Čo ponúkate koledníkom?

19. dec 2022

Ahojte, ked zavitaju kolednici, co ponukate kolednikom? Cim ich pohostite? Pozvete ich na horuci napoj/caj/punc, kolac,?? Alebo ich ponuknete medzi dverami??

yvanielka
19. dec 2022

U nás chodia koledovať deti, ponúkneme im čaj/džús a vianočné koláče a idú dnu do predsiene

lenuska9999
19. dec 2022

U nás v meste žiadny kolednici nechodia 🤷‍♀️😀

slavomira236
20. dec 2022

@lenuska9999 ani u nás v meste ešte keď som bolaala mapatam chodili rómovia sem tam aj to bytovky vošli a búchali po dverách.

yvanielka
20. dec 2022

U nás chodia deti z Dobrej noviny, ale iba k ľuďom ktorí sa vopred nahlásia

faustinocka
20. dec 2022

Vždy keď som chodila, tak jednohubky, chlebíčky, koláče, nápoje …veľmi boli vďační že niekto takto príde ❤️v kroji sme boli…

hoffmanka
20. dec 2022

Ako niečo také som bohužiaľ ešte nezažila, ale tak myslím, že nejaké tie jednohubky, kolačiky isto vedia koledníkov potešiť

lasona
20. dec 2022

Kolednici uz prestali chodiť. Cez fašiangy chodia bursovnici. U nás majú vždy zastávku. Naši vonku nachystaju veľký stôl. Navaria víno, čaj, pálenku nachystaju. Potom napecie sa metenik, šišky, nejaké koláče, klobása, chlieb. K nám sa vždy tešia, trosku prejedia u nás a pokračujú ďalej. Kolednikom sme chystali niečo sladké, koláčiky, perníky a do kasicky peniažky. Vtedy zbierali pre siroty. Bolo to zorganizované dobrou novinov.

sialenaveronika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dobkovci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika65
20. dec 2022

U nás chodia len cigáni a to štýlom, že som čakala kedy vyvalia dvere jak na nich trieskali, čiže už všetkých víta vlčiak... Keď sme chodili do babky tam boli koledníci na objednávku a väčšinou si dali koláče, chlebíčky, starší si vypili... 😃