella_price
2. aug 2021

@miruskaam Určite 🙂

phiby83
2. aug 2021

@miruskaam ja používam kozie alebo ovčie , kravské mi nerobí dobre ani synovi takze kupujeme take 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miruskaam
autor
2. aug 2021

@phiby83 To aj my, kozie u nás tiež funguje 🙂

miruskaam
autor
2. aug 2021

Ďakujem baby, všetky názory pomohli 🙂

brita7777
2. aug 2021

Ovsene mlieko, maju v dm, stoji 2e.