Čo sa stane po samovražde?

3. dec 2022

Tak sa zamýšľam, myslite že ľudia po samovražde nájdu pokoj? Že sa fakt skonci ich trápenie? Zaujímalo by ma či sa tým vyriešia ich problémy. Ja by som sa to napríklad bala urobiť, že po smrti budem trpieť ešte viac za to že som si vzala život

daniela2202
3. dec 2022

Dobre si myslíš, tiež si myslím

shewinka
3. dec 2022

po samovrazde sa stane to, ze pride obhliadajuci lekar, skonstatuje smrt, prevezu ta na pitvu a potom pochovaju alebo spopolnia. Bodka

maranta_leuconeura
3. dec 2022

Zalezi ci veris na duchovno. Ak nie, tak pokial odumrie mozog, si uz mrtva, nic nevnimas, nemas ziadne problemy. Trapia sa uz len blizki okolo teba

stanulienkat
3. dec 2022

Po samovražde sa stane úplne to isté ako po akejkoľvek inej smrti, proste prestaneš existovať a buď ťa spopolnia, alebo ťa pochovajú. Tým všetko končí.

amiaja
3. dec 2022

Ak veris v duchovno tak samovrazda je smrtelny hriech a teda pokoj ti ludia nenajdu. Ak nie tak proste zomries, nevnimas uz nic. Ale na toto ti nikto neodpovie kedze nikto nevie co je po smrti.

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
3. dec 2022

Stáva sa, že človek si berie život pod vplyvom choroby psychickej. Prípadne človek tento svoj čin ľutuje. Preto dá sa na to pozerať trochu s nádejou. V každom prípade je to tragédia. Ako pre toho človeka tak aj pre rodinu.

beata_k
3. dec 2022

A narobis starosti rodine. Bud tvoj problem prenesies na nich alebo ak nie, tak sa budu cely zivot zaoberat otazkou preco si to urobila.
A to este nehovorim o napade skocit pod vlak. Tak to narobis traumu aj rusnovodicovi.

zuzanna33
3. dec 2022

Samovraždu spácha len človek ktorý má dlhodobo psychické problémy a príde skrat mysle a je koniec nevidí iné riešenie.Vela ľudí dáva signály okoliu že má problémy či už je sám ,fynancne problémy a podobne väčšinou si premyslia istú smrť či už vlak alebo skok z okna no sú aj prípady kedy dostanú strach a vedia že ich niekto zachráni tak podniknú ľahší spôsob (otrava liekmi,podrezanie žíl...Bohužiaľ sú síce zachránení ale skončia ako psychiatrický pacient celoživotne.Mnoho detí sa snaží takto upozorniť svoje okolie chýba im len láska a pochopenie od blízkych no sú prípady kedy nieje nik kto by ich pochopil a je to pre nich jediné riešenie...Ľudia sú ľahostajní a ľudský život nemá pre nich cenu...

mandzula
3. dec 2022

Trapenie dotycneho skonci, blizki budu trpiet dalej. Treba aspon nechat list na rozlucku a co to vysvetlit. A, samozrejme, snazit sa problem riesit inak, zdoverit sa rodine, lekarovi.

ena1903
3. dec 2022

@shewinka Kazdy veri v ine veci, ale mna by ozaj neuspokojovalo brat to len takto - ze umriem a bodka.

martinkatinka
3. dec 2022

Tak ja dufam, ze to, co hladali aj nasli ... Na druhej strane, ludia, ktorych tu nechali, trpia viac ako predtym.

caroline_
3. dec 2022

Kazdy veri na nieco ine...ja som sa tiez parkrat chcela zabit davno,potom sa nieco stalo,a zrazu mam na samovrazdu iny nazor...podla mna v buducom zivote budes za tento cin neskutocne trpiet,a navyse to ani nema zmysel sa zabijat lebo v tomto tele,tato dusa si ma niecim prejst,nieco sa naucit,nieco si zazit,a tym,ze to v tomto zivote nasilu ukoncis,v tom dalsom si to aj tak budes musiet prezit,zazit,naucit sa...tolko.moj nazor 😀

nadazdi
3. dec 2022

Ja pozerám Tylera a jeho Život po smrti na netflixe :D po samovražde to tam všetci ľutovali ale sú na lepšom mieste 😁 všetci sú na dobrom mieste po smrti, aj keby to nemala byt pravda, tieto programy sú pre mna taký duševný healing

h2
3. dec 2022

No hlavne sa stane to, že strašne ublížiš svojim blízkym, ktorí ťa majú radi.

