Čo si myslíte o influenceroch?

orchidea89
30. mar 2022

Ahojte, čo si myslíte o Influenceroch? Chceli by ste ním byť?... a naozaj zarábajú peniaze za to, že niečo prezentujú a dávajú stále na sociálne siete?.
Veľmi ma to zaujíma. Ďakujem

marca12
30. mar 2022

@orchidea89 nemyslim si nic. Ale musi byt narocne zaujat masu ludi a kym si vytvoris sledovatelov a zacnes zarabat,moze to trvat roky. Influencer musi byt sikovni a vediet v tom chodit.

cyberk
30. mar 2022

podla mna byt "influencerom" nie je tazke, zial deti su tak vychovavane a maju tak nizke IQ, ze ich zaujme kadejaka blbost... staci zo seba urobit debila, natocit to a uz mate xx followerov.

mariaveronikag
30. mar 2022

nezamýšľala som sa veľmi nad nimi, ale nechcela by som byť influencerkou. Natáčať videá, aj z osobného a súkromného života, potom riešiť komentáre a byť polovicu života na sociálnych sieťach. Nebavilo by ma to ani jeden deň.

orchidea89
autor
30. mar 2022

@marca12 presne aj ja si to myslím

sense
30. mar 2022

Nechcela by som byť influencer om, nie som rada stredobodom pozornosti...
A nemyslím si o nich nic

lukina20
30. mar 2022

Teraz v tejto dobr instagramu a socialnych sieti je uz tazke ziskat si tak velke publikum sledovatelov, ked instagram zacinal tak vtedy bol vacsi potencial. Nehadzala by som vsetkych do jedneho vreca. Napr taka Veronika Ostrihonova Cifrova je podla mna inteligenta zena, ktora riesi aktualne temy, spolocenske a politicke dianie, ma prehlad a predsa je influencerka. Fero_Joke je tiez pre mna influencer, robi sice zo seba saska, ale tak clovek sa aspon zasmeje a na druhu stranu on je ozaj jeden z tych mala, ktory nezistne pomahaju roznych n.o., ma dobre srdiecko… ja ako influencerku vnimam aj profil predcasniatko, kde mama predcasniatka ukazuje ich cestu boja s roznymi dg. Silna zena
Na druhej strane su influencery vid Plackova a grupa okolo nej, tych si myslim, ze nie je potrebne komentovat

luccija
30. mar 2022

@mariaveronikag tiež si myslím, že to je práca non stop premýšľať čo nafotiť, čo obliecť, ako zaujať a stále a stále.Asi som už stará, ale je to zvláštne sledovať niekoho cudzí život a svoj si ničiť tým, že denne si pozriem zopár takých ľudí.A potom si myslieť, že moj život nie je tak zaujímavý ako druhých🙂

7lenka11
30. mar 2022

@marca12 ono to zase nie je také náročné, ako si myslíš.. mnohí influenceri majú kúpených sledovateľov, resp. "mŕtvych followerov", ktorí len plnia funkciu, že majú niekoho sledovať, ale v skutočnosti nerobia žiadnu aktivitu, ani nie sú influencermi nijako ovplyvňovaní... Samozrejme, česť výnimkám a tým, ktorí sa naozaj vypracovali.
Na druhej strane, každý kto sa teraz mihne na verejnosti alebo v TV, tak z večera do rána získa tisíce followerov a považuje sa za influencera.. keďže pracujem v marketingovej brandži, pre mňa ako osobu influencer nič neznamená, vnímam ich len z pracovného hľadiska. Lebo áno - za veľa vecí sú platení, máločo už robia zadarmo... a, žiaľ, je dosť influencerov, ktorí berú projekty a zákazky len kvôli peniazom.. aj na našej slovenskej scéne sú influenceri, ktorí sú schopní promovať dve konkurenčné značky alebo tvrdiť v jeden deň niečo a o týždeň zase niečo iné..
Tým ich samozrejme nehejtujem, ale keďže sa pohybujem v spriaznenej brandži, viem, ako mnohí fungujú a 2/3 z nich som si na IG unfollowla. Sledujem len zmysluplné profily, ktoré mi niečo dávajú..

