Čo robíte s deťmi na dedine pondelok - piatok?

12. jún 2022

Tie ktoré ste na materskej po sebe, čo robiť na dedine?
Mám doma dve deti cca troch rokov, príde mi to strašný stereotyp už. Prvé tri roky sa dali ale teraz už cítim akoby vyhorenie / znudenie.
Dokola vnutri, dvor, dedinské ihrisko a prechádzky po okolí, Max nejaká navsteva občas ale bez deti (dospelí).
Žiadne deti v okolí, všetky v škôlke. Len nerastné dať dieťa do škôlky prosím, nechceme dať do škôlky ešte maleho. Tá možnosť ma nezaujíma.
Už to okolie nebaví ani staršieho ani mňa. Ako často chodíte cez týždeň na výlety/ ihriská ?
Kamošky čo boli pri staršom sú v práci a na mňa po pol roku došiel útlm. Najradšej by som chodila denne aspoň do každej inej dediny v okolí či menšieho mesta na ihrisko/zmrzku/kupko/vylet atď...

hederamonstera
12. jún 2022

Vsak chod, co ti v tom brani☺️

viestta
12. jún 2022

Však sadni na autobus a chod. Kľudne aj na celý deň do mesta. Jedlo do kočíka a hybaj do sveta.

travelllerka
12. jún 2022

Jasne, poznam ten pocit, zober deti a choďte. Ja som mala také obdobie, že minimálne raz do týždňa som s deťmi sama vyrazila z Bratislavy do Stupavy, Marianky, Zohoru. Mne sa už ani v tej BA nechcelo byť 🙂

mogaa
12. jún 2022

a čo tak na pár dní ísť s deťmi k rodičom? či k svokrovcom? nech si aj oni užijú vnúčat.....a zmeníš prostredie aj ty aj deti😉s deťmi behať po výletoch nie je v lete bohvie čo ak s nimi ideš sama a autobusom či vlakom....lebo nabaliť veci musíš pre obe deti a aj program im musíš vymyslieť taký aby ich obe bavil....alebo len staršieho dať na prázdniny a výlet s mladším....

agatka111
12. jún 2022

Co by som ja dala za dvor,v meste je to na ho...v panelaku sak ide leto opaekajte,navarte gulas v kotliku,do zahradky daco nasadit,bazen dp dvora...praveze mna ubija zivot v meste ziadne moznosti iba trapne mesto

polodrahokam
12. jún 2022

Čo tak pozrieť do najbližších miest? Sú tam herničky, parky, možno nájdeš kamarátku.

nwnw
12. jún 2022

No asi tak a este maju kruzky kazdy z nich 2 dni v tyzdni. Zvysok sa ucime bicyklovat, korculovat, motame sa po dvore, ideme do lesa, do mests, do susednej dediny na ihrisko, do herne. Zabijame cas ako sa podari. Ked sa mi nechce, tak vyhodim v tomto hice von kyble a krhlicky a hraju sa s vodou. To si porobim nieco pri nich, dam im spongie, penu a nech si umyju hracky.

mamamasama
12. jún 2022

Pred rokom sme sa presťahovalina dedinu. Neznášala som to tu. Teraz to milujem. Malý sa na dvore krásne hrá,manžel mu postavil domček,pieskovisko, preliezku, hojdačku. Už sme vytiahli bazén a ja som si to neskutočne začala užívať. Robím si svoje,malý sa hrá,veľa čítam, chodíme na prechádzky, v zime sánkovačka a ak sa mi cnie za mestom, sadnem do auta a idem.

katarinka89
12. jún 2022

A čo by si take chcela robiť? Let do vesmíru, dovolenky, let lietadlom ? Nechápem.....ma. 5 deti a bývame na dedine, do škôlky nechodia a na dvore alebo ulici sú radi.....nechýbajú im žiadne výlety. Véd život na dedine ti dáva toľko slobody a možnosti......

