Čo sa stane, keď sa niekomu nepodarí spáchať samovraždu?

7. jún 2024

Nie som trol, normálne sa pýtam. Ak sa niekto pokúsi spáchať samovraždu a sa mu to nepodarí, že to prežije, čo nasleduje? Vážne ho proti jeho vôli umiestnia na psychiatriu? Nasilu?

janinah
7. jún 2024

Ano

aeruginosa
7. jún 2024

Ano. Ked clovek ohrozuje seba a/alebo inych, je to dovod na „nedobrovolnu” hospitalizaciu na psychiatrii.

nika23t
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. jún 2024

@aeruginosa aj keď ohrozuje len seba a nikoho iného?

minenkak
7. jún 2024

Nie

vivi2023
7. jún 2024

Och, prosim nič si nerob :O

peter0123
7. jún 2024

Spolužiačkyn otec sa pokúsil šesť (stále iným spôsobom)krát pokým mu to vyšlo, liečil sa niekoľko krát

gribka1
7. jún 2024

Otázka znie, prečo by to niekto robil, to treba rozobrať.

nikha2809
7. jún 2024

Moja mamina robila na psychiatrii, takmer vždy im tam vozili pacientov ktorí sa pokúsili o samovraždu...

autor
7. jún 2024

@gribka1 čo keď toho človeka prestal baviť život, má silné depresie, nič ho neteší, to sa má do staroby už len trápiť a prežívať?

meca
7. jún 2024

Ale vždy sa nájde dovod prečo zit...

gribka1
7. jún 2024

Stale platí, že záleží o čo ide. Niekedy sa dá pomôcť.

aeruginosa
7. jún 2024

Autor/-ka, ano, je to tak. Tu ti posielam link na dokument, kde sa o tom dozvies viac: https://www.mzsr.sk/Zdroje?/Sources/dokumenty/S...

deti95060810
7. jún 2024

depresia sa lieči u psychiatra...liečiš sa vôbec? máš lieky, berieš ich ako nakázal lekár?

aeruginosa
7. jún 2024

Ak mas taketo tazkosti, vyhladaj, prosim, odbornu pomoc. Skus zacat tu: https://ipcko.sk/

Vobec sa nemusis do staroby trapit, praveze s pomocou odbornikov sa nebudes musiet vobec trapit, navstivil/-a si uz nejakeho psychologa alebo psychiatra?

dorothee
7. jún 2024

Vies,zobrat si zivot,byva casto nasledkom nejakeho psychickeho problemu-napr.depresia,a to su stavy,ktore sa daju riesit.Preto liecenie a psychiatria by boli dobrym krokom..Ano je to bolave,zdlhave,tazke a s neistym uspechom,ale da sa to..
Moj otec sa tiez pokusil o samovrazdu-dvakrat..Teraz z casoveho odstupu vidim,ze to bolo len volanie o pomoc.Paradoxne,ked zostal chory s vidinou ze moze na to zomriet,snazil sa vyliecit,uvedomil si ze v skutocnosti umriet nechce..No bohuzial to nezvladol..
Na youtube som videla par videi ludi trpiacich depresiami,pri ktorych zvazovali samovrazdu,no podarilo sa im vyliecit.Hovorili o tom,kolko dobreho sa im teraz deje,o co vsetko mohli prist keby to vzdali..Ake zazitky zazili,akych ludi stretli,ze nasli opat zmysel zivota..Skus to,naozaj,este tento svet neopustaj,to sa aj tak raz stane,vsetci raz umrieme,ale nech je to vtedy kedy nam bolo dane..Velmi ti drzim palce aby si dokazal este v sebe najst energiu a nevzdat to..

autor
7. jún 2024

@gribka1 nie stále sa dá pomôcť

janai1
7. jún 2024

Z mojej skúsenosti nie. Z nemocnice ho ešte aj prepustili oveľa skôr po operácii, že im chýbajú postele 🤷🏽‍♀️

autor
7. jún 2024

@aeruginosa
@nikha2809
@peter0123 keď je to naozaj pravda, tak je to fakt veľmi smutné

autor
7. jún 2024

Pýtam sa preto, lebo celý život som od mojej matky počúvala, že ked si niečo urobím, prídu psychiatri, a má odvezú v kazajke na psychiatriu

gribka1
7. jún 2024

A čo ti mala povedať, že kľudne to urob?

sisska96
7. jún 2024

Fuuuu to je čo za matku 😳😳 neviem koľko máš rokov. Ale ak už viac ako 18, nájdi si prácu a choď preč z domu

autor
7. jún 2024

@sisska96 už som dávno preč z domu

autor
7. jún 2024

@gribka1 tu ide o to, že tie depky mám kvôli nej

gribka1
7. jún 2024

Tak to nerob kvôli tejto osobe, čo ťa porodila, ale dokáž žiť podľa svojich predstáv. Ber to ako výzvu.

alickapusinka
7. jún 2024

Myslím si že svojprávnu osobu neumietnia na psychiatri len tak. Ak TI kontakt s tvojou mamou robí zlé načo s as ňou stretáváš odstrihni ju od seba.

prasiatko30
7. jún 2024

Su krajiny, ktore uz uzakonili aj eutanaziu aj u takychto pacientov - sa mi vidi, ze v holandsku uz clovek co ma tazke depresie a dlhe roky sa mu stav nezlepsuje moze o nieco take poziadat

sisska96
7. jún 2024

Tak potom preruš s ňou kontakt a nebudeš mať depresiu kvôli nej. Nekomunikuj s ňou. Možno že časom sa zmení. A ži si svoj život podľa seba.

autor
7. jún 2024

@prasiatko30 dúfam že to časom príde aj ku nám na Slovensko

autor
7. jún 2024

@sisska96 ťa má 65 rokov, a nerozumie ničomu, na všetko zle čo sa mi kvôli nej v živote stalo zabudla