marca12
30. mar 2022

@luccija mnohi znami influenceri upozornuju na dusevne zdravie,pomahaju a hlavne prizvukuju,ze insta svet nie je realny zivot. Clovek by sa mal vzdelavat a byt natolko vzdelany,aby ani na chvilu nemusel pochybovat o svojom zivote. Ja sledujem dost influencerov,ale prave takych,ktori su prinosom do zivota,citit z nic clovecinu,su normalni a velmi napomocny v roznych smeroch,angazuju sa v spolocnosti a riesia problemy spolocnosti,ale sledujem aj zabavnych ako napr.fero joke,on moze posobit ako saso,ale kazde jeho video ma hlbsiu tematiku a usmevnym sposobom poukazuje na spolocenske problemy. A potom je tu sorta ludi ako plackova a spol.a to su cisti vymetaci mozgov. A radsej sa nejdem ani zamyslat nadtym,s akou mentalnou vybavou moze niekto sledovat takeho cloveka. Prave sledovaci tejto kategorie doma vyplakavaju,aky maju hrozny zivot.

diamond007
30. mar 2022

@lukina20 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

lucyloves
30. mar 2022

@orchidea89 myslim si o nich to, že moc toho nevedia a ak by sa niečomu podobnému venovalo moje dieťa, moc hrdá by som nebola

luccija
30. mar 2022

@marca12 Fero Joke je srandista.Ja mám rada cestovateľské

tncka
30. mar 2022

@orchidea89 influencer je podla mna clovek co ine nevie iba zaujat svojou postavou,hlupostou,prachmi. Musi byt influencer lebo inak je tupy a nezamestnatelny🤔😀typu Plackova. Ta ma sice prachov ale len z predvadzania. Chodit na 8h do normalnej prace by asi bol problem😁

mikadooo
30. mar 2022

@orchidea89 ahoj áno naozaj zarábajú peniaze, to si nemyslím, to viem. Ale podarí sa to len niektorým a tí musia byť fakt šikovní, vytrvalí a musia mať niečo, pre čo si ich ľudia obľúbia a chcú ich sledovať. Beriem, že je to robota ako každá iná a väčšina tých priemerných influencerov si to aj riadne odmaká. Nie, nechcela by som byť influencerkou. Viem že na to nemám talent a nebavilo by ma to. Ale kto vie, možno jedného dňa na dôchodok si budem chcieť privyrobiť, tak sa stanem babkou influencerkou 😄.

nttnnt
30. mar 2022

influencer - niktos ktory chce lahko prist k peniazom, staci urobit zo seba idiota a exota v jednom...cim vacsi kreten tym viac zaujme tym ho viac ludi zacne sledovat alebo sa povypchavat silikonom a porobit kacacie papule...minule som chvilu sledovala to bezservitky kazdy tam je influencer a vsetko no comment :D

marca12
30. mar 2022

@tncka a toto je smutne,ze ludia poznaju influencer=plackova.cele zle

stannkal
30. mar 2022

tiez si myslim ze to je cele zle, ludia poriadne nevedia co influencer vlastne znamena ale samozrejme to musi byt nieco negativne.... pritom to nie je vobec nic nove, influenceri tu boli uz od nepamati len sa to vtedy tak nepomenovavalo... napr znamy sportovec, ktory prezentoval nejaku modnu znacku, herci, politici a pod boli tiez vzdy influencermi... teraz sa to len dostalo do ineho levelu... a ano, je to praca ako kazda ina, treba do toho investovat velmi vela casu a zaruka zarobku tam neni - v podstate ako pri kazdom zacinajucom biznise. Nemyslim si, ze tym niekto lahko pride k peniazom, prave naopak (nehovorim samozrejme o celebritach a pod, ktori tazia uz zo svojho vytvoreneho mena).

