Čo robíte s detským oblečením?

22. nov 2023

Ahojte, nechavate si oblecenie, s ktorych deti vyrastu?

Ja som nikdy nerozumela, preco si niekto odklada cele krabice oblecenia, no teraz ked sa to tyka mna, neviem uplne, co s tym.

Mame 2 deti, neplanujeme dalsie. Ked sa narodili, dostali sme od sesterky dost vela veci po jej detoch na prve mesiace a potom sme dokupovali.

Bezne moje kamosky , susedy mojej mamky ci znami odkladaju. No napr ja som nevyuzila pre svoje deti nic z toho co moja mamka odkladala po nas s bratom.

Nechavate si nieco pre spomienky alebo vsetko ze “co ak sa zide”? Alebo predavate/posuvate dalej kym je to v dobrom stave?

egonsk
22. nov 2023

posuvame dalej a ked to nik nechce, tak handriciek neni nikdy dost ;)

saxana000
22. nov 2023

Spravim balik jednej velkosti a dam za symbolicku cenu prec.. mam.odlozeny jeden malicky kabat a troje saty po dcere nic viac.tych veci je strasne vela vsade neoplati sa to odkladat.

svokrinjazykmonika
22. nov 2023

Čakám kým niekto z rodiny alebo známy nebude mať bábätko

h2
22. nov 2023

Posúvam ďalej, máme v rodine komu, našťastie. Odložené na pamiatku mám len prvé, v čom syn prišiel z pôrodnice.

pkgirl30
22. nov 2023

z tričiek ušijem buď návlečku na vankúš, čiapku alebo deku, synovi sa páči tá farebnosť tej deky a čo neviem zúžitkovať tak posúvam jednej chudobnej rodine kde sú traja chlapci, aj topánky vždy prijali

slavomira236
22. nov 2023

Bud predam alebo vyhodim to co nepred ostava. Dcera ma 24 najstarsia tak vyuxije

tinka8512
22. nov 2023

Rozdavam , znicene vyhadzujem

ibatanecnica
22. nov 2023

niečo som predala a niečo posunula ďalej. Nemám priestor skladovať to, a na čo? Nech to využije niekto ďalší. Sú to iba veci

julie19
22. nov 2023

To čo je v peknom stave to predávam… čo sa dlho nepredalo to darujem za odvoz alebo dám do toho kontajneru na oblečenie … a čo je zničené (diery, fľaky, pokazené zapínanie atd) tak rovno vyhadzujem

andrea_82
22. nov 2023

Ja si zatial nechavam len take top kusky, ku ktorym mam nejaky vztah (dobry material, pekny obrazok, dostali sme od niekoho specialneho...). Ostatne za par eur posuvam dalej alebo davam do kontajnera na oblecenie.

anjelicek26
22. nov 2023

Posuvam rodine, nosim do azylaku, ako co...

amelie2017
22. nov 2023

Po prvej som odkladale pre druhe- narodil sa chlapec, tak sme vyuzili len par veci. Zvysok som darovala, nechala som si len 2 zimne overaly a par siat, kamoske alebo segre az raz. Jeden overal na sebe ani nemala, druhy 4 krat. Inak uz vsetko po synovi a dcere posuvam kolegyniam. Mne zas jedna z nich posuva po synovi. Z oblecenia som nikdy nic nepredavala po detoch, len vacsie hracky, postielku a pod.

hortenziaj
22. nov 2023

Odkladám pre sestry, ale ak by oni už nepotrebovali išlo by to na darovanie, to pre moje deti už nemá zmysel odkladať, ktovie co bude o 20rokov

matkav21
22. nov 2023

Posuvam dalej. Pre dalsiu generaciu sa neoplati odkladat, jedine ak mas niekoho v okoli o kom vies, ze by to chcel v blizkej buducnosti.

thereisabear
22. nov 2023

Nejaké veci som si nechala na pamiatku, zvyšok darujem.

tamvtme
22. nov 2023

na pamiatku som si nechala jeden overal (v ktorom sla domov z porodnice) inak vsetko davam prec - hodne posuvam kamaratke, potom nieco sa snazim predat, ine darujem, havne to neskladujem, lebo neznasam byt zahadzana vecami, co sa niekedy mozno zidu

nafka0483
22. nov 2023

Nastastie sme sucastou "retazca" - niekolko kamaratov so starsimi detmi nam posuva oblecenie a my potom posuvame dalsim s mladsimi detmi. Dokonca chcu aj topanky, takze vzdy po sezone sa zbavim vsetkeho a dostanem dalsie.

