Čo sa to deje v dnešnej dobe?

4. apr 2023

Mam takú otázku,či sa aj vam to deje...posledne dni to už nevykrivam, z každej strany nejaký slovný útok,či som s detmi v MC Donald,či v obchode...to je jedno kde. Každý len útočí,nepríjemné narážky,slovné útoky,to už tým ľuďom nacisto drbe? Už aj starší syn 7r mi vravel...mamka to prečo nám každý robí zle? Ved nikomu nič nerobíme. To aby človek už nikam nechodil,nikam na nikoho ani nepozrel,nedajbože niečo povedal...som z toho smutná...a ani neviem co na to synovi povedať...

estrella5
4. apr 2023

Nie, nestáva sa mi to 🤷‍♀️

hederamonstera
4. apr 2023

Akoze ake slovne utoky? Daj priklad
Ja dom tiez nic take nespozorovala

januska12323
4. apr 2023

Niekto len tak k tebe príde a nadáva?

galganka
4. apr 2023

Preto máš dve uši. Jedným dnu - druhým von...

zenulkaaa
4. apr 2023

Ja mam opacnu skusenost. Cim dalej viac sa stretavam s milymi, ochotnymi ludmi, az sa cudujem..

amelie2017
4. apr 2023

Nie, nik na mna neutoci..ale z opacnej strany. Vcera sme boli cela rodina na detskom ihrisku. S jednou muzovou kamaratkou, s ktorou sa nevidel 12 rokov. Kecali sme, deti sa spustali na smykacke, my sme stali vedla hojdaciek. Zrazu vravim muzovi - a maly?? Nevidim ho..obzriem sa a bum. Taku ranu dostal hojdackou, ze odletel vyse metra. Muz ho hned bral, mne prislo zo soku a z nervou, aka som sla mama az zle, na odpadnutie. Po par minutach som sa dala dokopy a mama chlapca z hojacky sa mi so slzami v ociach ospravedlnovala. Tak som jej milo povedala, ze to nie je ich vina, ale nasa. Jej syn sa normalne hojdal a my sme neustriehli naseho. Ostala v takom uzase, ze po nej nekricim. Nemala som preco. Ozaj som sa hanbila. Nastastie to dobre skoncilo, dali sme si zmrzku a ta zena bola ozaj mimo, ze som neurobila skandal s jej synom.

dzulli1980
4. apr 2023

A ako sa voči okoliu správate vy? Drzo, neempaticky, bezohľadne? ... podľa štýlu podania Tvojho príspevku mi to tak príde ... v poslednej dobe stretávam mamičky, ktoré ťukajú do mobilu, deti behajú, skáču, správajú sa ako odtrhnuté z reťaze a mamička len ťuká a ťuká do mobilu ... a k Tvojej otázke ... nie, nemám ten pocit.

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
4. apr 2023

nic take sa mi nestava, prave naopak, odkedy mam male dieta a to dieta sa na kazdeho usmieva a mava, tak sa nam kazdy prihovara, malemu sladkosti dava (z coho sa zas az tak netesim) ale aj pred dietatom sa mi nikdy nestalo, ze by ma niekto len tak verbalne napadol alebo okomentoval

skus uviest priklad, lebo takto tazko si nieco predstavit

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galganka
4. apr 2023

@petamich príklady len trebárs za posledný týždeň. Potrebovala som zaparkovať, určili mi miesto tam a tam, "vedľa tej veľkej krabice". Chvíľu po tom, mal vedľa mňa zaparkovať starší pán, dôchodca na staršom aute, dosť problematicky cúval, manévroval, tak som tú krabicu chytila a dala nabok. Obyčajnú krabicu od banánov. V tom momente odniekiaľ na mňa vyštartoval iný dochodca, okamžite mi tykal, doslova sa mi prilepil na tvár a arogantne na mna zrúkol: "Vieš, moja. Do budúcna nechytaj, čo nie je tvoje. Ľuďom sa to nemusí páčiť!". Za mnou v aute dve šokované deti, chlap doslova pár cm od mojej tváre, vekovo by mi dedko mohol byť. Tak sa ho pýtam, či myslí tú krabicu, ktorú som pár metrov presunula, aby auto mohlo v pohode zaparkovať, lebo s tým zjavne malo problém. Pán iba zahapkal "aha", zhrabol krabicu a odišiel. V tom aute bol zjavne jeho kamarát, ktorému držal miesto. Škoda, že nedržal aj ústa. 🙈😂 alebo pár dní dozadu, prišla som s dvomi detmi k pediatričke. Poobede, v dobe, keď robí poradňu bábätkám. Pekne sme sa usadili, čakali, ale niekomu vzadu zjavne vadila naša prítomnosť, vraj čo tam robím s chorými deťmi, teraz sú poradne. Ale nie mne, iba hlasný šepot. Na to vyšla sestrička, vzala karty a šli sme dnu na preventívku, na ktorú nás na túto hodinu objednala sama doktorka. A tak by som vedela pokračovať do minulosti až po pani, ktorej som vadila, vraj načo leziem do výťahu a blokujem ho tak. S kočíkom. 🤷‍♀️🙈 samonasieracích ľudí je v poslednej dobe stále viac...