tncka
30. mar 2022

@marca12 no bola prva co ma napadla,su samozrejme aj ini😅

alexas56
30. mar 2022

@orchidea89 kamoška spolupracovala s nemenovanou slovenskou influencerkou, dávala jej propagovať nejaké produkty a bolo to strašné...tvárila sa ako nejaká kráľovna, musela jej kamoška stále písať, ona stále mala čas, nedodržala termíny, proste celé zle..nakoniec sa kamoška nato vykašľala..dostala produkty za 200 e ..po 2 týždňoch sa naraz ozvala, odpromovala to celé zle..a poslala fakturu na 800 e za jednu fotku..takže takto si zarábajú influenceri..mne osobne sa toto vobec nepaci, sú ludia, ktorí majú ťažké, náročné povolania a nie sú tak cennení ako títo influenceri

hopsadobrandejsa
30. mar 2022

Je urcity content ktory sledujem hoci na IG velmi aktivny nie som, ale vacsinou sa jedna o landscape photography, sporty a vseobecne veci ktore ma zaujimaju ako tutorialy ci praca alebo vyrobky z dreva.

Vo vseobecnosti nesledujem nikoho kto ma v profile napisane, ze je influencer alebo sa za neho vydava. Zaujima ma skor obsah ako taky, nie selficka ludi s rychlo stiahnutymi citatmi z googlu ktore maju dodat ich prispevku akusi "dusevnu hlbku".

Ja sa nechcem nikoho dotknut, ale podla mna mnoho ludi ktori sa za influencerov vydavaju maju urcitu formu psychickych problemov a IG sluzi ako utek pred realitou.

Bolo uz mnohokrat preukazane, ze lifestyle ktory je casto prezentovany ( mimo celebrit ) na soc. sietach je proste fake. Ludia ukazuju kym chcu byt, nie kym skutocne su.

Vo vseobecnosti si nemyslim nic pretoze tomu nevenujem pozornost. Je mi ich skor luto, ale taky je raz zivot....

cecilia29
30. mar 2022

Ja vlastne ani neviem čo to obnáša byť influencer, nemyslím si o nich nič lebo žiadneho nepoznám a nesledujem. Predpokladám že sú to tí čo sa propagujú na Instagrame ...tak ja ani insta nemám 😀 ani neplánujem

estrella5
30. mar 2022

Nemyslím si, že je ľahké stať sa influencerom. Už tam nie je taký ľahký vstup ako kedysi. Nestačí len "nachabrať" sledovateľov nejakým stupidným videom. Treba si tých sledovateľov aj vedieť udržať. Pravidelne s dosť veľkou frekvenciou vytvárať obsah, ktorý ľudí baví sledovať dlhodobo. A nakúpiť mŕtvych sledovateľov? Možno kedysi... V dnešnej dobe drvivá väčšina firiem (tj. potencionálnych klientov influencera) vie, že počet followerov nie je číslo, ktoré ich zaujíma. Zaujímajú ich dosahy a interakcie s príspevkami/príbehmi/videami. S čím pochopiteľne mŕtvi nakúpení sledovatelia nepomôžu...

Je smutné koľko ľudí má influencerov zaškatuľkovaných ako hlupákov s nulovým IQ a nulovými zručnosťami. Je nespočetne veľa influencerov, ktorí tvoria kvalitný obsah. Zábavný, ale aj náučný. Ekonomická, politická, historická problematika, šport, výcvik psov, tutoriály na všeličo, sebarozvoj, psychológia, výchova detí... Rôzne veci, nie len stupidné videá (aj keď áno, aj to sa nájde). Zároveň si nemyslím, že by takí ľudia nemali zručnosti. Mnoho z nich má tak spracované videá, že si môžu podať ruku s profíkmi. Efekty, strihy, grafika, úprava fotiek, nafotenie ako také. Mnoho z nich má aj spolupráce spracované kreatívnym profi spôsobom... Tak isto sa musia vedieť dobre pohybovať v marketingu ako takom, v podnikaní... Pri mnohých influenceroch je vidieť ako sa rokmi posunuli, že makajú na sebe.

