Čo obnáša renovácia starého nábytku?

ivana456charlie
6. okt 2017

Ahojte dievcata. Idem si k vam pre radu, ked stale vidim ako pekne si tu radite 🙂 Chcela by som vediet co PRESNE obnasa renovacia stareho nabytku, :D paci sa mi obyvackova stena z bazosu, tak rozmyslam ci sa to oplati. Tiez by ma zaujimalo kolko stoja farba na nabytok, ci to nie je nahodou draha polozka, a pravdepodobne treba aj zlupat staru farbu ze? DAKUJEM KAZDEJ Z VAS ZA RADU A NAZORY 🙂

denae
6. okt 2017

@ivana456charlie pokiaľ chceš len zmenu farby, stačí, ak si ho otapetuješ samolepiacou tapetou. Má to aj tú výhodu, že keď sa ti to prestane páčiť, môžeš to zasa pretapetovať inou. Ja to tak robím a každý rok mám tak "iný" nábytok. Je obrovský výber takýchto tapiet, len si vybrať...🙂

ivana456charlie
autor
6. okt 2017

@denae mas aj nejake fotky prosim ta, neviem si to predstavit, a co ak to krivo nalepim alebo co :D

denae
6. okt 2017

@ivana456charlie tak toho sa báť vôbec nemusíš. Tapety sa predávajú na metre v rôznych šírkach a keď si vrch priložíš rovno, nemôžeš ju nalepiť krivo. Odstrihneš si z rolky koľko potrebuješ, nalepíš, a to, čo pretŕča po bokoch jednoducho orežeš. Ja mám takto "vynovené" takmer úplne všetko, na čo sa len nalepiť dala, kuchyňu, kúpelku aj vecko...skrátka všetko. Dá sa lepiť aj na stenu. Skrátka vynovíš si takto aleže úplne všetko.
Niekoľko foto pridávam.

ivana456charlie
autor
6. okt 2017

super dakujem 🙂 este mam jednu otazocku, tie tapety sa daju kupit aj v klasickych obchodoch ako je merkury/ mobelix, alebo niekde inde? 🙂

denae
6. okt 2017

@ivana456charlie tak toto neviem, či práve v týchto, ale ak áno, tak v predajniach je vždy len obmedzený výber a väčšinou len jednofarebné. Ja ich kupujem cez net, zo stránky, ktorú mám už overenú. Tam majú výber od výmyslu sveta. Aj keď sem sa nesmú písať odkazy na stránky lebo je to brané ako reklama, aj tak ju napíšem: www.tapety-folie.sk
Kukni tam a uvidíš, že si budeš mať z čoho vybrať. Tie tapety sú aj v reáli také, ako na ich foto.
Mám to všetko vyskúšané🙂 a navyše ceny majú dobré a doručenie rýchle.

ivana456charlie
autor
6. okt 2017

@denae DAKUJEM :-*

denae
6. okt 2017

@ivana456charlie a ešte...ak by si sa rozhodla pre túto alternatívu renovácie, tak si najskôr odmeraj najširšiu vec a podľa toho vyberaj šírku tapety. Lebo keď je šírka nadstavovaná, niekedy to dosť vidno. A inak, ten nábytok potom krásne vonia a prevonia to celý byt. Milujem tú vôňu 🙂

hacula1816
3. mar 2020

zienky vedeli by ste mi trosku poradit s renovaciou starych stoliciek pri jedalensky stol? teraz su momentalne take biele ale farba je opadana a vyzeraju dost zalostne. chcela by som aby mali taky retro nadych. vedeli by ste mi poradit aky postup zvolit a co na ne pouzit? dakujeeem 😍

radolina
5. mar 2020

Ja som si takto renovovala staru skrinu co som mala u nasich, zobrala som si ju do noveho bytu ale tam sa mi vobec nehodila tak som si ju premalovala 🙂 Chcela by si tie stolicky biele alebo inu farbu?

hacula1816
10. mar 2020

dakujem za skusenost 🙂 vies co ak by bola taka moznost tak by som mozno pouvazovala aj o inej farbe keby bola na vyber 🙂

katina02
13. mar 2020

Starú farbu bude treba celú pekne zošmirglovať dole, s tým už môžeš kľudne začať lebo to ti potrvá dosť dlho. Aspoň budeš mať teraz čo robiť keď máme byť doma všetci 🙂 A potom keď to budeš mať tak to treba očistiť od toho prachu a môžeš maľovať

hacula1816
14. mar 2020

@katina02 dakujem tiez za radu 🙂 a myslis ze ju musim celu tu vrstvu osmirglovat vlastne az na ciste drevo alebo to len "zdrsnit" alebo ako by som to povedala aby na tom drzala dalsia vrstva farby? lebo niekde uz je poolupovana a je to dost hruba vrstva museli ich pred tym uz viackrat malovat na bielo tak by to trvalo asi dost dlho

katina02
15. mar 2020

Joj tak to keď je už niekde poolupovaná farba tak isto treba ošmirglovať až na drevo čisté lebo keby to ošmirgluješ len tak jemne tak by to bolo vidno, mala by si tam normálne také skoky a nevyzeralo by to vôbec pekne. Takže ja by som to isto dala dole všetko pred tým ako to pôjdeš znova natierať

radolina
16. mar 2020

@hacula1816 Ja by som mozno odporucala aj inu farbu, teraz maju vsetci vsetko biele tak ak sa ti to hodi ku zvysku nabytku tak zvaz aj nejaku inu farbu mozno 🙂 Ake mas ostatne veci? Napriklad kuchynu?