galganka
4. apr 2023

@petamich ...alebo milý pán, ktorý ma vyblokoval autom a fotil si ma, lebo ma videl vyhodit smeti do smetiaka a následne nastúpiť do auta s cudzou špz-tkou, takže tam jednoducho nebývam a on ma dá preveriť vraj. To som mala v aute všetky tri deti a doteraz nechápu, čo sa dialo. Toho som si na oplátku pofotila tiež a ponúkla mu výmenu fotiek... 🙈

liusa82
4. apr 2023

To čo navštevuješ alebo kadial chodiš? za 34 rokov čo existujem sa nič takéto ani potýčka nikde že by do mňa dakto rýpal nestala na verejnosti🙂

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galganka
4. apr 2023

@zuzana9415 a čo im pomôže, že vrčia na ostatných? 🤷‍♀️

petamich
4. apr 2023

@galganka uprimne ma to mrzi, kazdopadne ja osobne naozaj taketo skusenosti nemam (alebo ich filtrujem) a odkedy mam dieta, tak fakt sa na nas kazdy usmieva a smetiari nam kyvaju, sanitky trubia a pod. mozno som prave v obdobi, ze prevazuju tieto pekne veci a tie nepekne si nevsimam alebo je to tym, ze predsa len sa aktualne pohybujem v inom svete ako zena na rodicovskej

petamich
4. apr 2023

@galganka nic im to nepomoze akurat este niekto iny ma pokazeny den 🤷‍♀️

galganka
4. apr 2023

@petamich tiež som na rodičáku. A hej, peknych je viac. Kamióny, smetiari, niekde sladkosť len tak, či balón... ale potom príde niekto ako ten pán, čo ma fotí a jačí, že si ma dá preveriť a mne v tom momente dekel odpáli... 🙈

petamich
4. apr 2023

@galganka niektori ludia maju smutny zivot, horsie je, ze potom detom tazko clovek vysvetli, ze to bol skratka nejaky smutny pan (iny vyraz by som pouzila ale teda)

galganka
4. apr 2023

@petamich to naše deti sú už vacsie a rozumné. Takže občas použijem aj iný titul. 🙈😂

petamich
4. apr 2023

@galganka 😂😂 u nas je prave faza papagajovania, tak musime byt velmi opatrni 😵‍💫 muz zakopol a pouzil to magicke slovo (ktore on teda nikdy nepouziva, neviem co mu to napadlo) a ten nas maly papagaj cely den verklikoval co pocul, ked mu hracky spadli (este stastie, ze mu len my rozumieme)

galganka
4. apr 2023

@petamich ach, spomínam si na toto čarovné obdobie... 💪😂

oli18
5. apr 2023

Ja mam peknu skusenist zo vcerajska, ked som "nacuvala" chrbtom v Tescu do vozika krasneho mladeho fesaka a on s usmevom so mnou prehodil par milych viet. Mohol sa aj osopit, ze zena davajte pozor 😃

liljana
5. apr 2023

Je to tak. Suvisi to s covidom, vojnou, hybridnou vojnou dezinformacii na nete, hejtom online, politici stvu ludi proti sebe,... Lekarom sa antivaxeri vyhrazali smrtou, stali pred ich domami. Tu sa vedia ludia urazat a zhadzovat. Skor sa divim ludom, ze pisu, ze si nic take nevsimli. Co spravis? Mozes ist prikladom, byt na ludi mila a vyhybat sa zdialky konfliktom a idiotom.
Horsie je, ze toto hecovanie a zavadzanie ludi politikmi typu Fico a Kmotrik je nebezpecne. Aj Trump pri poslednych volbach zavadzal, ze volby su neplatne, vyzyval stupencov na odpor. Zautocili na Kongres, boli mrtvi a zraneni, ked sa to vymklo kontrole.

cyberk
5. apr 2023

Tiez sa asi pohybujem v tom krajsom svete, mna potesi co i len, ked mi niekto otvori dvere, ked sa trepem niekam s kocikom 😄 a ked sa dcerka usmieva na okoloiducich, tak sama vidim ako to zlepsi ostatnym den a aj mne 🙂 staci sa prestat mracit a zobrat den z tej lepsej stranky 🤗
neviem si predstavit ako by bezdovodne bol niekto k vam hnusny vonku, za tym musi byt nieco ine ;)

ckocka
5. apr 2023

Na mňa nikto neútočí. Asi to bude čo vyžaruješ, to priťahuješ.

valeria_h
5. apr 2023

@ckocka To čo píšeš za nezmysly? Čo vyžarujú deti, ktoré sú zneužívané napríklad? Trápna fráza.

ckocka
5. apr 2023

@valeria_h Zneužívanie detí je zločin, rovnako ako keď ťa okradú alebo zbijú v tmavom priechode. Myslela som že sa bavíme o bežnej sociálnej interakcii, nie o kriminalite.

valeria_h
5. apr 2023

@ckocka To je nezmysel. Niektorí ľudia sú proste zlí, to neznamená, že dotyčný niečo vyžaruje.

ckocka
5. apr 2023

@valeria_h A naprostá vačšina ludí je k okoliu lahostajná, nemá záujem vyvolávať konflikty.