Čo odporúčate na vrásky po 30-tke ?

mareka49
3. jan 2020

Ahojte.
Mam cerstvo po 30 a vidim, ze uz je cas..
Vrasky sa hlasia.
Co odporucate na zaciatok?
Aky pripravok, latku,..
A formu?
Krem olej serum ?
A daco "z vnutra" vobec funguje?
Dakujem

silica
3. jan 2020

Ja som pocula ze arganovy olej ale nemam odskusane

lauritkatesty
3. jan 2020

skus tu: https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/aky-krem-je-najlepsi-proti-vraskam-po-tridsiatke-2/
mam si dava aj kokosový olej 😉 ja pouzivam pletove oleje, dobre su od saloosu. potom aj arganový olej. a okolo oči som si zvykla vklepavat kyselinu hylauronovu... ale to ti stači az po 35ke. dostat take ampulky, pripadne serum. a kremy. no je ich spusta, musis poskušat.
mna trapia opuchy hlavne, v Dm maju dobry krme s kofeinom od zn. dulcia.
inak kremovat a kremovat a nikdy neísť spat neodmalovana 🙂

kiwi3
3. jan 2020

na 90% ti nic okrem plastiky nepomoze, je to geneticky dane. ale arganovy olej ti aspon neuskodi. tiez pouzivam

lauritkatesty
3. jan 2020

@kiwi3 aky pouzivas? ja som mala tento a potom od saloos

kiwi3
3. jan 2020

@lauritkatesty ani neviem vlastne. je to z bezobaloveho obchodu 🙂 ale zatial mi vyhovuje

airaw
3. jan 2020

oleje su fajn, ja mam rada sipkovy, pripadne zavisi aj od typu pleti, na mastnejsiu plet lahsie oleje, na suchsiu mozu ist aj hutnejsie, ja som zacala pouzivat aj kyselinu hyaluronovu, The Ordinary ma v ponuke

stanzi
3. jan 2020

Serum s retinolom / retinoidom.

nini1010
3. jan 2020

No ja som serovy a olejovy fajnsmeker,skusam vselico,strasne rada skusam taketo nove vecicky takze rada odovzdam skusenost,hoci vzdy plati ze musis skusat co tvojej pleti vyhovuje.
Sera-davaju sa na cistu plet a zatial najlepsie skusenosti mam s kozmetikou The Ordinary.Objavila som ju nedavno,ale ten obsah za tie prachy=nie je o com.Odporucam kyselinu askorbovu(vitamin C),Buffet serum (to je fajne namixovana bomba pre plet),samozrejme kyselinka hyaluronova,ale pohrat sa da aj s Retinolom...JMaju yoho kooopec,treba citat,hladat,skusat.Su rozne silne podla %obsahu.Maju perfektne rozpisane co sa s cim neda kombinovat aby si si na plet neublizila,ako pripadne sera vrstvit a podobne.Pouzivala som uz aj drahsie veci,ale Ordinary fakt prekvapilo.
Oleje-treba si precitat na co ktory sluzi,ake ma v sebe vitaminy a hlavne skusat skusat.Vzdy vyberat 100%ciste oleje.Arganovy je klasika,to uz pozna kazdy.Super je ale aj jojobovy ktory znesie krasne kazdy typ pleti.Velmi ma prekvapil olej z granatoveho jablka ktory je sice mimoriadne husty a ma divnu atomu ale plet je po nom rano hebunka a ako nakremovana a nrubchava mi pory lebo sa mi stale zvyknu robit vyrazky.Dalej krasne orieskovo vonajuci Tamanu olej,alebo najdrahsi olej na svete Opunciovy.Znavky su rozne,ja uz dlho pouzivam dr.Feelgood.Treba si precitat ucinky,a uz len skusat.Ja uz na noc pouzivam iba oleje,robia mojej pleti strasne dobre,hovorim teraz fandim granat.jablku a pod to si davam serum.A rano opat ine serum a dobry kremik proti vraskam.

matapo
3. jan 2020

...je to geneticky dane zial ☹ ja sa nekremujem vobec, mam 40 vrasky nemam len jednu na cele ked sa mracim, tak sa snazim nemracit 🙂 mam taku zmiesanu plet, nie moc suchu ani vyslovene mastnu tak v podstate ani krem nepotrebujem, ale tak stane sa ze niekedy mam pocit takeho sucha hlavne v zime, tak pouzijem ale ze uplne len trochu detsky aviril olej, no zial jediny co doma mame a staci 2-3 dni po sebe a ta plet je ozaj sviezejsia a hladsia a viditelne...

