Čo s manželom, ktorý neustále klame?

majkabr
1. jún 2017

Ahojte babenky poradte čo s manželom, čo neustále klame???? Ja s ním už nevládzem žiť , už som to tu raz spomínala,,,, asi pred dvoma rokmi. Vôbec sa to nezlepšilo , Neviem , čo mám ja robiť už , myslím si že mu už ustupujem dosť,

rusalkablack
1. jún 2017

a predtým neklamal? Ja tiež poznám takého chronického klamára, vedel byť veľmi presvedčivý, dokonca argumentoval rakovinou, že vraj chodí na chemoterapiu, preto nechodí do práce, nakoniec som zistila, že si to všetko vymýšľal- bol to moj kolega, resp, spoluzakladateľ v mojej firme. Firma skrachovala, naštastie všetky dlhy mal na krku on..
Neviem podrobnosti, ale klamári dokážu presvedčiť sami seba, že hovoria pravdu, a čudujú sa, že čo im to vlastne vyčítate...

majkabr
autor
1. jún 2017

hej tiež mám pocit , že klame už ani si to neuvedomuje

sissy27
1. jún 2017

@majkabr keď s ním nevládzeš žiť, tak požiadaj o rozvod, čo iné?
Neviem či existuje na toto diagnóza, resp. či je liečiteľná, ale on zrejme v sebe problém nevidí, takže aj tak by sa neliečil.
Zmeniť sa asi nehodlá a keby aj, tak mu dôverovať nebudeš... Nech sa na to pozerám ako chcem, tak by som s ním nezostávala... A neviem o aké konkrétne klamstvá sa jedná, ale snáď nepobral úvery, lebo v rámci bsm sú to aj tvoje dlhy a nemusíš o nich vedieť...

majkabr
autor
1. jún 2017

klame v maličkostiach práveže ale klame a to ma sere aby sa to nezvrhlo do väčších veci

deti95060810
1. jún 2017

aj ťa chápem, už pomaly nevieš kedy hovorí pravdu a kedy klame.... To je o ničom taký manželský život. asi by som rozmýšľala o rozvode...

majkabr
autor
1. jún 2017

@deti95060810 Však toto že ja už ani neviem kedy klame a kedy vravi pravdu a potom ho podozrievam a preverim si veci ked som si nie istá a to ho sere a preto vravi že musi klamať

deti95060810
1. jún 2017

@majkabr mala si podozrenie ešte aj pred svadbou? Nemajú to v rodine? možno mama, otec, nemajú k tomu sklony?

vilma7
1. jún 2017

A aký má dôvod? Či je to len chronický klamár? Keď nevidíš zmenu ani po ďalších 2 rokoch a už ďalej nevládzeš, tak je žiaľ jediné riešenie to ukončiť. A tvoj manžel si uvedomuje že klame, al.žije vo svojom svete?

admet
1. jún 2017

co s takym manzelom, ktory chronicky klame? Uz nic...

andrejka2424
2. jún 2017

@majkabr nenávidím klamárov , neviem aký názory čakáš...žiadna by s takým byť nechcela. Ja som takého partnera mala...áno, je super, že ma nebil, že bol abstinent,ale klamal len sa mu tak z huby prášilo, dostal ma do problémov a podvádzal...takže logicky že som to ukončila. Najlepšie, čo som v živote mohla urobiť...

sardinka336
2. jún 2017

Uz si ti to tu riešila pred 2!! rokmi, zjavne sa nič nezmenilo. Dovera medzi partnermi je zaklad, ak nie je tak je cely vztah v haji. Ešte ti to tu zase muž najde ako tu pišeš ako minule ti našiel prispevok, ze a ešte z teba urobi sprostu.....a ešte si to aj omlúva ze ,,chudačik musí klamat,,. Fuj, hnusil by sa mi ....
Za mna, žena, buchni päsťou do stola...alebo jemu po papuli. Ked chce klamat tak moze nejaku inu sprostanu. Ja osobne mam svoju hrdost, klamal by ma, tak dovidenia, zila by som s nim ako brat a sestra, kedze si na RD tak moc toho teraz nevymysliš. A keby sa nespamätá tak minimálne pre vystrahu mu pride ziadost o rozvod...ty len minas svoju energiu na to aby si ako detektív Bábôčka zistovala či klame, či neklame...to je čo za vztah? Ešte chudačik aj ,,musí,,. RObí z teba sprostú...

libawet
2. jún 2017

@majkabr ale prečo musí klamať? To, čo robí za veci, že musia byť utajené a ani Ty nemáš o nich vedieť? Toto by ma skôr zaujímalo ako to, že klame.

meusicka
2. jún 2017

@majkabr zrejme na tu bude nejaka diagnoza.

mischelin89
2. jún 2017

@majkabr mna by tiez zaujimalo, pri akych prilezitostiach klame a preco.