Nie som influencer, len ich jednoducho neberiem ako odpad (ako to mnohí prezentujú). Tí, ktorí tvoria primitívny obsah a umelo prezentujú ich akože dokonalý život idú mimo mňa. Viac vnímam tých, ktorí tvoria kvalitu a sú inšpiratívne osobnosti.

sisaka
30. mar 2022

Doteraz som nepochopila potrebu ľudí sledovať nejakých ľudí, ktorí sa kdesi s niečim pretŕčajú, stylujú, fotia každý prd a propagujú nejaké výrobky. Influencerov chápem, že to robia hlavne pre peniaze, ale sú to všetko narcisti, ktorých teší, že na nich niekto celé dni čumí. Pre mňa su to nuly, nemám žiadnu potrebu sledovať, čo nejaký debil kdesi vešia na Instagram, absolútne ma nezaujímajú aké produkty tam podsúvajú, ja keď niečo chcem, tak si to kúpim a je mi jedno, či a kde to niekto propagoval. Nezaujíma ma čo žerú, ako bývajú a čo si kde kúpili.
Ja obdivujem poctivo pracujúcich ľudí, čo sa niekde presadili, niečo vymysleli, vytvorili, ľudí, čo sa živia skutočnou prácou a vytvárajú nejaké hodnoty

estrella5
30. mar 2022

@sisaka prečo si myslíš, že automaticky je influencer ten kto sa niekde pretŕča, styluje, fotí každý prd a nevytvára hodnoty? Napr. taká Sandra Sviteková... Vyštudovala pedagogiku -filozofia a história. Na internete vystupuje ako "dejepisinak". Spracováva historické témy. Krásne vie aj u mladých ľudí vzbudiť záujem o históriu.... Zuzana Kovačič Hanzelová.. Tiež sa dá považovať za influencerku. Aj vďaka nej sa politické dianie v spoločnosti dostane aj do okruhu ľudí, ktorí radšej sledujú soc. siete ako správy... Viktória Obetková, na internete "akosopsom"... Propaguje etický výcvik psov, mnohým svojimi videami/príspevkami pomohla pri výcviku a tréningu, so svojimi psami zložila nespočetne veľa skúšok a svoje "know-how" posúva ďalej obsahom na internete... Atď. To mi tak na rýchlo napadli nejaké mená. Nazývať ich nulami? To by ma celkom zaujímalo, čo si v živote dosiahla ty, akú hodnotu si vytvorila,... 🤷‍♀️

sisaka
31. mar 2022

@estrella5 keďže moj život nesledujú milióny ľudí, tak som nedosiahla podľa súčasného merítka nič.
Ja som ešte z generácie, ktorá si dokáže vytvoriť sama názor, bez toho, aby som musela niekoho sledovať, kto mi to všetko predžuje a spracuje tak, aby som to bez akejkoľvek námahy skonzumovala. Skratka k životu týchto ľudí nepotrebujem, majú pre mna nulovú hodnotu. Vyjadrila som svoj názor na tému, ty sa kľudne riaď tým, čo ti títo ľudia naservírujú. Je mi jedno, či so mnou niekto súhlasí, alebo nie. Likes nezbieram.

vroni
31. mar 2022

@sisaka, aj tak ti jeden Like dám. Súhlasím.

Zase každého, kto napíše na internet príspevok vyhlasovať za influencera je konina a nepochopenie podstaty. Zuzana Kovacic Hanzelova je novinárka a reportérka a nie influrcerka. Aj keď ma IG. Tak isto ako nie je influencerka nejaká baba, čo prezentuje videa o výchove ci cestopisy. Inak ma influenceri hlboko a úprimne nezaujímajú.

mpg
31. mar 2022

Nedávno večer bol o tom film ako profesor učiteľ mal dcéru, ktorá to sledovala a aj jeho priviedla k tomu stať sa influencerom, ale to bol len film, skutočnosť je iná. Ja ich vôbec nesledujem, je to nezmysel.

stanulienkat
31. mar 2022

Nemyslim si nic,nesledujem. Mam svoj zivot. Zaujimavejsia by bola otazka: Co si myslite o ludoch, ktori sleduju influencerov?

kvetinka75
31. mar 2022

@cyberk veď toto. A čím väčšia blbosť, tým viac followerov.

kvetinka75
31. mar 2022

@sisaka no keď niekto nemá asi svoj vlastný život, nuda v živote, tak toto je asi náhrada.