Čo používate na plastovú vaňu?

miroslavap
8. apr 2015

žienky, čo používate na plastovú vaňu? Ja som doteraz používala FROSCH ale s hrôzou som zistila, že ho netreba nepoužívať na umelohmotné povrchy 😲 😲 😲

jamelia
8. apr 2015

najlepsi je obycajny ocot 🙂 ten sa mi najviac osvedcil pri cisteni plastovej vane. Ale sem tam pouzivam aj cif alebo sanitol 🙂

nair
8. apr 2015

Ja používam vodu, Cif, hubku a vodu 🙂

natuska87
8. apr 2015

tekute prasky...

stary_ujco
8. apr 2015

Cif a tekuté prášky na plastovú vaňu? Manžel tiež umýva auto smirglom a pilnikom?
Pekne tekutý čistič a jemná handra. Keď zoderiete vrchnú ochrannú vrstvu, tak sa nečudujte že je vaňa na dotyk drsná a zltne...

lucianakoniku
8. apr 2015

ocot. cistiacim prostriedkom s mikrocasticami a na baze piesku by som sa radsej vyhla aj ja, mozu plast poskriabat.
pripadne popozeraj tieto linky:
http://www.savo.eu/poradna-sk/cim-mzem-cistit-a...
http://www.modrastrecha.sk/forum/upratovanie/ak...

zabina27
8. apr 2015

ja pouzivam taky ruzovy cistic z lidlu, ruzovy obal to ma, sprejova flasa, vola sa to "extra silny cistic", pouzivam na vanu, umyvadlo, kachlicky aj baterie, som spokojna, nastriekam, prejdem hubkou a oplachnem, cisti vyborne

natuska87
8. apr 2015

@stary_ujco nerozumiem??? Manzel a auto? Ty si neumyjes sama?.../ To je ake prirovnanie/

stary_ujco
8. apr 2015

Bolo to o tom, že vaňa je ako auto. Tiež má navrchu farbu a lak a umýva sa vodou, šampónom a jemnou handrou. A nie pieskom, čo je ako brúsny papier/pilník. Na vaňu patrí tekutý čistič na to určený a jemná handra. Ak je povrch nezniceny, tak to bohato postačuje na umytie každej špiny. No používaním cifu a podobného svinstva to spočiatku vyzerá super, lebo pri každom umývaní vyzerá vaňa ako nová. Bodaj by nie, keď si prave pieskom zoskrabala kus laku. Po dvadsiatich drhnutiach však už na vani ostávajú ryhy od zrniečok z pieskoveho cistica. V nich sa coraz ľahšie usadí špina a tú treba von dostať ešte intenzivnejsim drhnutim. Proste cesta do pekla. Nakoniec začne zltnut materiál samotnej vane a to už neodstranis nijako. Ako bonus ziskas vaňu, ktorá je na dotyk drsna a akoby stále s povlakom špiny...

natuska87
8. apr 2015

@stary_ujco Chapem, abrazivny prostriedok...I ked, vana je asi vystavena vacsiej zatazi, ako povrch auta.Ale nie je to podstatne, kto chce zachovat vysoky lesk plast,vane, nemal by ho pouzivat.Môj starsi typ vane nijako netrpi, nezltne...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chihuahua81
3. sep 2015

Fixinelu, ta ma uvedene ze je urcena aj na plastove povrchy.. Pouzivam ju cca 10 rokov a spokojnost

erus28
8. mar 2020

@chihuahua81 môžete mi poslať fotku ako vyzerá ta fixinela