Čo robite s deťmi v upršanom počasí ?

12. okt 2020

Tipy na zabitie nudy?? Už som pretriedila šatník aj špajzu aj všetko možné.. mám 2r dcerku 🙂 púšťame vláčik , skladáme, pozeráme pesničky ale už nás to omrzelo

terezia323
12. okt 2020

Kreslíme, tancujeme, skladáme lego.

karhu
12. okt 2020

boli sme dnes 2h vonku, presli sme mlaky v okoli, nazbierali zablatene orechy a gastany, sledovali sme ako smetiarske auto naklada a odvaza velky kontajner, vonku je minimum ludi, nik nam nekrizil cestu🙂

simona1998
12. okt 2020

Kreslime , hráme sa pozeráme nejaké videá na telefóne aj to úplne minimálne 🙂 alebo si skladáme puzzle pre deti .

jarnajar
12. okt 2020

Dáme nepremokavý overal a ideme von 🙂 ale teda dnes extrémne fúka, tak sme boli kratšie. Porozmýšľaj, či nemáš kam vnútri zavesiť hojdačku, u nás má veľký úspech. Inak kreslenie, plastelína alebo môžete vykrajovať a piecť nejaké keksy. Dcéra má 20 mes.

evalin88
12. okt 2020

My sme naposledy piekli medovnicky so zapajanim do vsetkeho.. ked nieco trvalo moc dlho, napr. roztopit cukor, tak odbehol, ale ku kazdej cinnosti som ho zavolala, nech vyskusa 🙂 dnes som bola menej kreativna, stavali sme z kociek, malovali vodou a citali.. nic moc

ckatka
12. okt 2020

Našťastie je škôlka (zatiaľ)...ale keď príde poobede tak asi pôjdeme von aj keď je hnusne. Gumáky...overal....A do blata...sranda najvacsia

nikpa
12. okt 2020

Máme výbavu do dažďa, pokiaľ neleje, chodíme von aj v daždi. Aj dnes sme boli, maly behal na motorke po kaluziach. Prišiel domov a zaspal ako kabela 🙏😀

juliet86
12. okt 2020

@nikpa a co si mala oboecene obute ty?

dskjhfdlkdjhl
12. okt 2020

Ked som mala male deti, chodili sme kazdy den von, za kazdeho pocasia, je to vyborna psychohygiena a navyse dieta takto ziska imunitu.

dskjhfdlkdjhl
12. okt 2020

@juliet86 predpokladam, ze kazda maminka ma aj oblecenie a obuv do dazda, predsa predtym chodila do prace/skoly za kazdeho pocasia, nie?

asia83
12. okt 2020

Nič. Hrá sa sám. Striedame akurát poschodia a izby. V každej sa prehrá cca polhodinu. Pozeráme telku, brnká si na klavíriku, rozhadzuje noviny, hrá sa s tým, čo má po ruke.

lenka2710
12. okt 2020

Ta hojdačka je super, aj my ju mame v chodbe zavesenu, slečna ma už 6 rokov, ale teda využíva každý deň

asia83
12. okt 2020

@dskjhfdlkdjhl Áno, nemám problém držať desaťkilový kočík a dvanásťkilové dieťa v ňom tlačiť jednou rukou, v druhej ruke dáždnik. Mimochodom, minule som si takto prsný sval natiahla. Problém mám s tým, že mi syn na kočíku neznesie ochranný igelit, ani nič na nohách. Takže, keďže u nás leje ako z krhle od rána bieleho, mal by spodnú časť tela premočenú do nitky, kočík by bol tiež. Čiže iba v takomto silnom a intenzívnom lejaku sedíme doma.

mjk40
12. okt 2020

Kreslíme si a skladáme vláčikovú dráhu, autíčka lego všetko je po dlážke ani nieje kde stúpiť. Ideme upratať a potom odznova. Už aby bol večer.

nikpa
12. okt 2020

@juliet86 nepremokavu parku s kapucňou a vysoké kožené tenisky. Ale inak keď je viac vody nosím gumáky aj ja.

dskjhfdlkdjhl
12. okt 2020

@asia83 ale ved si rob ako chces a vies, ja som napisala, ako som s malymi detmi fungovala ja😉

weggie
12. okt 2020

Skaceme si po hlave.

fokuska
12. okt 2020

@asia83 A syn uz normalne chodi? Ak ano, tak nepotrebujes chodit s kocikom - staci aj keb ste boli len pred blokom/domom par metrov, nechat vyclakpkat sa v mlake, pohrat sa. Len zas pises, ze neznesie na nohach nic, tak neviem ako chodi bezne po vonku mimo kocika, lebo inak nepremokave nohavice a gumaiky a zabava na niekolko hodin 🙂 a tebe tiez gumaky po kolena, prsiplast po kolena a nepotrebujes mat vzdy jednu ruku blokovanu dazdnikom 🙂

tncka
12. okt 2020

Este len zacalo prsat,co budete robit do piatku,ked uz teraz sa pytas?😅

asia83
12. okt 2020

@fokuska Nie, nechodí. Ja si potrebujem nakúpiť, s kočíkom sme rýchlejší a som alergická na špinavé deti. So mnou si veru tie moje chúdence veľa neužijú. No tak má klasicky nohavice, topánky. Deky, plastové obaly, všetko hádže zo seba. Aj s paplónom to robí v postieľke. Takže v daždi nemám nervy s ním niekde moknúť.

fokuska
12. okt 2020

@asia83 Jooj tak jasne, ked ides nakupit, to je ine.
Ja som myslela ist cisto von s tym ucelom, ze nemam konkretny ciel - ze vybavit postu, nakupit a pod.
Len vyjst von a prejst tolko, co sam zvladne. Namiesto klasickych topanok gumaky a nech si cupita po mlakach. Ale to je presne aktivita, ked sa dieta vyblazni, uzije si to, zamoci sa, aj zablati. Cize prides domov a gumene oblecenie vysprchovat, vycistit, dieta tiez :D ale ked si alergicka na spinave deti, tak to potom je dalsia indicia, ze to asi nebude aktivita pre teba...