Čo robíte doma, keď ste dobrovoľne nezamestnané?

15. mar 2021

Nájde sa tu nejaká z Vás ktorá je doma dobrovoľne nezamestnaná ? Ak áno prosim vás čo také robievate doma ? 😀 mne osobne už dochádzajú nápady

maximilie
15. mar 2021

🙄 necítiš sa trochu trápne?

lucia147852
15. mar 2021

A prečo si teda dobrovoľne nezamestnaná keď na to očividne nemáš dôvod a doma sa nudíš?

dskjhfdlkdjhl
15. mar 2021

Tak si dobrovolne nezamestnana, alebo ako to je? Lebo ak by si bola dobrovolne, tak by si toto snad nemusela riesit.

maximilie
15. mar 2021

Nech sa na mňa nikto nehneva, ale takéto zeny su podla mna totalne chuderky....
Teraz sú hviezdy, ale o 20r ich muz vymeni za mladší model a zrazu zistia ze su bez školy, bez praxe, prakticky nepoužiteľné, bez akýchkoľvek finančných zásob....
Práca šľachti a každá inteligentná žena ktorú muz dokáže zabezpečiť ide do prace hoc na 4hod aspon pre ten pocit, ze je potrebná, kvoli nejakému režimu a z výplaty by si peniaze odkladala na nepredvídateľné situácie alebo hoc si z celej výplaty kupila kabelku - ale aspon nieco ZA SVOJE
Aby som si za svoje nevedela kupit ani toaletný papier na .... ??? Aby som sa nechávala vydrziavat? A dáma ešte ,,dobrovolne"
Aby nemusela ist stat do radu k cigánom kam sa vlastne sama radi a kam patrí
Tak klakni si na kolena a modli sa aby si par rokov pred dôchodkom nepadla na hubu a ostaneš bez prace, bez príjmu, bez všetkého...

autor
15. mar 2021

@maximilie vy sa nehnevajte na mňa ale nie je vám trápne keď tu niekoho označujete za totalnu chuderku ktorá sa nechá vydržiavať pritom neviete ako to v skutočnosti je..
Otazka znela kúsok inak a ženy ktoré zostali doma a sú dobrovoľne nezamestnané nemusia byť len mladé bez skúseností, praxe a financií.
Ale ďakujem za názor, každý máme nejaký 🙂

anja27
15. mar 2021

@maximilie chuderka si jedine ty lebo autorku ani nepoznas a osocujes ju. Toto sa uz stava pravidelnostou na mk a je to fakt na zamyslenie. Co zavidis jej ze ty musis chodit do prace a ona nie? Je to jej vec ani nevies v akej je situacii a preco je doma. Ak na to ma a moze to byt aj jej zasluhou ak nevies tak neviem co vyskakujes. Niektore by sa tu mali vazne zamysliet nad sebou.

miakey
15. mar 2021

Keby som nemusela chodiť do práce, tak by som sa venovala svojim záľubám, každý deň by som cvičila jogu, hrala na klavíri, počúvala hudbu, varila zdravé recepty, čítala knihy.

maximilie
15. mar 2021

Nie vôbec mi to nie je trápne
@anja27
Predstav si, ze ani ja nemusím chodiť do prace, ale na toľko úbohá nie som, aby som sa stala zavislou na muzovi.
Na toto mam svoj opodstatnený nazor ktorý nezmením a väčšinou sa tu každého zastávam, ale v tomto mam uplne jasno

autor
15. mar 2021

@maximilie v poriadku každý má svoj názor, je to úplne okej, len keď máte na to takýto rázny názor tak keď ste videla že táto diskusia je o tomto nemusela ste sa zapájať.. mňa nezaujímalo to ako vnímate dobrovoľnú nezamestnanosť ale to čo robia tie ženy ktoré doma sú 🙂
Keď vám nie je trápne hneď si robit názor na osobu bez toho aby ste vedela prečo je doma tak mne nie je trápne sa spýtať čo robiť keď sa doma už nudím 🙂

