Čo robievate od adventu po koniec sviatkov?

titkovamiriam
18. okt 2011

Čo robievate od adventu,až po koniec sviatkov?

titkovamiriam
autor
18. okt 2011

Ja rada robím vianočné dekoracie ,či už vyrobené s detmi alebo kupim,,komerciu...,navštevujem vianočne trhy-ani tak koly nakupovaniu ako atmosfere a koncertoch,samozrejme vždy niečo aj kúpim-neodolám 🙂

claudica
19. okt 2011

@titkovamiriam Ja sa snažím dovtedy mať upratané, potom už prídu tie krajšie "povinnosti" ako pečenie, zdobenie, tiež radi beháme po vianočných trhoch, krásna atmosféra... takmer každý rok prikúpim nejakú malinkú somarinku, aspoň sviečku nejakú keď nič iné 🙂 . No a vypekačky pred Vianocami zbožňujem. Predtým zbieram všelijaké recepty, že toto vyskúšam, hento, ale aj tak sa mi najviac osvedčia tie moje klasické... ale vždy vyskúšam aj niečo nové. Potom som sa to snažila schovávať, aby nevyjedli, ale už to nerobím....lebo už keď Vianoce prídu, nemajú ani tak chuť na to všetko, prejedení sme z toho....
A dekorácie tiež skúšam, vyrábam...ikebanu, adventný veniec... Predtým to robili všetko chalani so mnou, aj ozdoby aj zdobenie medovníkov, no už pár rôčkov som na to sama.... 😢 . Možno by to aj robili, hlavne menší, ale nejak sa zdráha, len sa smeje keď ho zavolám zdobiť...veď už je "veľký", teda iba si to myslí 😀

titkovamiriam
autor
19. okt 2011

@claudica ani nehovor ja uz snorim po receptoch,samozrejme klasika musi byt,ale potom nieco od kamosiek a samozrejme z netu-je nas 5 maniačiek na pečenie tak si potom vymiename 😀 😀
Chalani mali obdobie že už nechceli no už ich to chytá znovu 🙂 ,a hlavne ten najstarší má dobré nápady ,,vela cestuje,,tak spoznava porovnava inšpiruje 😉

claudica
19. okt 2011

@titkovamiriam Presne... jeden rok ochutnám u kamošky, pozdáva sa mi to a tak mám ďalší recept... Aj z Tvojich som zopár vyskúšala z mmb a osvedčili sa mi 🙂 . Nuž dúfam, že aj moje decká sa ešte chytia... Inak starší býva teraz na priváte a sám si varí, ja žasnem.... Ako aj doma zvykol pomáhať, aj skúšal kuchtiť, ale teraz non-stop pýta cez maily recepty, vypisujem mu postupy a varí...a normálne sa tomu potom vytešuje. Tak som mu vravela, že keď príde na sviatky, môže sa realizovať, budem rada 😀 😀

titkovamiriam
autor
19. okt 2011

Ja som tiež rada že su synovia samostatný a ked raz budu sami bývať nebudu na činskych polievkach.Mas aj ty recepty na MMB?Ked tak daj niaky link do vianočneho pečenia a ostatne si najdem 😉

claudica
19. okt 2011

@titkovamiriam Nie, tam nie som ani registrovaná... Ja som sa tam vlastne dopracovala cez Tvoje linky, čo si dávala do fóra "Čo dnes varíte?". Ja som dovtedy ani na MMB nechodila. ☹ Možno sa na to dám a začnem si pečenie fotiť a dávať to tam, z času mi vystane... Ja mám všetky moje staršie recepty v takom starom napoly rozpadnutom zošite a tie novšie mám vytlačené z netu a mám ich v takom závesnom obale... Ale ak tam budem dávať recepty, dám vedieť... 😉

titkovamiriam
autor
19. okt 2011

Ved ja som tam preto zacala davat svoje recepty,ako som robila,tak som fotila a mam z nich doma knihu,už som oprasila tak skoro vsetky receptíky čo sa u nas varievali a varievaju 😀 a vlastne uz niekolko podla kategorii ako si vytlačam aj ostatne-ja to musim mat v čitacej forme 😀 a samozrejme tam su pre kamosky a vsetkych co radi varia...a tisko zavidim profi fotiacim,ktore maju trpezlivost fotit celý postup 😉
Inak velmi rada robim adventne svietniky,vzdy mam niekolko sád sviečok,material mam v zahrade a v lese-milujem posediet si pri sviečkach pri stromceku a lupat arasidy

