Čo robiť, keď balíček z bazárika nedorazí?

gabika_83
23. máj 2012

Ahojte zienky, mozno mi budete vediet poradit. Predavam tu na bazariku na MK nejake vecicky po mojom krpcovi, uz sa mi nejakych 15-20 ks aj predalo a zatial bola vzdy velka spokojnost na strane kupujucich mamiciek. No teraz sa mi prvy krat stalo ze som posielala balicek, uz je tomu nejakych 10 dni a ta maminka ho stale nedostala 😒 mala som za to, ze Slovenskej Poste sa da verit...ale ked uz tak dlho nechodi tak neviem co si o tom mysliet. Uz sa vam nieco take stalo? CO robit v takom pripade? Vraciate vtedy kupujucej peniazky? A ak ano, celu sumu co vam poslala, alebo sumu bez postovneho? Na zelanie kupujucej maminky som to posielala 2.triedou cize nijaky doklad o tom nemam...

miriamkac
23. máj 2012

Ahoj
Ja posielam bežne zásielky II. triedou, ale doporučene, to.j. že doklad mám, takže nerozumiem, akým spôsobom bola zásielka odoslaná. No pokiaľ to bolo odoslané ako obyčajná listová zásielka, tak tam fakt sa nedá nič robiť, aj z toho dôvodu radšej posielať doporučene.

jaroslava85
9. nov 2012

Ahojte baby potrebujem poradiť... s jednou mamičkou sme menili veci, jej balík odomňa prišiel v poriadku takže ona tovar má, ale mne neprišiel od nej balíček. Je to viac ako týždeň čo poslala a balík tu není. Len ona ho poslala obyčajne ako toto vyriešiť? Vraj ona chybu nespravila že chybná je pošta... Akože mne je jasné že sa balík nenájde, ale čo teraz? Nech mi vráti môj tovar alebo iný? Alebo nech mi pošle peniaze? Ja vlastne ani nemusím veriť že ho poslala vôbec keď nemá ani potvrdenie :(( Ako toto riešiť? Vďaka za rady 😉

katarinanr
24. nov 2012

@jaroslava85 Je skutočne pravda, že obyčajné zásielky sa na pošte strácajú. Ja už vôbec neposielam "za 0,60e" - to môžem zásielku rovno vyhodiť do smetí. Je to smutné, že pošta nemá konkurenciu a vôbec sa nesnaží zlepšovať služby a zaručovať kvalitu. Odporúčam posielať ako List 1.triedy za 0,80e - taký sa mi zatiaľ ešte nestratil. V prípade drahších zásielok než 2-3e odporúčam posielať DOPORUČENE, to sa síce rovnako môže stratiť, ale aspoň môžete ísť reklamovať a pošta Vám dá stanovisko, že áno, zásielka nebola doručená. Drahé veci 15 a viac eur odporúčam posielať ako Poistený balík 2. triedy na 30 eur - do 1kg to stojí 1,90e čo je takmer porovnateľné s Doporučeným listom 1.tr.
A čo sa týka toho, či môžete alebo nemusíte veriť, či to druhá strana poslala - a Vy posielate či neposielate obyčajné zásielky? Tiež predsa nemáte doklad ;)

seva112
30. júl 2013

baby ja mam problem taky ze som posielala autosedacku 1.tr. zial doklad o tom nemam.a vsak mamicka uz 6 dni caka a nikde nic?myslite ze na poste mi budu vediet povedat,zistit to cislo na tom doklade?alebo pride na moju postu spat?vdaka