noami12
12. jún 2022

Tak aj ja bývam na dedine, teraz tomu bude rok, dcérka má rok a 3mesiace, chodíme na ihrisko, prechádzame sa, na dvore ma pieskovisko, keď je pekne vytiahnem aj ohradku a v ohradke sa hrá, alebo sadnem do auta ideme do mesta, k rodičom, do obchodu a je dosť možnosti, tiež nechodím každý deň na tie isté miesta, niekedy sme iba doma a na dvere, niekedy sa prechádzame po dedine, niekedy ideme do mesta, niekedy k rodičom, niekedy umyť auto atď. Dá sa hocičo🙂

autor
12. jún 2022

@agatka111 to všetko máme aj pomáha, ale dieťaťa to samého nebaví...
@mogaa sú pracujúci ľudia

@polodrahokam áno, už som zapísala ho na krúžky ale všetko od septembra teraz, neskoro som sa spamätala... Chodíme občas aj do herne do mesta ale je mi dlho týždeň len tu v okolí a na dvore
@nwnw dobrý nápad, diky 😅

@mamamasama to všetko máme, aj to bolo super ,no neviem koľko má tvoje dieťa ale teda vyse troch rokov má nás a už ho nebaví hrať sa dokola sám s okukanymi hračkami. Minulý rok sa to ešte dalo bezproblémov, teraz pociťujem že chce nové impulzy. Mrzí ma že do hôr nechce, je tam príjemne a máme tu krasnu prírodu len vkuse chce len na ihrisko kde nikoho není na slnku a to isté máme doma.
@katarinka89 päť detí sa vyhra asi inak ako jedno samé.... a či deťom niečo nechýba, to uvidíš v budúcnosti ako budú chcieť žiť a či tej tvojej dediny nebudú mať nad hlavu že budú utekať preč a nikdy viac...
@noami12 áno keď sú malý, stačí im malo... V okolí po troch rokoch by bol len preč, na dvore okukane a s babom sa moc nezahrá v piesku.

Zaujímalo ma iba, či není divne byť stále preč keď máme dom a či aj iné maminy chodia vypadnúť niekam alebo týždeň trávia na dvore a okoli, ale budem konať podľa seba a ako to cítim. Je mi tu už dlho po tých troch rokoch sa to zlomilo a ozaj ,,mám dosť,,

malapepka
12. jún 2022

Ak nie je spokojna mama, nie je spokojne ani dieta. Dieta, ci chces, ci nie, prebera rodicovske pocity a zaujmy. Teba to na dedine nudi a zvalujes to na dieta.
Ja som mala deti jedno po druhom, takze tiez 2 male deti a byvam na dedine.
Budem pisat o lete, kedze teraz nastava letne obdobie. Cele dni sme boli vonku - bazenik, hojdacka, pieskovisko, na ulicu na motorky, do dediny na ihrisko, bublifuk na dvore, striekali sa pistolou. Pripadne pomahali pri mojich pracach - umyvali okna, zametali... My sme si to uzivali. Cinnosti som striedala. Vybehli sme starych rodicov pozriet, do vedlajsieho mesta na velke ihrisko, kde bolo milion deti, na vyletiky do okolia...
My sme sa vzdy tak prebavili, ze sme vecer padli do postele ako zabiti.
Moje deti sa preto prebavili pocas dna, lebo ja to tu milujem. Vsetko, dedinu, dom, nasu ulicu... takze su stastni aj oni.

ksebejka
12. jún 2022

No ja som vydržala na dedine presne šesť mesiacov a vracali sme sa do mesta. Jedno šťastie že sme tam boli v dome iba v podnájme. V meste mám v okolí bytu asi 8 ihrísk, nákupné centrum s detským kútikom, krúžky, kamarátky s deťmi atď atď. Pre mňa ten dvor za domom bol ako malé väzenie ... Takže nie každý je na dedine a v dome šťastný ;)

noami12
12. jún 2022

Neboj sa není to divne, ako píšem ja tiež som raz doma, raz v meste, alebo niekde úplne mimo na výlete, samozrejme že dieťa už keď ma všetko okukane tak sa môže začať nudiť 🙂 hlavne si rob podľa sebaa tvojich deti, tak ako si robím aj ja, keď chcem idem, keď nie ostanem doma 🙂