majkabambulik
3. dec 2022

Samovrazda je velmi sebecky cin. Neskutocne sebecky, pretoze kazdy ma niekoho, kto ho aspon trochu ma rad v zivote. Podla dusi, ktore chodili za Mariou Simmanovou, tie duse vidia co vsetko dobre este tu na zemi mali vykonat, citia to zufalstvo blizkych a chcu ich poprosit o odpustenie, no uz nemozu. Len musia kruto trpiet, pretoze aj ked im ich blizky odpustia, oni musia odtrpiet to vsetko zlo, ktore svojou samovrazdou voci druhym a vsetkemu tu na tomto svete sposobili. Po smrti sa za vsetko plati! A sud je velmi prisny, no dusa sa odsudi sama, ked vidi jasne co vsetko zle za zivota vykonala. Na tomto sude sa hlavne riesi jej zivot-plny zurivosti, zloby, alebo dobra, lasky voci ludom okolo a obetovania sa za druhych. https://www.zachej.sk/produkt/10465/dostante-na...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
3. dec 2022

Myslim,ze je to individualne.

majkabambulik
3. dec 2022

@bilberryday nemas pravdu, ze vzdy je to psychicka ci psychiatricka porucha. Toto vie len Pan Boh ci je to choroba, alebo zbabelost niest tarchu zivota. Je vela samovrahov, ktori neboli ochotni niest tarchu zivota, od banality-rozchod milencov az po unavu z roznej choroby. Napriklad v Kanade žiadaju o eutanáziu z dôvodu bezdomovectva, chudoby, nedostatočnej domácej starostlivosti, nevhodného bývania, depresie či cukrovky a slepoty. No príčinou takýchto úmrtí sme možno v skutočnosti my! Nie sme dostatočne prítomní. Nevieme trpezlivo znášať ťažké situácie. Už dávno sme nedržali niekoho za ruku nežne, trpezlivo, hoci len na chvíľu. Možno sme to ani nikdy neurobili. Vypisujeme po internete no nevidime trpiaceho v nasom okoli......https://www.postoj.sk/119505/lekarske-kolegium-...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkabambulik
3. dec 2022

@bilberryday depresia je oficialna diagnoza, ktora sa lieci liekmi pokial vieme....

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkabambulik
3. dec 2022

@nellyskasy ale ja ta milujem a mozes sa aj rozliat na kolomaz, nezmenis to ❤

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkabambulik
3. dec 2022

@bilberryday samozrejme, medicina nie je vsemocna, to vie uplne kazdy, len Pan Boh robi zazraky : ) medicina lieci ako najlepsie vie a neustale sa posuva dopredu vo vsetkych medicinskych oboroch

chica007
3. dec 2022

@nellyskasy ak z duse nenavidis majkabambulik tak potom mas vazny problem v zivote naozaj velmi vazny. Trasie s tebou zlost a nenavist, nevies si s tym dat rady, uz to nie si to ty ako predtym v zivote, stale bojujes a vyzmykava ta to si zufala. Reagujes neprimerane s plnou nenavistou. Dalsie priznaky poznas velmi dobre. Psychiatri v takychto pripadoch po nasadeni liekov a zisteni, ze nic nepomohlo kapituluju a posielaju inde - za exorcistom. Aj neveriaci psychiatri pri takychto veciach su bezmocni, je to silne zlo, ktore ovlada cloveka a lieky tam ziadne nezaberaju. No to uz je ina tema. Zelame ti dobro a lasku-no nato hned bude to zlo v tebe reagovat.

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chica007
3. dec 2022

@nellyskasy Ako vsetci tu vidime, to zlo v tebe sa naozaj okamzite ozvalo, a mas naozaj vazny problem. Pocuvas sa? Ty NEZNASAS LUDI !!!! Ty si vystudovala psychologiu??? Psychologicka, ktora napise, ze neznasa ludi NIE JE PSYCHOLOGICKA! A to mi da 100% vsetkych pritomnych za pravdu. Ved ty si stelesnenie zla v tvojej neznasanlivosti.