Čo robiť s bolestivou menštruáciou?

anna883
26. dec 2019

Ahojte 🙂 je tu niekto, kto má veľmi bolestivu menštruáciu? Prosím vás, už neviem čo robiť. Včera som dostala svoje dni a pred tým som mala zápal močových ciest, no tieto bolesti sú strašné. Menzes mi meškal asi 12 dni- to kvôli tomu zapalu zrejme. Tabletky, teplo na brucho som už vyskúšala a stále silná bolesť. U gynekologicky som bola minulý týždeň, kvôli tomu zápalu. Ešte mám taký tlak v pošve, myslíte, že to je menštruáciou alebo čím? Ďakujem za rady.

yolandi
26. dec 2019

Vies co na odlahcenie, mne pomohlo az porodit :D, po porode mam uplne pohodickove ms a pred tym to byval fakt horor. Ale tak ked som mavala tie bolestive ms, davala som si lieky od bolesti prve dva dni a tiez mi to teda moc nepomahalo. Drz sa 🙂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom0077
26. dec 2019

@yolandi / moja kamaratka do porodu mala normalnu menstruaciu a mierne bolesti vydrzala vacsinou bez tabletky... a po porode? “ texasky masaker” ako to my s babami volame🙂 Silnu menstruaciu hlavne v noci ... dalsia po porode- dovtedy mavala bezboleatnu a po porode sa ide vyskriabat na stenu od bolesti... ako porod neni zarucene ci jej prestanu ... ja zatial neviem nakolko som nerodila🙂 ale mavam strasne bolesti tiez a silnu

anna883
autor
26. dec 2019

@akinom0077 no ráno som šla na wc a ako som šla z wc tak som ani nemohla dôjsť do izby, bolo to niečo strašné začala som zvracať, hlava sa mi krútila, myslela som, že odpadnem, akože mávam silné bolesti, ale dneska to bolo niečo neskutočné. Nabudúce mesiac už budem vedieť, že hneď musím si nejaký čaj alebo niečo pripraviť, pretože už toto nechcem zažiť. Kebyže nemám termofor a tabletky, tak neviem čo by som robila. Termofor mi nakoniec uľavil od kŕčov celkom. No už musím vydržať, kým menštruácia prestane.

yolandi
26. dec 2019

@akinom0077 hehe, vazne? to by bolo blbe, keby si niekto povedal, ze teda porodi a snad sa to zlepsi tie kramy a ono by to bol texasky masaker potom :D to ja som len tak na odlahcenie, ze napr. mne to pomohlo

vierkainka
26. dec 2019

Určite si daj predpísať flector... Na také bolesti aké si tu opísala, bežné voľnopredajné lieky nezaberu.. Dáš jeden flector a uľaví sa ti.

lucyminarik
30. dec 2019

Ja mávam veľmi silné bolesti, niekedy zvraciam a tá bolesť je veľmi silná. Voľnopredajné lieky mi nezaberajú preto beriem Algifen kvapky, sú len na lekársky predpis, ale sú perfektné.

izabela002
3. jan 2020

Ja mávam tiež strasne bolestí že nevladzem ani vstať s postele ale vieš čo pomohlo mne Antikoncepcia odkedy to beriem neviem čo je bolesť ked mam svoje dni.A hlavne nemam ani take silné akoby som nemala len neviem či to pomáha každému ale mne ano 😊😊😊

akinom0077
3. jan 2020

@izabela002 / samozrejme ze antikoncepcia v tomto smere pomoze, ale ked raz vysadis vsetko sa vrati do povodnych kolaji....

anna883
autor
3. jan 2020

@akinom0077 no menštruácia mi skončila pred dvomi dňami, len mám taký slabý hnedý výtok. Neviem či to je ešte dôsledok konca menštruácie alebo čo to je a mám stále taký tlak a bolesti v podbrušku. Nechápem, čo to znamená, nikdy sa mi toto nestalo. Tehotná nie som, pohlavný styk som mala pred 9 mesiacmi. Pila som aj urologocke čaje, brusnice, mala som aj čipky od gynekologicky, som mala aj náskok na zapalocoveho mechúra. No nič nejako nezaberá, už neviem, čo ďalej robiť.