Čo s prefíkaným psíkom?

27. okt 2021

Náš psík, 6 mesačný má také obdobia, že sa mu zneľúbia granulky a začne ich napríklad týždeň odmietať, a potom ich zase papá. Lenže problém je v tom, že keď mu zamiešam konzervu do granúl, tak konzervu vyje, a potom už nechce ani konzervu, lebo sa ,,bojí”, že tam budú granule 🤦🏼‍♀️ keď mu dám ako prvú konzervu, tak zje...ja neviem, mám ho nechať vyhladovať? Bojím sa, keďže je to ešte šteniatko.

monika_k
27. okt 2021

Vyhladovat!

margaretka_
27. okt 2021

Tak týždeň hladujuce šteňa nie je uplne ok. Ale ak vie, ze je moznost chutnejsieho jedla, tak asi dava najavo, ze mu granule nechutia 😀

hennyinnsbruck
27. okt 2021

Riesenie je jednoduche. daj mu rano zrat ,nechaj postat 10min ,nezozere zbohom…. Dostane az vecer.a zase,10min nechaj nezozeres smola🤷🏼‍♀️

michaela789
27. okt 2021

Súhlasím. Náš pes tiež skúša a to už má 10 rokov 😉 ak nezje čo má, iné nedostane. Máme dva typy granúl, aby teda nejedol stále to isté dokola (koho by to bavilo). Takže ak nezje jedny, skúsime druhé, ak ani tie tak smola 😊 dobroty ako konzervy, taštičky, mäso, tyčinky a pod. dostáva výlučne až keď zje granule, nikdy mu ich nedávame spolu.

monika_k
27. okt 2021

@margaretka_ neexistuje aby stena tyzden hladovalo.. po jednom dni hladovky ale ze uplnej bude az utekat k miske …

janai1
27. okt 2021

Náš to tiež robí a ma 11 mesiacov... Necháme ho tak, nezje tak nedostane iné.. Nakoniec vždy zjedol 😁 a potom dostane aj maškrty

hennyinnsbruck
27. okt 2021

Som si spomenula🤣 ex svagrina klacala pri psovi a hladkala ho inak nezral (ciste psycho) no a musela do nemocnici na tyzden.pes bol u nas.
A kedze ja na taketo divadla nie som , pes 3 dni nezral 🤭🤭🤭 a naucil sa normalne zrat🤣

margaretka_
27. okt 2021

@monika_k jasne. Mne vlastne nedoslo, ze tyzden odmieta, ale preto, ze dostane nahradu 😀

luccija
27. okt 2021

Dať iba granule má v nich všetko čo potrebuje.Ale psi sú niekedy horší ako malé deti mama má 2 a zase nechcú konzervu s rosolom, ak sú bez toho tak ju zjedia🙂

pepek11
27. okt 2021

Aké granuly dávate? Možno bude problém tam...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona92101
27. okt 2021

Robi to vela psov,ked su zvyknutí ze dostanu ine,aby chudak preboha nehladoval.ako uz bolo spomenute,dat rano misku granul,pockat 10 min,ak nic,misku beriem.a dat az vecer.na psie oci nereagovat,ziadne mlsky a mnamky medzitym,a tie konzervy by som zrusila.radsej kupit u masiara velku hovadziu kost na ktorej je este maso a to dat psovi na prilepsenie(len obcas),alebo este je moznost BARF stravovania.

janca704
27. okt 2021

Nas sice nevymyslal, ale cvicitelka nam radila dat rano normalne rannu davku granul a ak nezacne do napr. 10minut jest, tak zobrat a dostane az dalsiu davku vecer. Za tri dni to pochopil a pekne rano zjedol, co mal a vecer zas. Ale ma aj teraz (8mesacny) dni, kedy sa rano nenaje... Dalsia vec z vlastnej skusenosti..je chyba miesat mu granule s cimkolvek inym. Ak mu chces davat aj konzervy, tak ako samostatne jedlo, nie spolu s granulami. Pes potom uz samotne granule jest nebude... Ja som si jedneho psa tak naucila na granule s ryzou, bez ryze mi ich vobec nejedol😉

luciannka83
27. okt 2021

Nasa tak nechcela jestvgranule po diete na rotavirus, ked som jej varila ryzu s masom asi 2 tyzdne. Ked uz bola uplne v pohode a mala prejst uz len cisto na granule, tiež nechcela..... Tak sme robili tak ako spominali vyssie,....nezjes, ine nedostanes...

janca704
27. okt 2021

este mi napadlo...neprezubuje? Vtedy niektore psiky nechcu tvrde granule...

simca06022011
27. okt 2021

Ale to je uplne normlane. Ja vobec v tomto nie som prisna a teda nemame so stravou problém. Granule psovi namacam plus dostava lososovy olej. Roky, zvykol si na to, lebo ako stenatu nam to odporucali aj v chs. Sem tam pridavam nie konzervu, ale tie tasticky stavnate. Raz za tyzden dva dostane pre zmenu konzervu a striedam aj granule 2-3 druhy (ale to som teda šteniatku nerobila).

Ono moze byt ze nie je hladný, treba ho unavit, vyvencit, dat jest. Nezje, nechjate ho tak, ked bude hladny zje. Moj napr jedava raz denne a ma dni ked nezje, proste nechce, vybehneme von a potom sa naje. Určite nemoze pes nejest tyzden... A stena urcite nie. Moze vymyslat, alrbo mu vypadávajú zuby a za to sa mu pacia konzervy... Hlavne trpezlivosť, upravy sa to, ved to je ešte krpec 😁 pozor na maskrty a kadeco, lebo granule nebude chciet a ak dostane vela maskrt nebude hladný (dcera ked sa hra na trenerku tak dokázala psa normlane nakŕmiť).

hennyinnsbruck
27. okt 2021

@dominika1988 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

autor
27. okt 2021

No vsimla som si ze mu este idu posledne zuby a nechce ani kosticku si hryzt..len trochu..tiez ma to napadlo