bloger
15. mar 2021

Zájdi sa prejsť do prírody napríklad ale len s testom negatívnym😉 pobyt v prírode je úžasný človek si aj tak utriedi myšlienky neodsudzujem ťa že si dobrovoľne nezamestnaná určite máš na to dôvod nie si jediná ale musí to byť ťažké pre teba lebo automaticky na takého človeka poukazujú a hovoria že nie je užitočný pre spoločnosť vôbec to tak nie je ak chceš tak môžeš skúsiť aj antistresové omaľovánky alebo krížovky všetko dobré ti prajem

stefi_k
15. mar 2021

Ono to zavisi od finančnych možnosti, mam znamu čo pochodila svet, žila tu a tam, rozprava viacerimy jazykmi ale jej finančna situacia jej to dovolovala. Ono to dost zavisi od toho jak žiješ, jake maš preferencie, jake možnosti. Zbytočne bude niekto niečo radit, ked nepozna tvoju situaciu. Ja napr okolo domu a zahrady mam tolko roboty teraz, že sa nezastavim ale ja to mam ako zabavu popri robote. Mam sesternicu, ktora je dobrovolne nezamestnana, ma par rokov do dôchodku a stara sa o vnučku, kym su rodičia v robote, ona už nema potrebne aby chodila do roboty. Takže na zaklade tvojich informacii sa tažko ničo poradi.

autor
15. mar 2021

Tie ktoré ste dali nejaké nápady ďakujem 🙂
@bloger vidíš tuna hneď príklad aké to je keď bez vysvetlenia niekde poviem že som dobrovoľne nezamestnaná 😀 akoby to bolo proti zakonne

bloger
15. mar 2021

nečuduj sa tomu mohla si uviesť dôvod ušetrila by si si nepríjemné komentáre a urážky na svoju osobu možno sa musíš starať o niekoho v každom prípade nepochopili čo si chcela že si potrebovala iba radu ako vyplniť voľný čas vieš je taká doba ľudia nemajú prácu peniaze a pokiaľ narazia na takúto otázku tak sa pohoršujú nič si s toho nerob

maximilie
15. mar 2021

Len naozaj mysli do buducna. Stracas roky praxe a nezaratavaju sa ti roky.. aby si nedopadla ako exmanzelka môjho manžela. Je z nej bezdomovec, dôchodok dostane minimalny, takže visí na krku svojim detom. Myslim, ze im ostane visieť na krku do konca života. Všetky peniaze ktoré vysudila po rozvode rozbila. Nema pracovný navyk, nebude robiť, lebo 25rokov sedela na zadku a nemienim zmenit. A z nudy riesi podobne problémy ako ty : ,,co dnes budem robit"?
Ved sama pises, ze nevieš co robiť. Nemas žiaden zmysel. Mas.vyhodu, ze nepotrebuješ dobre platenú pracu, môžeš robiť to co ta baví, nemusi ta trápiť výška výplaty a budeš mat kolektív, kamošky, rezim, zmysel, budeš sa cítiť potrebná atd...

maximilie
15. mar 2021

Ale môžem ti dat kontakt na tu prizivnicku a môžte sa dohodnúť nad spoločným programom. V tom je náhodou dobra...

bloger
15. mar 2021

@maximilie neurážajte ju počkajte si najskôr na dôvod

ofzuza
15. mar 2021

Rob co ta bavi alebo co vyuzijes do buducna. Nauc sa jazyk, skus dake kurzy

maciatkolulu
15. mar 2021

@maximilie trosku to preháňať, nezdá sa ti? Lebo teraz môžeme polemizovať, že ty si štetka co rozbila rodinu napríklad a úbohá exmanuelka ostala na ulici... A teraz sedíš aj ty doma a cicas muza😂😂😂😂👍príjemné?

maximilie
15. mar 2021

@bloger neurazam, vyjadrila som.svoj nazor a to je veľký rozdiel

maximilie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maximilie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
15. mar 2021

@maximilie úprimne, mne je úplne jedno co píšeš, nemusíš sa obhajovať, ale opisovať ako co bolo😂👍, ja len keď posudzujes druheho podľa mňa by sa patrilo najprv opýtať čo a ako ako začať hneď urážať, len toľko k tomu...

