Čo priniesť kamoške s histamínovou intleranciou?

eliss94
8. feb 2021

Ahojte 🙂 chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu - idem na návštevu ku kamarátke, ktorej však pred pár dňami diagnostikovali silný typ hist.intolerancie. Čo jej môžem doniesť ? Nejakú drobnosť - samozrejme mám na mysli potraviny - kedže nič iné otvorené nie je 🥵
Ďakujem za každú radu 🙏

ivinkapink
8. feb 2021

ahoj, histaminova intolerancia je zakerna v tom, ze u kazdeho je ina, ale da sa vo vseobecnosti povedat ze najlepsie nieco bez eciek a cerstve...z ovocia sa uvadzaju jablka /ale moze tolerovat aj ine napr moj muz toleruje banany/, zeleninu moze takmer vsetku, syry cerstve napr mozzarela parenica, myslim ze caj by mohol byt v pohode /mozno aj kava/ ....ak si mala na mysli nejaku cokoladu alebo keksik tak ta sklamem, to by nemala vobec, resp ak ma odskusane co jej nerobi problem treba sa jej rovno spytat...

eliss94
autor
8. feb 2021

@ivinkapink ďakujem pekne ❤️

kacena4
8. feb 2021

zalezi od veku, kava tiez nie, neviem co chces priniest z jedla ci bezne potraviny ci nieco vynimocke - moje deti jedia pukance 🙂 nie je to sladke a maju z toho radost ze mozu dzobat, moze to byt fajt aj u vas pridete spravite a kecate pri pukancoch 🙂

nini1978
8. feb 2021

@ivinkapink ahoj,vidím,že máš skúsenosť.mohla by si mi prosím ťa napísať o príznakoch,ktoré mal tvoj manžel?(mám totiž kamarátku a je v dosť zlom zdravotnom stave.vsetko čo mi opísala,úplne sedí na histamin)

ajsha123
8. feb 2021

@ivinkapink paradajky su veľmi silno histaminove

ajsha123
8. feb 2021

Ak chceš lustit, teraz to nestíham lepšie odfotit

eliss94
autor
8. feb 2021

@kacena4 super nápad 🙏

eliss94
autor
8. feb 2021

@ajsha123 vďaka 🙏

janka_mamka
8. feb 2021

Bezhistaminove víno?? Kúpiš na eshope víno bez histaminu.

lilyianka
8. feb 2021

Každý histaminik je iný, napr môj muž nemôže všetko kvasené, čiže chlieb, pečivo, knedle, koláče kysnuté, kvasena kapusta, salámy, udene potraviny, kávu, alkohol, pivo. Rajčiny úplne v pohode,paradoxne aj klobásky. Môže všetko slané aj sladké, myslím pochutiny.

basska_b
8. feb 2021

Kamarátka papa gumene medvedíky 😀 ale ma to asi odsledované, že jej to nerobí zle

michellemary
9. feb 2021

@basska_b asi sú medvedíky celkovo ok, moja kamoška ich tiež je. 🙂

majcinka212
9. feb 2021

nieco vanilkové napr. ja som dlho jedla vanilkove trubicky, alebo ovsene keksiky.

ivinkapink
15. feb 2021

@ajsha123 ved ja som pisala ze takmer...a potom u kazdeho je to ine..