bubelko
19. okt 2011

@titkovamiriam no najskor sa snazim urobit nejaky adventny veniec, ktory vzdy vypali inak, ako bola povodna predstava 😉 a tiez mam rada vianocne trhy kvoli atmosfere. a tento rok sa konecne chystam aj s detmi. okrem toho oslavujeme v decembri 2x narodeniny, takze chystam aj oslavy. peciem - teda tak polovicato. medovniky vlastne a zvysok mavam kupene cesto (kamoska to vola kuchyna lenivej zienky domacej 😀 ). minuly rok som zapojila uz aj syna, ale nejako ho to moc nechytili, tak dufam, ze tento rok bude veselsie 🙂

filipal
22. okt 2011

prvy robime adventny veniec, kazdu nedelu zapalime jednu sviecku, zvykneme chodit aspon na jeden vianocny koncert, pecieme vianocne kolaciky, kapustu uz mame nalozenu. 🙂
zdobim dom, vyvesim svetielka, veniec davame aj na dvere a vonku vysvietime stromcek.
vyzdobu v byte robim az par dni pred Vianocami.
stretavam sa na vianocnych trhoch s kamoskami....ledva to za tie styri tyzdne stihnem. 🙂

kacenka1983007
6. nov 2011

ja sa teším na krásné sviatky,pripravujeme ozdoby,adventny kalendár,hladáme vhodné darčeky ,veniec tento rok chcem a girlandu a chceme vyzdobyt aj balkon,takže sa moooc tešíííím s detičkami.a teším sa na moju novú kuchynku ktoru dostanem pred Vianocami a novú rúru,takže maminka tento rok bude bypekávat ostošest 😉 😀 ..len či sa mi to podarí dievčence držte mi palčeky aby sme nezostali bez koláčikov ,mamina má pokazenú ruru takže mám čo robyt 😅

vaapeter66
13. nov 2011

Ako vidim,nie som "strelena " z Vianoc len ja 🙂 totiz ja neviem doskat uz od Dusiciek a to som uz teda stara kofa-mam 33 😉 a 4detvaciky a mangela 🙂 Najviac sa tesime,ked uz zacne advent,zakupime najkrajsi veniec na stol,kazdy rok si povieme,ze je krajsi,ako vlani 🙂 a tesime sa ,ked zapalujeme sviecku ..hori nam stale,ked s me pri stole 🙂 mopj namensi syn ju sustavne sfukuje,ale to je samozrejmost 😀 a ostatni penia a zapaluju ju 😎 .Neskor sa uz postupne pripravujeme na Mikulasa 😀 ,teda ja dohlaidam na skriatkov-kedze nas najmensi je roztopasne dieta 🙂 ,muisa ho skriatkovia kontrolovat,ci si zasluzi darceky....sranda,poviem vam 😀 ,ale ucinkuje,zatial-bude mat 4roky 😉 no a postupne vypekam a vyjedame 🙂 teda kratko pred Vianocami peciem znova a robime est eklasicke oblatky-u nas trubky s medom,co lubime nesmierne 🙂 a tesime sa na Stedry den...ktory mame vzdy rovnaky ,uzasny s atmosferou jedinecnou a neopakovatelnou 🙂

sofinka18
13. nov 2011

ja peciem peciem samozrejme do vianoc vsetko zjedene tak peciem znova 🙂 upratujem, v kazdej izbe mam moje dekoracne čačky mačky ako drahy hovorí 🙂 adventny veniec si vyrabame sami polystyren, vetvicky sviecky a ozdoby 🙂 potom okna zdobime.. ja si vyspevujem vianocne melodie z reklam uz teraz a drahy ze ci mi sisi.. uz sme aj mrazika s babulou pozerali 🙂 ja sa velmi tesim na vianoce a nie len ze stedry ale ta vyzdoba pesnicky rozpravky filmy... ako mala 😉 list jeziskovi uz mame napisany 🙂

vaapeter66
13. nov 2011

@titkovamiriam este som zabudla exxxxxtra dolezitu vec,och boze 🙂 vyzbamny doplnok na predvianocny cas je pozeranie Troch orieskov pre Popolusku 🙂 ,ide u nas den-noc 😀 ,vieme ju naspamat a neviem bez nej prezit predvianocny cas 🙂 ,teda nasa Popelka je zazrak,nehovoriac o reklamach ,ako spomina sofinka18 🙂 ,o vianocnyvh zvoneniach na mobiloch a casopisoch...no ,ja skratka musim a mozem vsetko vianocne..uz teraz 🙂