0silvia0
3. jan 2020

@matapo ja tiez napriklad vrasky nemam, ale pokozka je taka akoby povisnuta uz... niektore zeny maju uz po 25ke vrasky okolo oci, ja take vobec nemam. Ako pises, je to genetika

rebellefleur
4. jan 2020

@mareka49 - šípkovy olej je topka 👍

h_petra
4. jan 2020

Argumemt, ze "genetika" ma vzdy pobavi 😁
Dolezita je spravna starostlivost.
Olej urcite sipkovy, pripadne arganovy.

mirage
4. jan 2020

@h_petra nesuhlasim. Ja mam vrasky.. aj taku akoby " staru" plet. Staram sa o nu, spf, sera, kremy, zivotosprava ok. Niekedy mam pocit, ze moja mama ma mladsie vyzerajucu plet. Mam to po otcovi. U mna zabera len laser. Okolo oci robi zazraky. Ziadne kremy, ci oleje.

h_petra
4. jan 2020

@mirage spravna starostlivost neznamena, ze na seba nacapem vsetky mozne sera a kremy.

Co to v praxi znamena ta "genetika"? 😁
To je to iste, ako ked sa tehotnym hovori, ze striam nezabrania nicim, lebo "genetika".
Haha😁
Prsia mam dopraskane jedna radost, lebo som to na zaciatku podcenila, ale brucho som mazala a mazem poctivo a nemam jedinu striu 🙂.
A to mam v tom bruchu deti dve a je fakt obrovske. Takze genetika je len na prsiach a na bruchu nie? 🙂

janinka007
4. jan 2020

Nastuduj si korean skincare routine a mas vystarano, ak ti ozaj zalezi na vzhlade pleti. Ja uz nejaky rocik ficim na japonskej a korejskej kozmetike a nic lepsie pre mna neexistuje. Aziatky si davaju velmi zalezat na vzhlade.

mirage
4. jan 2020

@h_petra nie, genetika je aj na bruchu aj na prsiach, akurat sa o cast tela staras lepsie. Tak ako ja sa staram kvalitne, nie ze hocijake sera a kremy, uz mam vek na to, ze viem, co moja plet potrebuje a znesie. Keby som sa nestarala, vyzream ovela horsie. A genetika je, ze mam vysoku postavu, dlhe nohy a vrasky okolo oci po otcovi.
@janinka007 ano.. korejska starostlivost je top.

caroline_
4. jan 2020

Bezpodmienečne opunciovy olej

mareka49
autor
4. jan 2020

Ak by som sa rozhodla teda zacat olejom, staci aplikovat na tie kriticke miesta?
Som nekremujuci sa typ.
Je mi neprijemne davat si kremy na tvar.
Plet mam normalnu, pripadne troska mastnejsiu. Nikdy som nemala ziadnu potrebu pouzit krem.
Make up nepouzivam ziadny.
Len jednoduche cistenie, obcas s alkoholovou zlozkou.
A dakujem za mnozstvo zaujimavych tipov.

monillia
4. jan 2020

@mareka49 robíš veľkú chybu,že sa nekremujes a,že používaš alkoholove prípravky na pleť,na youtube je super vlog zrkadielko skús si pozriet

nini1010
4. jan 2020

@mirage na aky laser chodis?

nini1010
4. jan 2020

@janinka007 to som uz pocula.Prosim.ta daj link na nrjake tebou overene znacky alebo najlrpsie konkr.pripravky.Dikicko 😊
@mirage

janinka007
4. jan 2020

@nini1010 v blogu mam album s kk

monillia
4. jan 2020

@janinka007 janka super album,vieš prihodiť aj nejaký overený link odkiaľ objednavas

janinka007
4. jan 2020

@monillia vsetko z ebay

monillia
4. jan 2020

@janinka007 ďakujem

mirage
4. jan 2020

@nini1010 frakcny laser.

nini1010
4. jan 2020

@mirage a co to robi?ako to funguje?nepocula som este o lasery na vrasky.

mirage
4. jan 2020

@nini1010 je to ucinnejsie nez vsetky kremy dokopy. Nie je to lacna zalezitost, ale jedna z mala ucinnych. Jeden dr z Australie, Davin Lim ma skvele jednoduche vystizne videa. Mava vysledky svojej prace. S laserom su neuveritelne vysledky.

h_petra
4. jan 2020

@mareka49 ak sa nekremujes a pouzivas alkoholove pripravky, tak sa nemozes cudovat, ze mas po 30tke pocit, ze je najvyssi cas nieco s pletou robit.

nini1010
4. jan 2020

@mirage a je to na vyhladenie vrasok ano?ako casto si to davas robit,resp.ako dlhonti vydrzi ucivok?vstrekuje sa pritom.nieco do tvare?idem.pozriet tie videa,dakujem za novy napad 😉