janage
22. nov 2023

Ja sezónne pekne zachovalé dávam do Charity shopu. Super myšlienka za mňa. Niečo posuniem kamoškám. Zaplatané ci nemoderné ide do zberu do HM. Niečo málo predám.

heln
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaond19
22. nov 2023

Po dcere (puberta) davam na bazar, nieco si oblecie 5x a uz to nechce. Po starsom synovi su veci v takom stave ze to ide na handry na upratovanie. Po mladsom je to 50/50. Bud na vyhodenie alebo bazar za par eur. Tych veci nemame nastastie kvantá, kupujem s rozumom a také, co vyuzijeme maximalne.

mane01
22. nov 2023

Spomienky nie… na co? Po prvom som odkladala pre druhe… potom som posuvala rodine, kamoskam, darovala som obcas nejakemu obcianskemu zdruzeniu…

alexandraas
22. nov 2023

Rozdavam hore dole,darujem..nieco ide do kosa
Teraz cakam druhe babatko a po prvom mi veru neostala skoro nic,vsetko som musela kupovat na novo..ale ja zas nenavidim skladovat😁

dankabetka
22. nov 2023

ahoj, ja posuvam do dvoch chudobnejsich rodin, tam posuvam aj topanky a aj hracky ( mam pocit , ze su radi a veci sluzia dalej) . Ak je oblecenie uz znicene ide do kosa, alebo rozstriham a je z nich handra na zahradu... Nemam odlozene nic, ja celkovo vela veci neskladujem ( nemam tuto potrebu).

simsalabim
22. nov 2023

Mam z nostalgickych dovodov odlozene oblecenie, v ktorom som ich priniesla z porodnice, prve topanocky a 1 krasny kabat. Ostatne som predala, posunula dalej ci dala do Humany.

louise
22. nov 2023

Mám po každom odložené prvé dupačky, topánočky. Staršia chcela odložiť mikinu, ktorú im dala vyrobiť bývalá triedna, ktorú mala veľmi rada. Ale inak neodkladám. Nevidím dôvod, aby u mňa tie veci stáli. Niečo som predala, niečo darovala - nech ešte niekto využije. Nepatrím k ľuďom, ktorí si zapratávajú životný priestor vecami. Radšej spravím radosť vecami, ktoré už nepotrebujem, ale ešte dobre poslúžia.

cafelatte
22. nov 2023

Darujem nudznym rodinam.

majlo1234
22. nov 2023

Predam, alebo darujem. Po prvom som si vzdy odlozila z kazdej velkosti iba kusky, ktore sa mi dobre osvedcili.

titla
22. nov 2023

Mam odlozeny jeden svetrik, ktory som synovi hackovala ja sama a jeho prve topanky. Inak veci posuvam dalej, mam 2 kamosky, co maju mladsich ako moj.

jana_eyre_2
22. nov 2023

Pekne oblečenie - chlapčenské dávam sestre, má o rok a pol mladšieho syna ako ja.. ona to ešte posúva našej neteri ktorá má malého syna.. dievčenské dávam kamarátke, ktorá má mladšiu dcéru ako ja, ona posúva ešte svojej neteri..

Menej pekne oblečenie - dávam do humany

Roztrhané a flakate oblečenie trham na handry a používam na všetko.. potom vyhodím..

Odložené mám pár veci, ktoré som mala na deťoch ako malých rada a pamätám si ich v ňom.. to potom dám im keď budú veľkí a môžu to dať/ukázať svojim deťom.. sama mám pár takýchto veci, moja dcéra ich pomne aj nosí (také čo sú na jej vek)

cookie29
22. nov 2023

mam odlozenych par veciciek. Nechala som aj uplne malicke, nech ma aj babika oblecenie. Inak posuvam ak sa da. Po starsom som nechavala. Mam dve deti narodene v tom istom mesiaci a aj tak sme nic nevyuzili; lebo kazde rastlo inak. Akurat som kamaratke poslala balik, ze som ho ledva zdvihla...