Čo robíte, keď ste zúfalé?

salamistka
21. júl 2022

Poviete si, že milión ľudí sa má horšie? alebo nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť ešte horšie? prípadne zapijete/zajete svoje starosti? alebo si vynadáte, že prečo sa netešíte z toho, že máte oči, ruky, nohy a strechu nad hlavou? alebo si poviete, veď nevadí, aspoň som zdravá ? či teda si poviete, že keď v tomto mám problém, tak aspoň v niečom inom sa mi darí? čo keď zrazu nič nevychádza a keď sa pozriete dopredu, tak vás striasa z pocitu, že nevidíte nádej na zlepšenie a ticho sa modlíte, aby ste to prežili?

katches69
21. júl 2022

@salamistka toto velmi dobre poznam, pocit zufalosti. Ked sa mi nic nedari a nic nejde tak ako ma. Nerobim nic, najradsej by som sa v tu chvilu zabila, doslova. Ale poviem si ze este vydrzim, ze sa z toho vyhrabem a stale len dufam a dufam. Pomaha mi nadej ktora vo mne je. Ale ked som zufala vacsinou som nervozna na kazdeho..

dskjhfdlkdjhl
21. júl 2022

@salamistka Ak mam problem, tak ho riesim, nema zmysel lamentovat, to k vyrieseniu problemu nepomoze. Ak som len nejako zle naladena, tak sa zrelaxujem pri svojich konickoch a hned mi je o 100% lepsie.

bluka2
21. júl 2022

Pred stavom zufalosti sú určite aj štádia, že len niečo práve nejde. Vtedy už treba zakročit, aby to nezaslo tak ďaleko. Pomáha vyriešiť problémy a nezametat ich pod koberec, odvaha niečo zmeniť, prijať pomoc, šport, meditácia/modlitba, vyhradiť si čas na niečo príjemné, z čoho sa dá čerpať sila, pár sedeni s psychológom alebo poradiť sa s človekom, ku ktorému máš dôveru

littlefiona
21. júl 2022

@salamistka ja som ten typ človeka, čo si dovolí opustiť sa naozaj len na chvíľu a potom naberiem silu, ja tomu hovorím, že vstanem ako vták fénix z popola a idem ďalej a bojujem aj keď sa mi niečo rúca. Nikdy sa nevzdávam. Súvisí to podľa mňa so psychickou stabilitou človeka a jeho životnou energiou.

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salamistka
autor
21. júl 2022

@littlefiona ja sa nevzdávam, ale už dlhé obdobie jednu vec vyriešim a následne sa druhá pokazí, nie je medzi tým nič, žiadna "pauza na oddych"

salamistka
autor
21. júl 2022

@jarmillka v podstate v každom aspekte môjho života sa niečo kašle, som až tak pod tlakom, že mi zdravie odchádza, navonok sa zdá všetko fajn, ale keby mi niekto videl moje myšlienky, by sa čudoval, že sa mi hlava nerozletí

kittykat22
21. júl 2022

@salamistka ako dlho to uz mas?

salamistka
autor
21. júl 2022

@kittykat22 rok aj pol

kittykat22
21. júl 2022

@salamistka hmm to je dlho. Ten tvoj profil je pravdivy? Ze mas dospelu dceru? Ak ano, myslis, ze by bolo mozne nechat rodinu doma a odist do zahranicia napriklad na 2 tyzdne. Sama alebo s kamaratkou? Mne pomaha vsetko nechat tak a ist. Po prichode mi veci pridu lepsie.

luccija
21. júl 2022

@salamistka tak to uz byva...neviem preco, ale tiez posledne 2,3 roky mame velmi zle cez zdravie, doma puberta, pracovne problemy u mna aj muza.a nejako som vzdy dufala, ze clovek, ked ma vacsie deti ma pokoj.A to mozem byt velmi rada, ze rodicia su z oboch stran zdravi a bez diagnoz.
Mne sa ten stredny vek vobec nepaci🤣 a co mi pomaha?vzdy sa vsetko nejako vyriesi a ventilujem sa sportom, lesom.Ale niekedy mam chut vsetko predat a ist byvat niekde na chalupu u lesa a past ovecky.Asi starnem...

casavina
21. júl 2022

Keď mám čas vyjdem do lesa, ktorý mám za domom ak čas nemám tak sa prejdem po 40 árovej záhrade...ak je veľmi zle aj poplačem si a potom je lepšie 😉

salamistka
autor
21. júl 2022

@luccija hej, aj ja som si myslela, že v tomto veku už budem mať kľud, ale čím som staršia, tým viac mám na pleciach, alebo možno je to kríza stredného veku...a možno len vymýšľam zbytočne

salamistka
autor
21. júl 2022

@casavina ja už neviem plakať 😂

salamistka
autor
21. júl 2022

@kittykat22 je dospelá...v podstate som nikde nebola v cudzine už dlho

casavina
21. júl 2022

@salamistka tak sa smej, aj to je cesta🙂

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
21. júl 2022

@salamistka ja zase neviem plakat.Jedno vyriesime pride druhe...a pre tazko chorych su to malichernosti co ma stresuju.Asi treba nadhlad.Vcera som sa rozpravala s 34 r.zenou, ktora ma rakovinu prsnika a 2 r dieta to mi dalo pomyslenu facku, ze sme stastni ludia

