Čo priniesť známym na návštevu?

pancake
25. jún 2010

ahojte. ideme na navstevu k znamym do polska a neviem co tam mam priniest. pamatam si ze ako dieta ked nas niekto pozval, tak mama nosila stangle salam,flase... no ale neviem.
hodilo by sa aj nieco pod zub a aj nejaky darcek. ale co??

jazminn
25. jún 2010

My tiež často chodíme do Poľska na návštevu a nosíme to čo si myslíme, že máme lepšie. /salámu, domácu klobásu a slaninu, tiež pálenku /vodku Smirnoff, koňak Metaxu/, ale tí naši sa potešia všetkému.

bodka13
25. jún 2010

záleží od toho akí sú to známy...stretávate sa často,alebo tam idete po dlhej dobe...majú deti?

podľa mňa nič nepokazíš fľašou dobrého vína-dobre sa vám pri ňom bude kecať,možno nejakú kávičku a urobila by som nejaký balík z čipsov a niečoho sladkého
...ak majú deti každému nejaké sladkosti+drobnú hračku primeranú veku

sú to také blbosti,ale neprídeš s prázdnymi rukami 😉

macka01
25. jún 2010

darčekový kôš sa dá kúpiť už hotový.Záleží aj na veku hostiteľov.Tiež nosievame domáce korbačiky to je delikatesa.Vínko,káva či bonboniera.Detom sladké balíčky.Ved čo nosia návštevy k vám domov?Či idete na prvú návštevu vo svojom živote??? 😀 Je jedno či do PL či u nás,na každú návštevu sa patrí doniesť pozornosť 🙂

aero
25. jún 2010

darčekový kôš by som určite nedoniesla 😲
každému niečo : deťom nejaké sladkosti , chlapovi - dobré víno , alebo nejakú lepšiu fľašu
panej domu - bomboniéru, kávu, porpípade nejaký pekný kvet v črepníku
ked sa tam chcete zdržať dlhšie tak aj syry, klbásky,ktoré si môžete večer upiecť,možno aj chipsy 🙂

annie13
7. aug 2010

ja by som vzala nejaky alkohol najlepsie slovensky ktory tam nemaju a kosik suseneho ovocia bonbonieru kavu

moniqe3
7. aug 2010

deťom určite sladkosti a dospelým by som ja doniesla bonbonieru + víno + niečo typické pre Slovensko a možno nejaký kvet v kochlíku /orchideu najlepšie/