Čo si myslíte o tom, ak niekto predáva tovar, ktorý ste mu predali?

zuzuliennka1
28. jan 2020

čo si všeobecne myslíte o ľudoch/ženách, ktoré si cez bazár na internete, fb,
čokoľvek - kúpia oblečenie, topánky a potom si ten “svoj” tovar nájdete, že ho dotyčná predáva ďalej? za oveľa viac.

wieruska1
28. jan 2020

Vobec nic. Je na tebe za kolko predas. Ja predavam lacno a po navehnuti penazi a doruceni ma viac nezaujima.

nikpa
28. jan 2020

@zuzuliennka1 že je šikovná 😂 ale ešte ma teda nenapadlo toto skúmať

kiwi3
28. jan 2020

tiez neviem, ale netreba zbytocne predavat pod cenu, potom si to nikto nevazi a este to aj predaju dalej... ak ti to vadi, tak to nerob. a ak chces rychlo predat, tak ti to moze byt jedno

bobulka109
28. jan 2020

@zuzuliennka1 nesledujem to, pre mna, za mna, nech s tymi vecami robi, co chce, mojim cielom je zbavit sa veci, ktore mam v bazariku, dalej nech s nimi dotycna robi, co chce, je to jej vec. To ako keby z velkoskladu brali oblecenie mensi predajcovia a majitel velkoskladu by sa cudoval, ze ich oni predavaju za vacsiu sumu, aj ked samozrejme je to len obrazne povedane a neda sa to porovnat. Podla mna to uz nie je nasa starost- predavajucich, nakupujuca je tympadom novy majitel veciciek a moze to predat aj za niekolkonasobne vyssiu sumu, je to len jej vec

jaond19
28. jan 2020

nemyslim si o tom nic, pretoze len co otvorim hocijaky bazar, najcastejsie na fb, su tam pár eurové veci z aliexpresu s 10 eurovymi prirazkami.... prípadne nosené pepcové veci este o 2eura drahsie ako nove v obchode.... a tak dalej..... hold je to dnes biznis. treba byt chytrejsí a nekupit to za tu cenu... ale hladat po internete lacnejsie. je na kazdom z nas ci si kupime s prirazkou a nechame sa oklamat, alebo hladame na internete v cene akej to ozaj stoji, pripadne ine alternativy.... ved ak sa mi nepaci cena potravin napr. v tescu, idem kupit do lidlu.... to iste plati na hocico na internete.

mirage
28. jan 2020

@zuzuliennka1 co to je, "ovela viac" ? Kolko eur? Inak je to smutne, ze to niektorym ludom pomoze k lepsiemu zivotu, a inak, je to ich vec.

alexandraalexandrova
28. jan 2020

Ze je to jej vec 🙂 Ak to dokaze predat za viac, tak super pre nu. Vadilo by mi jedine keby uvadzala ze ide o novu vec alebo inak by zavadzala co sa stavu tyka. Inak ma do toho uz nic...

zuzuliennka1
autor
28. jan 2020

@alexandraalexandrova su to pekne kvalitne veci, ziadne pepco, cena adekvatna stavu, ale nie 20€ a pod ... no zamrzi o to viac, ze “kamoska”.....co sme my za ludia preboha.... taketo zverstvo by mi nenapadlo, ved kupi si to, ze sa jej to paci, a nie ze ide robit obchod..... uplne nahodou som to objavila

zuzuliennka1
autor
28. jan 2020

@nikpa za mna je to “vychcanost” nie sikovnost....

zuzuliennka1
autor
28. jan 2020

... ani sa uz “necudujem” ze restiky pytaju zaplatit aj vodu z vodovodu, pri takomto celkovom nasom pristupe..... vdaka za nazory..... len to mrzi no

ada309
28. jan 2020

No a? Riadne za to zaplatila, tak si s tým môže robiť co chce... Aj keby to hneď online na franforce roztrhala a zapálila..

alexandraalexandrova
28. jan 2020

@zuzuliennka1 prepac, ale mne to pride ako nasratost za to ze si kamoska dovolila byt sikovnejsia ako ty a zarobit na tom viac. Lebo ja nechapem co ine by ta na tom malo stvat? Vec si uz predala, dostala si zan zaplatenu sumu ako si si vypytala a viac ta nema co zaujimat co s nou urobi jej nova majitelka. Ked nieco predam, tak to uz nie je moje, nerozhodujem o tom co s tym kto dalej urobi...