luccija
21. júl 2022

Nie, klud nebude...moje kamaratky maju uz deti plus minus ako ty do toho rodicia potrebuju pomoc, deti sa osamostatnuju, doma kriza s muzmi hovorim stredny vek z krizy do krizy🙂

kittykat22
21. júl 2022

@salamistka ja som takto 2x mala stav, ze som si hovorila, ze nevladzem. Bola som uplne hotova a vsetko bolo zle. Prisaham vsetko sa sypalo. Vzdy som sa zobrala a odletela. 1x do UK kde som aj zostala zit lebo som tam nasla manzela (potom som sa vratila). A druhy krat do Thajska - to bol najlepsi zazitok v zivote. V piatok smutna nad obedovym menickom, som kupila letenku na nedelu rano a odletela na 2 tyzdne. Uz mi bolo vsetko jedno. A velmi velmi mi to pomohlo. Mozno by si to mohla tiez skusit. nemusis letiet niekde do tramtarie. Ja som sa ani neviem preco rozhodla pre Thajsko. Nikdy som o tom nesnivala ani nic podobne :D jednoducho som isla. Po navrate sa veci zlepsili. Neviem ci to je odstupom, oddychom, videnim novych veci alebo ziskanim perpektivy. Ale vyrazne sa mi polepsilo.

lucyluska
21. júl 2022

@salamistka stav zúfalstva som mala v chorobe, depresii, pred rokmi.
Od kedy som uzdravená stavy zúfalstva nemám.
A to sme prešli kade čím s manželom.
Beriem ruženec do ruky, keď je vystavená sviatosť oltárna idem si pred ňu posadiť, poplačem si, všetko Mu poviem, vždy príde pokoj a sila 🙏🕊️

bluka2
21. júl 2022

@kittykat22 možno aj slnko pomohlo 🙃

julka828
21. júl 2022

@salamistka ja placem vtedy potom vezmem tabletku na ukludnenie po tychto dvoch veciach sa mi ulavi. Reci typu mame co jest me kde byvat sme zdravi mi v tom momente nepomahaju

luccija
21. júl 2022

@kittykat22 isla si sama?

kittykat22
21. júl 2022

@luccija ano

kittykat22
21. júl 2022

@bluka2 ja neznasam slnko 😅 a problemy som mala vyse roka - aj cez leto, takze si nemyslim, ze to bolo tym.

luccija
21. júl 2022

@kittykat22 tak to Ta velmi obdivujem.Ja by som tak rada niekam isla konecne bez rodiny, ale kamaratky vacsina 3 deti, nemam cas, nemozem, peniaze...som sa tesila, ze dieta vacsie a nemam s kym vypadnut.A sama nepojdem ani do Piestan🙂 to by ma nebavilo

zmrzlinka2021
21. júl 2022

@salamistka
Ja som si presla vselicim, a potvrdzuje sa mi, ze tzv. klud vlastne neexistuje 😀 ale ten pokojny a radostny zivot vytvara prave to, aky postoj zaujmem k danej situacii a hlavne za seba hovorim - to, do akej miery chcem mat svoj zivot pod kontrolou a do akem miery davam doveru v Boha. Toto radikalne zmenilo vlemi vela postojov v mojom zivote, mojich rozhodnuti, a to si vzdy niecim prechadzam, vzdy nieco riesim, vzdy nad niecim krutim hlavu. Ale teraz robim maximalne ako viem, a davam to Bohu, nech zaver je Jeho vola.
Nemusim mat veci pod kontrolou, ani svoj zivot, ten zivot sa dokaze radikalne zmenit v jednej sekunde. A je velmi tazke prijimat zivot, ktory nejde podla nasich predstav, ale prave ten postoj k tomu je tym zakladnym kamenom k peknemu zivotu.

kittykat22
21. júl 2022

@luccija ber to s rezervou. Zufaly clovek robi zufale ciny 😅 Ale ja som predtym velmi vela cestovala a viem vyborne po anglicky. Akakolvek cesta, diky tejto kombinacii je prijemnejsia s menej prekazkami.

salamistka
autor
21. júl 2022

Keď sa tak zamýšľam, kameňom úrazu môže aj moja komplikovaná povaha a schopnosť reakcie na stres a záťažové situácie v živote...nie že ich nezvládam, ale neviem sa cez ne preniesť s pokojom angličana, ľavou zadnou ani s nadhľadom a tým že som introvert a vyhorená z práce s ľudmi sa situácia dosť komplikuje....ono nakoniec sa všetko v živote vyrieši, či s nami či bez nás, ale tá cesta k tomu ma max. vyčerpáva...a nie sú svetlé chvíľky...ale keď teda píšete, že pokoj neexistuje, tak sa s tým musím zmieriť