Čo si myslíte o žene, ktorá nemá vodičský preukaz?

nela22323
7. nov 2023

Čo si myslíte o žene, ktorá nemá vodičský preukaz?
Kedy ste si vodičak robili vy. Dokážete fungovať aj bez auta?
Napíšte prosím

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kati301
7. nov 2023

@nela22323 mám vodicak od 18, aktuálne 28 a za volantom som sedela asi 10x 😃🙈 hold neni to pre každého.. dokym som nemala babo bolo mi to jedno, vedela som fungovať úplne v pohode, teraz je to ale už dosť obmedzujúce, tak sme kúpili auto s automatom a pomaly začínam jazdiť, síce zo mna nikdy nebude šofér roka, ale verím že sa dostanem do obchodu a k lekárovi s malou a to mi stačí 😃 muz má šoférovanie rad, takze výlety bude chodiť aj tak on 🙂

petamich
7. nov 2023

nic si o takej nemyslim 🙂 ja mam a nesoferujem a ani neplanujem, existujem, zijem, fungujem a na dlhsie vzdialenosti soferuje muz

a robila som si ho, ked som mala 18 a nikdy som vlastne nesoferovala, lebo sofer ako ja nepatri na cesty

paulinka17
7. nov 2023

Ja som si ho urobila po strednej a odvtedy som za volantom stale a nevedela by som fungovať bez auta keďže bývame na dedine odkiaľ je všetko daleko. Pokial sa na to ale niekto neciti tak je to normalne.

miska1997
7. nov 2023

@nela22323 Ja ho robím teraz pomaly ako 26 ročná ... Vyčítam si o koľko som v živote prišla bez auta .. Obmedzovania s MHD a vyhradenie času aby som stihla prísť spojmi na čas.

pribinak
7. nov 2023

Radšej nemať vodicak ako mat a byt zlý šofér, ktorý svojou zlou a chybnou jazdou ohrozuje seba alebo hlavne ostatných účastníkov premávky
Toto platí pre ženy a aj pre mužov

Vodicak som dostala k maturite, jazdím veľmi často. Pri rýchlom životnom tempe si neviem ani predstaviť že by som bola bez autá

Ale poznám takých ľudí a je to ok

h2
7. nov 2023

@nela22323 Odpovede na tvoje otázky:
1. Nič.
2. V 18 rokoch.
3. Nie.

denkabemommy
7. nov 2023

@nela22323 1. Nič 2. 23r 3. Väčšinou fungujem bez auta, lebo som v meste, prácu mám 5min pešo ale čo sa týka nákupov, lekárov atď.potrebujem auto

mina0202
8. nov 2023

@nela22323 ja mám vodičak už pol roka. A za volantom som sedela sama asi 3-krat. Ne žeby som sa bála, alebo že by som bola zlý šofér. Proste ľudia na okolo mi neveria a vždy keď som si išla sadnúť za volant tak mi hovorili že či som sa zbláznila, že naburam a pod. Tak som ani nikam radšej nešla. A stále chodím všade peš.

sima234
8. nov 2023

Robila som vodičák pred cca 20 rokmi a šoférovala som možno 5 krát za ten čas. Nie je to pre mňa, necítim sa pri šoférovaní dobre a nakoľko bývam v meste, tak využívam MHD.

martinka13
8. nov 2023

Že je to jej vec. Ja som si robila vodičak v 18. Nedokážem si predstaviť život bez používania auta. Bola by som ako bez nôh.

leuska0910
8. nov 2023

Ja nemam a ani neplanujem, necitim sa na to. Byvam v BA a aj keby som mala auto do mesta by som radsej chodila MHD kvoli parkovaniu. Na dlhsie cesty mam muza sofera, jeho to soferovanie bavi.

andrejkap123
8. nov 2023

Nic si o takej zene nemyslím. Je to kazdeho vec. Co sa tyka mna na skuter som si robila v 15 a na auto v skorych 17 rokoch 🙂. A bez auta by som neprezila 😁

trinityf
8. nov 2023

Nic si nemyslim. Je to kazdeho osobna vec. Nic ma do toho nie je.

marianarem
8. nov 2023

@nela22323 Ja som si robila v 18 a potom som nejaky cas soferovala. Ale bol to pre mna stres, nikdy som to nemala rada a nakoniec som prestala. Manzel.je na tom podobne, takze auto nemame. Dieta mame a fungujeme, samozrejme sa to da a clovek to prezije 🙂 Ja som prave rada, ze o starost menej. Takze o ludoch, ktori nemaju vodicak, si nemyslim nic, vobec sa touto otazkou nezaoberam.