katina02
6. apr 2020

@radolina Ale to sa jej hodí ku všetkému vieš ako 🙂 Akože chápem čo myslíš ale teraz to je proste moderné a ľahko sa to kombinuje aj s nejakými doplnkami do bytu potom

hacula1816
7. apr 2020

@radolina ako to myslis, ze inu farbu? aku by si navrhovala?

radolina
11. apr 2020

Myslela som mozno nieco prirodne? Akoze by si zachovala to pekne drevo drevo vies, ze by ho bolo vidno a neplacala by si nan nejaku farbu 🙂

katina02
12. apr 2020

Aha, no nevyzeralo by to možno tiež zle ale to si už musí ona rozhodnúť čo by sa jej viac páčilo. Ale neviem no, záleží od toho aj z akého dreva ma zbytok nábytku, či by sa jej to také hodilo vieš

hacula1816
13. apr 2020

@radolina neviem, mozno by to mohlo byt pekne ale tam neviem maky by bol postup. nebolo by to prilis komplikovane? mas s tym nejake skusenosti? mas doma nieco take?

radolina
15. máj 2020

Zalezi od toho asi cim je to natrete teraz vies. To by bolo treba dat dole, bud bruskou alebo normalne smirglom ale to ti bude trvat trosku dlhsie, ale spravis to. No a potom uz iba natriet teda tou lazurou nejakou aby to drevo chranilo nieco. Hlavne ked sa to bude pouzivat proste, ze to nebude len niekde len tak postavene na ozdobu 🙂 Ja mam skusenost zatial s drevolux lazurami, skus si ich pozriet

hacula1816
11. aug 2020

@radolina aha no tak to bude trochu problem, teda aspon myslim. lebo ja neviem moc o tom co je na tom teraz. s tym sa uz teda nic neda robit?

radolina
12. aug 2020

Tak to asi ano. Neda sa to nijako zistit? Alebo sa to da este vyriesit tak, ze vlastne zbrusis celu tu vrstvu vrchnu zase na kvazi surove drevo a az potom to budes natierat. Ale to sa neda len brusnym papierom, na to potrebujes normalne elektricku brusku. K tomu mas nejaky pristup?

hacula1816
13. aug 2020

@radolina fu mne sa zda, ze svokor nieco take ma ale musim sa ho spytat. keby to mal tak to mam teda cele obrusit az na ciste drevo a potom tam uz mozem prakticky dat co chcem?

katina02
14. aug 2020

@hacula1816 Ale dávaj pozor aby si si to nepokazila, vieš aby si to mala pekne do rovna, možno by bolo fajn, ak to aj svokor a vie s tým robiť tak nech to radšej on spraví a ty si to potom iba natri radšej

radolina
16. aug 2020

@hacula1816 To by bolo fajn, tak daj vediet, ze ci to ma alebo nie. Pripadne viem, ze niekde sa daju taketo veci aj pozicat. Prakticky ano, ak sa ti to podari obrusit az na ciste drevo

katina02
16. aug 2020

@radolina Počuj a ty by si vedela aj mne v tomto poradiť? Ja by som potrebovala niečím natrieť náš záhradný nábytok, plus ešte zábradlie čo máme okolo terasy. Čo je na to vhodné?

hacula1816
17. aug 2020

@katina02 jasne neboj sa. vies co on je taky, ze je najradsej ked si kazdy robi to svoje. akoze slubili mi, ze si to mozem tam k nim preniest a v dielni si to spravit. tak som sa potesila a uz sa tesim ked sa do toho pustim
@radolina ano uz tom mam vybavene 🙂 pozri vyssie co som pisala ;) a vedela by si mi poradit co teda na to dat?

radolina
7. sep 2020

@katina02 No ak budem vediet tak ano ale zase ja nie som ziadny odbornik alebo co. Len proste mam nejaku skusenost s takymito vecami. Ale zase viem sa aj muza spytat keby som nevedela :D A toto akoze zrovna neviem ale opytam sa jeho, ze co by na to dal 🙂
@hacula1816 Jej tak super, tesim sa. To bude asi aj najlepsie ked ti to takto niekto z rodiny spravi

katina02
14. sep 2020

@hacula1816 Joj to máš super 🙂 Ja mám super svokra ale zase nie je v takých veciach úplne zručný a nevenuje sa tomu
@radolina Budem ti vďačná ak mi to vyzistíš, ďakujem

hacula1816
15. sep 2020

@katina02 Nie kazdy ma k tomu taky vztah vies ako. Moj ocina sa tiez nikdy takymto veciam nevenoval a preto beriem ako velke stastie, ze svokor je taky sikovny a hlavne, ze ma vsetko to naradie 😂