kingstonka
28. jan 2020

Nerobím to ( ak niečo kúpim v bazáre a nesadne mi velkost tak sa to hneď snažím predať, väčšinou za menej alebo za rovnakú cenu) ale nevadí mi to. Vadilo by mi, ak by som niekomu darovala veci, lebo by sa prezentoval, že je v núdzi a zistila by som, že v núdzi nie je a veci predáva.

bobulka109
28. jan 2020

@zuzuliennka1 ale tak nemiesala by som jablka s hruskami, mozes sa na to pozriet aj z tej stranky, ze ona si to zhodnotila na taku sumu, za ktoru sa nakoniec aj nasiel kupec, ktoremu to predala, alebo stale predava? neviem. Ked sa jedna o kamaratku, tak si ju mohla rovno konfrontovat, ze preco to urobila, ak ta to tak stve, ale aj tak si myslim, ze moze si s tym robit , co chce, lebo ta vec teraz patri jej, taky je svet, ale su podststnejsie veci, nekaz si den takymito malickostami

moonlight1210
28. jan 2020

@zuzuliennka1 je nemoralne, iba ak to vydranka od ludi s tym, ze je na mizine, ze deti nemaju co do ust a na seba, hoci to nie je pravda, len pasca, aby to ziskala za co najlacnejsie. najlepsie darovanim zadarmo (alebo za postovne).
to je naozaj vychcanost, lebo taky clovek chladnokrvne manipuluje s emociami ludi, hlavne s tymi, co sa viazu k detom.

na druhej strane, ak to naozaj kupila za ceny, za ake to bolo ponuknute, a potom to dokaze predat za drahsie, je to jej sikovna obchodna taktika. ze vie tomu urobit reklamu taku, ze ludia za to daju ochotne viac.
je to nieco uplne ine, ako to vyssie menovane drankanie na klamstvo. je to princip obchodu - kupim tovar, pridam marzu (aby mi to pokrylo naklady, aj ocakavany zisk) a predam drahsie.
(druha moznost je: vyrobim, pridam marzu a predam).

ak si sa zlutovala a dala jej to za symbolicku cenu, lebo si myslela, ze robis dobry skutok - aj tak to splnilo ucel. lebo mohla si jej rovno darovat peniaze, ale takto to je aspon cele cistejsie. a nikto nie je nikomu zaviazany.

bobulka109
28. jan 2020

@moonlight1210 suhlasim

nikpa
28. jan 2020

@zuzuliennka1 áno, aj to

sense
28. jan 2020

Ak nieco predam uz potom.neriesim kto s tym.co urobi.... kedze mne ide prioritne o to ze sa chcem danej veci zbavit,len mi je to luto vyhodit...

lenka2710
28. jan 2020

@zuzuliennka1 ja som napríklad veľa vecí darovala za poštovné a už vôbec ma nezaujíma, čo dotyčná s nimi robi ďalej! Pokiaľ je fakt v núdzi v pohode, pokiaľ na to má ale je lakoma, je to pre mňa človek bez chrbtovej kosti, ale to je už na jej svedomí, nie na mojom! Ja som tiež veľakrát kupila a posunula som to ďalej, bud mi to mala nechcela nosiť, alebo som zle odmerala a vec bola malá alebo veľká!
Nakupujem veci už len tu na MK, naposledy som kúpila veci na fb od jednej pani, že vraj v top stave a prišli mi zo zmolkami, vyblednute! Všetko som zabalila, dala na MK a poslala jednej pani za spomínané poštovné a 25 € v keli!
Takže tiež kúpim na bazáre, mala ponosi a keď je to ešte v peknom stave, posuniem alebo v horšom darujem

danielinaa
28. jan 2020

@kingstonka uz som videla aj v nudzi zeny veci predavat a dovod bol ten ze potrebovali peniaze na zaplatenie stravy a podobne. Neda sa to zovseobecnovat.