jankalukasova
12. jún 2022

Stále niekde pendlujeme. Mali sme obdobie kedy bolo ranným cieľom naložiť sa do auta a tam sme si s deckami určili cieľovú destináciu. Kŕmiť kačičky, do lesoparku, mali sme asi tri ihriská, ktoré sme striedali. Keď bolo škaredo, tak overené herničky, prípadne ku kamoškám, ktoré mali tiež deti, proste stále niečo.
Domov sme prišli tesne pred obedom, ohriala som, nakŕmila a šup na poobedný spánok. Poobede už len nejaká aktivita na záhrade, poprípade doma. Toto nám nabúrala korona ale už sa k tomu zas vraciame.

luccija
12. jún 2022

Urcite chod niekam inam do mesta, dalsej dediny.My sme raz isli na vlak do Senca na jazera a zase spat🙂ideal by bol najst si nejaku kamaratku s detmi a chodit obcas spolu

katarinka89
13. jún 2022

Tak čo vlastne riešime? Dopad na deti po rokoch bývania na dedine alebo strávený čas na dedine?
To ci si do budúcna výberu mesto alebo dedinu- mi je fuk......budu tam, kde im to bude vtedy vyhovovať. Píšeš akoby si tu dedinu nenávidela a prenasala to na syna. A to ze je jedinacik- zato ja nemôžem.......tak sa upokoj.nemyslela som to v zlom.

iwesska
13. jún 2022

@travelllerka Presne,ludia co v BA neziju,tak si myslia,ze tu je zabava na kazdom rohu.

Ale autorka aj tu su deti doobeda v skolke a v okoli len 2-3 mensie ihriska a jazero. A za ostatnym musis cestovat. A v lete sa v 30 stupnoch prepravovat v MHD s detmi je ozaj "zavideniahodne". Ty aspon mozes spravit zabavu detom na dvore,my sa musime vzdy niekde s kopou veci a jedlom vyterigat a to aj 2x denne. V lete tu bolo ako na panvici,dalo sa byt max.pod 1 stromom,nie ze na ihrisku v piesku a som tu vymyslala mojim a kamoskinym podobne starym detom olympiadu pod nim - vsetky mozne hracky,aj s vodou povynasala von,aby sa zabavili. Na jazero som sa bala sama s nimi,lebo starsi ADHD a mala malicka. Vy mate urcite na dvore bazenik,pieskovisko, preliezky,domcek....takym malym detom viac ani netreba a ty si vybehni s kamoskou,ked pride muz z prace,nech mas zmenu.

iwesska
13. jún 2022

@agatka111 Presne milion obchodov na m2, ale 3-4 parky,kde je potom cele mesto🙄

iwesska
13. jún 2022

No teraz citam,ze maly nechce do hor ktore mate v blizkosti. No este aby mi 3+ dieta diktovalo,kam mam ist. O tom nediskutujem ani s 11r. - ideme a basta. Oci ma sice vyvratene od rana, lebo tiez by len na ihrisku bol, ale ide a nakoniec je vzdy rad.

dankanka
13. jún 2022

Pracujem z domu na polovicny uvazok, takze sa nenudim.

strakovaa
19. sep 2023

No my sme z dediny s malým počtom obyvateľov,ale nudu ani zďaleka nepoznáme.
Veď vždy je čo robit okolo domu,drobec všetko robil so mnou pomedzi to sme si spievali,rozprávali riekanky. Máme zvieratká, s nimi sme trávili veľa času. Pri potoku stavali hrádze,robili bunkre z konárov, alebo stopovali zvieratká).Veľa chodievame na huby, černice. Od jari do jesene máme bicykel (4-roční už zvládli 7km k jazeru). V zime zase korčuľujeme na močiari, sankujeme sa,bežkujeme (od troch rokov,výbava z bazaru za pár eur). Plus máme ešte lopty, kolieskové korčule.