Lebo som nasla tvoju staru diskusiu a tam bolo nieco v tom zmysle, ze klame v uplnych blbostiach, napr. Ze je dlhsie v robote, ked ide cvicit, aby nemusel pocuvat tvoje vycitky (mozno to nehovorim presne, citala som si tu staru temu pred spanim vcera, ale cca toto)

Takze otazka je, su to fakt len malickosti, alebo su to zasadnejsie veci?
A druha otazka...ako zvyknes reagovat, ked robi nieco, co sa ti nepaci? Napr. Chces aby bol doma a on chce ist s kamaratmi na pivo?

Kym by som robila zasadne rozhodnutia, najskor by som preskumala svoje chovanie, ci ho do toho nezeniem. Pretoze myslim, ze vo vela vztahoch to jeden z partnerov robi.

Ja teraz nevravim, ze za to mozes ty, mozno je to aj tvoja zodpovednost, mozno je ozaj len chronicky klamar. Ale ak chces pomoct, treba viac vstupnych info 🙂

Mala som kamosku a ked sa chcela stretnut s kamaratom, tak frajerovi klamala, ze je s kamoskou, lebo by vystrajal, aj ked tam nic nebolo medzi nimi. Bolo to uplne ciste, ale komu sa chce pocuvat tri dni nasledujuce vycitky a podozrievanie?

Mala som inu kamosku, boli u nich kolegovia z roboty a ja yiez, muz bol v praci a jeden z kolegov sa strasne strieskal a napadlo mu ze sa holy okupe v detskom bazeniku. Jej muz by z toho dostal zachvat, aj ked o nic neslo...zabran ozratemu cloveku aby urobil koninu....len tazko. Tak sa rozhodla mu to nepovedat, pre pokoj v rodine. Povedali mu to ale susedia a cez tri dediny ho bolo pocut.

Ja nie som klamar a vzdy jednam na rovinu. Lenze ja som si vybrala muza, s ktorym si doverujeme. Ja keby mu poviem, ze nam po dvore behal holy opilec, kym nebol doma, tak chce vidiet video a spolu sa na tom smejeme.

Viem, ze ta musi hrozne psychicky ubijat, ked stale klame (mala som taky vztah, nastastie kratky, ten chlap mi vkuse klamal, zatajoval, podstatne aj nepodstatne a ked som na to prisla a zbalila sa, este som ja bola ta debilna. Viem ake to je, ked mu uz ani neveris, ze vonku svieti slnko) .

Ale skus sa zamysliet, ake su tie klamstva, ci naozaj na tom nemas ziadny podiel, ci neklame vo veciach, o ktorych vie, ze ta rozculia...ano, viem, ze to chce velku davku sebareflexie, ale ktovie 🙂 ...a podla toho konaj.

dominika6
2. jún 2017

@majkabr klame v závažných veciach? alebo len ti povie polopravdu že bol tam a tam a s tým a s tým? a ty vyžaduješ úplne detaily?

janisa31
2. jún 2017

Napísala si to jasne, nevládzeš s ním žiť, tak to teda nemá podľa mňa zmysel. Povedala, teda napísala si to v podstate za nás. Možno sa treba na celý problém pozrieť aj z toho uhla, či sa nedá nejak selektovať, že vlastne prečo klame😒

libawet
2. jún 2017

...autorka už nereaguje. Mám v poslednom čase pocit, že ak autori príspevkov nedostanú hneď v začiatkoch odpoveď akú očakávajú, končia, že teda len skúsia a keď vidia, že to nie je to "pravé orechové" , hasta la vista....načo potom vôbec píšu, keď svoju odpoveď vedia ?

waggi
2. jún 2017

Takéto veci sa riešia ťažšie keď už je to manžel a nie iba priateľ ale myslím, že základ vo vzťahu je nejaká dôvera a hlavne, že si ľudia hovoria pravdu a ak ti on neustále klame a nie je snaha to zlepšiť tak si si už vlastne sama odpovedala no :/

majkabr
autor
2. jún 2017

@libawet Som povinná reagovať na všetky príspevky ?? Pýtala som sa na rady . Za každú jednu odpoveď ďakujem a je už na mojom zvážení čo spravím . Musím to predsa prehodnotiť. o predsa neznamená že som povinná dať odpoveď za každú jednu radu🙂 ďakujem za pochopenie.
Mám ináč aj malé deti takže na MK sa dostanem tak večer alebo občas po obede,ale myslím si že každá mamina malých detí sa má čo obracať a nie len vysedávať na MK

cajchana
2. jún 2017

@majkabr Ja to chapem, tiez sa sem dostanem fakt raz za cas, radsej travim cas s rodinou ale ked mam trosku casu pre seba tak zajdem sem napriklad po inspiraciu alebo pomoct ak teda viem 🙂 Co sa tyka tvojho muz tak co uz s takym no, bud sa s tym zmieris a zostanes s nim alebo ho opustis ale ak s rozhodnes pre tu moznost, ze ho opustis tak dufam, ze aspon klame v nejakych podstatnych veciach 🙂