alenky
24. aug 2013

Zdravím Vás, treba si dávať veľký pozor na našu Slovenskú poštu, pretože mne sa stratila zásielka v hodnote 30e, posielala som to doporučene 2triedou. Preplatia mi vraj len dvojnásobok poštovného, čo vychádza nejakých 3e. Som z toho sklamaná a zhrozená, nie len ja! Ale aj kupujúca, ktorá za to taktiež nemôže. Mám ponaučenie vyššie sumy treba poistiť. Nedá sa nič robiť, niekto sa na mne obohatil. Veď čo už vitajte na Slovensku. „Balík sa stratil“ mali by na tej pošte mať viac úcty a netrepať bláboly, že sa stratil, ale povedať na rovinu že si ho proste niekto ukradol 🤐 🤐 🤐

maria1989
24. aug 2013

milá alenky, ak si posielala doporučene ako list, preplatia ti sumu cca 33 euro. robím s tým každý deň. tak šup na poštu s dokladom a podaj reklamáciu 😉 písomne..

vlasta80
13. sep 2013

len tak ma napadlo, ak posielate nieco obycajne, cize nie doporucene, ako mozete mat istotu ze to dotycna neprebrala priamo od postarky(co sa nikde neeviduje), a ona vam potom povie ze nic nedostala...a ze chce spat peniazky?a bude mat tovar aj peniazky....to ma len tak napadlo...

caoli
15. sep 2013

Keď pošlem obyčajne, kde mam istotu, že mamča poštu preberie, ale mne bude tvrdiť, že nič nedostala? Nie, žeby sa mi to stalo, ale čítala som toho na túto tému dosť... Takže mám v podmienkach, že posielam len doporučene. Je to dobré aj na to, že mamine môžem hneď poslať link na sledovanie a takto má istotu, že balíček som poslala. Ak sa niektorá silou mocou dožaduje obyčajného poštovného, vždy slušne, ale dôrazne upozorním, že je to v rozpore s mojimi podmienkami, a že takto pošlem len na jej vlastné riziko a v prípade straty nebudem vracať peniaze. Pretože ani jedna strana nedokáže nijako preukázať, či zásielka bola skutočne odoslaná alebo skutočne prevzatá.

tulipan400
7. jún 2018

Mamicky prosim poradte mi. Kedy pride listova zasielka do kolkych dni,ked so posielala obycajne 2.triedou, na poziadanie zakaznika?dakujem

bucko555
7. jún 2018

@tulipan400 mne zatiaľ vždy prišla druhý pracovný deň od podania maximálne na treti

helena52
10. dec 2018

@gabika_83 Mne sa zase stalo, že pani si objednala zimnú súpravu, dohodli sme sa na cene 8 E a poštovnom 3,50 E, nakoniec poštovné bolo 4,70 E, To by som neriešila, ale pani balík vôbec nevyzdvihla z pošty od 27.11.2018 - kedy jej to bolo oznámené. V sledovaní zásielky je napísané - uložené na pošte na žiadosť adresáta. Teraz čakám kedy sa mi vráti . Prišla som o poštovné 4,70 E a to je pre dôchodcu - vdovu celkom dosť. Je mi to ľúto. Pani je z Nových Zámkov iniciálky ZG.

helena52
10. dec 2018

@tulipan400 ja som sa už poučila a preto buď doporučene alebo ešte lepšie peniaze popredu na účet. Som smutná z niektorých kupujúcich. Nešla Vaša zásielka náhodou do Nových Zámkov?

@helena52

helena52
10. dec 2018

@jaroslava85 Balík musí mať podací lístok a číslo zásielky, inak sa nedá balík poslať - overte si to na pošte. Nie to náhodou z Nových Zámkov odberateľka?

helena52
10. dec 2018

@caoli Ja som poslala aj doporučene s číslom zásielky a pani nechala balík na pošte - zásielka uložená na pošte na žiadosť adresáta už do 27.11.2018- došla som o poštovné 4,70 E . Bolo to do Nových zámkov.

jaroslava85
10. dec 2018

@katarinanr posielam doporučene pri vymene

kiwi3
10. dec 2018

@helena52 treba jej nechat negativne hodnotenie. nabuduce ak budete posielat na dobierku, tak jedine po prevode postovneho. alebo vobec