maciatkolulu
15. mar 2021

@maximilie pozri tvoj muž má s tou ptiserou dospelé deti, pre niečo boli spolu a ty nemáš právo súdiť... Môj nazor😉si druhá manželka.

amelie2017
15. mar 2021

@maximilie vies o tom, ze existuje aj pasivny prijem? Pani moze mat mesacne 10krat viac ako ty s tvojimi pracovnymi navykmi.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maximilie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danim
15. mar 2021

@amelie2017 bežne ľudia chodia aj pre niečo iné do práce- ako len preto, že “musia”. Proste chcú sa v niečom vyznať, zaujímajú ich veci, chcú sa vzdelávať, rozvíjať, byt medzi inšpiratívnymi ľudmi, mat režim, spoločnosť, ....dôvodov je xy ( okrem iného si tým zabezpečujú istotu do budúcnosti rozhľad, vzdelanie, tvoria si neustále životopis... a áno aj príjem aj dôchodok ). Za seba poviem, že si neviem predstaviť sediet doma “pri hrncoch” a to mam xy koníčkov.

maximilie
15. mar 2021

A veľmi dôležité je podotknúť, akým vzorom je takáto žena pre svoje dieta? Ze pracovať netreba, stačí sa dobre vydať 👌
Nech je to chrapun, suknickar,...len nech sa hlavne postará. Ano, bohužiaľ aj dcera nehovorí o ničom inom, ako o tom, ze jej ciel je najst bohatého chlapa 👌👌👌
Maminka jej je veľkým vzorom 🤮

maximilie
15. mar 2021

@danim mozno autorka nie je ten prípad, ale mnoho tych žien absolutne nepredvída, nemyslia na dochodok. Toto je asi najväčšia tragédia, lebo ex ma par rokov do dôchodku a žiadne roky odrobene. Cely život tahala z chlapov., len jej atraktivita uz klesla, záujem o ňu pominul a ja jej len z celého srdca úprimne prajem, aby sa este nejaky ,,dobrak" našiel, nech naozaj chudak dcerka nemusi živiť svoju matku. Syna ma z prvého manželstva, toho sa ako 14rocnejo vzdala.

autor
15. mar 2021

Minule som tu našla podobnú tému kde písalo veľa žien ktoré zostali doma a živí ich manžel (väčsinou to boli maminky ktoré po dlhšej materskej zostali doma) len som tú temu už nenašla tak som sa iba skúsila spýtať a kedže ja deti zatiaľ nemám tak áno spýtala som sa čo doma robia ženy ktoré sú doma..
Zostala som dobrovoľne nezamestnaná z dôvodu že mám pasívny príjem, keď je treba tak pomáham partnerovi vo firme, ale ak nie tak sa starám o domácnosť, no sú dni kedy je všetko uprtané, navarené tak vtedy proste niekedy neviem si nájsť nejakú činnosť - knihy, seriály ma nebaví sledovať/čitať celý deň vydržím tak pár hodín, koníčky sa snažím si hľadať no pri ničom nevydržím dlho.
Ďakujem vám ženy tie ktoré tomu rozumiete a neodsudzujete hneď 🙂
@maximilie rozumiem ak máte zlú skúsenosť z minulosti ale preto nemusíte odsudzovať všetky ženy ktoré sú doma.. pretože nie všetky prípady sú rovnaké.. ja svoj zmysel a potrebnosť vidím len pretože som dobrovoľne doma nezamestnaná to neznamená že som nemám režim, zmysel života, kamarátky a že sa cítim nepotrebná.. 🙂 o dôchodok a budúcnosť (ak by som zostala bez partnera, ktorého som teraz spomenula prvý krat takže neviem odkadiaľ ste mala že sa nechávam živiť priateľom) mám postarané a na ulici a dne nezostanem a ďakujem kontakt na pani exmanželku nepotrebujem, mám svoje kamarátky ale to nie je podľa mňa každodenná náplň programu vysedávať s kamarátkami 😉😀