kingstonka
28. jan 2020

@danielinaa preto píšem, že by mi vadilo ak by som zistila ,že v núdzi nie je,teda klame a predáva veci. Ak je niekto v núdzi, veľa ľudí mu daruje oblečenie, tak samozrejme nebudem mať nič proti tomu, ak sa to bude snažiť predať a takto si prilepšiť. Zobrala by som to tak, že ja som peniazmi nemohla prispieť, darovala som veci a ona to premenila na peniaze, kt.potrebuje viac.

lenka2710
28. jan 2020

@danielinaa áno, je to každého vec! Ja veci posuniem aj za poštovné a už len preto, že mám byt a nemám to kde skladovať a tiež každucku vec fotiť, merať a nahadzovať! Pokiaľ sú veci v top stave, predám, pokiaľ už len na donosenie spravím veľký balík a nech mi to nezavadzia! A už je na kupujúcej co s tým bude robiť, nech s tým aj okná umýva alebo si otvorí sekac, je mi úplne suma fuk

danielinaa
28. jan 2020

@kingstonka Ale mas pravdu. Bohuzial su aj take co si vymyslia srdcervuci pribeh a potom zarabaju na dobrosrdecnosti inych.

simulienka255
28. jan 2020

@zuzuliennka1 tiez sa mi to stalo s kamoskou....po pravde, uz to posuvam radsej ludom co nepoznam, lebo mne to prislo celkom blbe....ja kupim daco znackove za napr. 30€ predam za 15, jej mini ponosi a preda za 15 tiez....akozeee mne bolo od nej trspne pytat aj tych par eur lebo sme kamosky a potom vidim ze za tu istu cenu posuva dalej🙈🙈🙈🙈tak preto predavam ludom co nepoznam;) vypytam si kolko chcem, neriesim ci sa pozname, ze ci to nahodou vela nebolo 🙈a to predsvam vzdy vsetko za normalne ceny, plus len v perfis stave s vzdy nabalim veci zadarmo a zvacsa aj podtovne uhradim....takze radsej cudzim ako znamym;) a teda pre mna to sikovnost neni, skor nefer chovanie, ze nosenj vec viacerymi ludmi predavam za viac ako som kupila..... ;)

sintra
28. jan 2020

To myslis naozaj vazne, ze nieco take oznacis ako zverstvo? 😀🙄

bobulka109
28. jan 2020

@simulienka255 a co ked danu vec mali oblecenu iba raz? ved nevies, ci to vobec nosili, takze kludne to moze posunut za taku istu cenu, co to kupila, ked to mozno ani nemali oblecene, ved je to zasa vec predavajucej, na aku sumu ohodnoti tovar, ktory predava a ked sa najde niekto kto to kupi za danu sumu, tak ok. Ked to bude znosene a predava to za taku cenu, ako kupila, tak myslim, ze bude mat potom aj patricne negativne hodnotenie, cize to uz je na jej triko. Nikde nie je napisane, ze ked nieco kupim, nemozem to posunut dalej,v podstate je to vec noveho majitela tovaru, ako uz bolo pisane vyssie, ci s tym umyje okna, posunie dalej za taku istú, alebo nasobne vyssiu cenu- ak najde niekoho, kto to za taku cenu kupi, alebo len za postovne. Ja to nerobim, ale ani nesledujem, co sa deje s mojimi predanymi vecami

ivangeline
28. jan 2020

Nič. Normálne. To je obchod. Horšie je...keď darujete a potom sa to predáva ďalej. Taktiež si však hovorím, núdzny človek, potrebuje peniaze, už to nie je moje, snažím sa neriešiť.

zuzuliennka1
autor
28. jan 2020

@alexandraalexandrova ale mne neslo o zarobenie a uz vobec to nepovazujem za sikovnost. sme sa nepochopili , nevadi. Pre mna je takyto pristup vychcany a podrazacky, ze si niekto kupi oblecenie/obuv z bazariku, ziadne H&M, Pepco a podobne lacne znacky...... a potom to posuva dalej..... nech si zaraba inak, nie “na mne”

zuzuliennka1
autor
28. jan 2020

@simulienka255 vdaka za nazor, vnimam to rovnako

zuzuliennka1
autor
28. jan 2020

@sintra kde pisem o “zverstve”?

sintra
28. jan 2020

@zuzuliennka1 v tvojom komentari vyssie, citujem ta: .co sme my za ludia preboha.... taketo zverstvo by mi nenapadlo...