ddaassuullaa
8. nov 2023

Naozaj si treba "nieco mysliet o niekom" aj ked sa ma to priamo nedotyka?😁 Inak musim podciarknut to, co pise @pribinak - radsej nemat vodicak ako byt zly sofer (a este aj nebezpecny)☝️. Prupovidka, ze kazdy moze mat vodicak ma aj dovetok - niektori by ho radsej nemali mat🙏
Osobne - vodicak od 22 rokov, denne za volantom

lubka474
8. nov 2023

ja si pomyslím iba toľko, o čo to má ťažšie. Ja keď potrebujem, sadnem do auta a idem, ci k lekárovi s deťmi, ci na nákup, nie som na nikoho odkázaná (v zmysle aby ma niekto niekam odviezol). Ale je to každého osobná vec a nikoho neodsudzujem

tanyag
8. nov 2023

@lubka474 Nemusí to mať ťažšie 🙂 ja síce vodičák mám ale nešoférujem...a nemám život o nič ťažší...cestujeme vlakom, autobusom, MHD, pre moje dieťa je to zábava...na veľké nákupy si volám taxík, do nemocnice a k lekárom nás vezie taxík...žiaden problém...a niekedy sa vlakom dostaneš do vedľajšiego mesta skôr ako autom 😁

syslik81
8. nov 2023

mam cez 40 a vodicak nemam aj som zvazovala ale v meste kde zijem ludia jazdia jak dementu plus je obrovske... no autobus chodi co 10 minut takze v pohode ..

sense
8. nov 2023

Nemyslím si absolútne nič o ľuďoch co nemajú vodičak. Sú ľudia ktorí ho nepotrebujú.
Napr vo väčších mestách s dobrou MHD sieťou.

victoriab
8. nov 2023

@nela22323 to si o takej treba nieco mysliet? mam 37 a vodicak nemam, ani nikdy mat nebudem.mam paniku ako spolujazdec, nieto sediet za volantom. poznam sa, nemienim inych, ani seba ohrozovat na zivote. my sme auto doma nikdy nemali, vsade som sa dostala busom, s dietatom detto busy, vlaky, lietadlo. a zijem, som tu. a aby som nezabudla - peši, veľa peši. aj s deťmi.
a uz sa oslovodme od toho neustale druhych hodnotit sudit a mat potrebu riesit.

dskjhfdlkdjhl
8. nov 2023

Vodicak mam, robila som si v 32 rokoch, napriek tomu nesoferujem a neuveris, ale zijem uplne bez problemov. O zene, ktora vodicak nema, si nemyslim nic. O takych, ktorych si neustale musia o niekom nieco mysliet, si myslim svoje, ale nemam potrebu radsej tie svoje myslienky publikovat😉

katarinka289
8. nov 2023

Nemyslím si nič.Poznam pár takých,čo nemajú.Ja mam od 18tich a som za to rada.Vsade sa odveziem sama. Je to veľká úspora času,než by som mala niekde čakať na spoje. Jazdím pravidelne. Každý deň 20km do prace,v sobotu 60km do skoly. Naozaj by som prišla o veľa času

gab
8. nov 2023

Nic.
Dokonca su aj chlapi, co vodicak nemaju! 😉😅
v 18.
Zalezi na tom, kde byvas. Ak kdesi na dedine, kde chodi autobus 2x denne, tak tam ano, auto môze byt potrebne, pokial v meste - tam nie. Ja fungujem bez auta a vzdy si poradim. Je pravda, ze auto je pohodlnejsie na presun, sadnes a ides, ale da aj bez neho.

mimikarol
8. nov 2023

Nič si o takej žene nemyslím. Robila som si keď som mala 34. Ale keď nemá chlap vodičák príde mi to divné.

tiezjedna
8. nov 2023

@nela22323 mám vodičák od 18 rokov, jazdím denne, nedokážem fungovať bez auta. Absolútne. O žene, ktorá nemá vodičák si osobne nemyslím asi nič; z pohľadu zamestnávateľa by pre mňa bola totálne nepoužiteľná.

mandzula
8. nov 2023

@nela22323 vodicak mam od 18, mala som par soferovacich epizod, no kedze mi to stale sposobuje stres a nemyslim si, ze som dobry sofer, tak radsej nebudem ohrozovat seba ani ostatnych. Nechapem, preco sa zo schopnosti soferovat robi univerzalna schopnost, je to cinnost ako kazda ina - niekomu to ide a inemu proste nie. Nepopieram, ze zivot s autom je lahsi, pohodlnejsi, ale prezit sa da v pohode aj bez neho.

limoncino
8. nov 2023

Nič si o takých ženách nemyslím. Ja som si ho robila keď som mala cca 30 rokov, pretože sme sa sťahovali z menšieho mesta, kde som mala všetko po ruke na dedinu. Dovtedy som ho nejako nepotrebovala, necítila som sa pripravená na šoférovanie.
Dnes šoférujem rada, je to pre mňa relax, do práce to mám 100 km tam a 100 späť, chodievala som vlakom, ale to ma po pár zážitkoch prešlo 😄. Tak som si kúpila auto a chodím autom keď máme Office day. Nemám problém ani so šoférovaním v BA, len to parkovanie... Tak ak potrebujem niečo v BA, idem vlakom a potom MHD, je to zase príjemná zmena

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
8. nov 2023

@tiezjedna Nie kazdy potrebuje na vykon svojho povolania vodicak, ja napr. vobec.