Čo nosíte v zime - pekné teplé pohodlné 🙂

guava1989
17. sep 2019

Ahojte!
Udreli u nás prvé studené dni a zisťujem, že na zimu mám žalostne málo oblečenia. Doteraz som zimu prežila len tak tak - väčšinou som pretrpela nejaký chlad, alebo som sa obliekla hodne teplo, prakticky ale nejak to nevyzeralo dobre...
Rozhodla som sa trocha si oživiť šatník na zimu, ale mám pár špecifických "problémov", kvôli ktorým nejak neviem, aké oblečenie zvoliť, aby bolo hodne pohodlné, teplé, ale zároveň šik:

1. som strašne zimomrivá, hlavne na nohách - čiže topánky musia byť extra teplé, ponožky tiež a aj tak mi často premrznú nohy. K takýmto praktickým topánkam musím potom doladiť šatník aj štýlom.
2. žiadne "elegantnejšie" čižmy mi nesedia - mám veľmi štíhle lýtka a preto mi každá vyššia obuv odstáva. Zatiaľ som mala jedny čižmy, ktoré som musela nechať zúžiť, ale nakoniec som ich aj tak nosila len výnimočne, pretože boli málo teplé, čo je problém väčšiny elegantných čižiem... (nie sú dosť teplé na moje studené hnáty :D)
3. mávam v zime často zápaly močových ciest, takže musím mať vždy celé nohy v teple, aj kríže.
4. neznášam príliš tesné oblečenie navrstvené na seba
5. som malá (160 cm) a nie som chudá, skôr tak stredne (veľkosť 38-40). Čiže kopa vecí mi sedí napr. cez prsia, ale nepasuje mi na ramená a ruky, alebo naopak, ramená ok, ale oblečenie je mi úzke...
6. pasuje mi len výnimočne málo čiapiek a klobúkov... sem tam niečo, ale skôr náhodou.

Začala som síce šiť, čiže niečo už na seba uśiť zvládnem, ale nie je to žiadna extra sláva... problém je skôr, že neviem, ako vôbec poskladať outfit, aby spĺňal tieto podmienky. Štýl mám cca taký casual - classic, nič športové, ale ani vyslovene elgantné....
Budem veľmi rada za vaše skúsenosti (čo a ako vrstvíte, ako sa obliekate, ako zostávate aj v zime elegantné) a nejaké tipy, kde sa inšpirovať (väčšina blogerských a módnych tipov na zimu je síce krásna, ale reálne skôr na jeseň alebo jar). Vopred vďaka pekne 🙂))

lenuska1907
17. sep 2019

Pri topánkach ma napadli tie čo mám v oku na tento rok ja 😅

zuzkapap
17. sep 2019

Ahoj 🙂 zdielam s tebou problémy 1,3 a 4 a poviem ti co som vymyslela ja. Ja v zime nosim šaty a teple pančuchy+kratasy pod to. Je to možno trochu kontroverzné hlavne s tými kratasami ( davam ich na pančuchy tak aby netrcali z pod siat) a vacsinu z nich mam odstrihnute z termo legín ale je mi krásne teplo a hlavne ma netlacia ako pančuchy + nohavice. Odporúčam sa pozrieť na značku heat holders - ponožky, pančuchy, podkolienky majú výborne teple. Ja v tom chodim celu zimu. Plus ešte nejaký svetrik na tie šaty samozrejme a potom už len kvalitnú dlhu bundu/kabat - do toho sa naozaj oplatí investovať 🙂. A co sa týka ciziem kupujem si o číslo väčšie a davam do nich už spomínané heat holders ponožky/podkolienky - podľa výšky čižiem. 🙂

karolinakk
17. sep 2019

@lenuska1907 tak tie su topky!

pralinka86
18. sep 2019

Čižmy su super obuv, len musis kupit poriadne, cize kožené, zateplene takym 1cm hrubym runom alebo ako to nazvat a hrubsou podrazkou.. bohužiaľ cena je nad 100, ale stoji to za to.. to je radosť chodiť.. a nohy vteple su zaklad, žiadne zdravotné problémy potom nie su..
a pletené šaty, sukne, kopec je aj na nete a hrube 200denove/termo pančuchy, to mi je tak teplejšie ako nohavice a cosi pod ne

simsalabim
18. sep 2019

Tiez sa prihovaram za dlhsiu pletenu suknu a teple pancuchy...ja tak v zime chodim casto a vela zien sa divi, ze mi nie je zima. No je to omnoho teplejsie ako napr. rifle a silonky pod to.

pralinka86
18. sep 2019

Ešte mi napadlo, píšeš, ze ti pasuje malo klobukov, ciapiek.. cez hlavu vraj unika tretina tepla, ja napr neriesim ako v tom vyzeram, nosim ciapky asi od nuly uz a staci mi, ze farebne ladi, zvysok mi je fuk 😁 bez nich by mi bola zima

lenadka
18. sep 2019

Teplé čižmy, termo legíny a šaty. Pod kabát sveter. Toto nosím v zime najčastejšie. Čiapky nosím od 5 stupňov a menej a je mi šumafuk ako to vyzerá, ale mám šťastie že to vyzerá ok. Keď zladis čiapku s oblečením bude to ok, že ti nepristane je podľa mňa len tvoj dojem. Minulý rok som si kúpila nádhernú teplučkú škoricovú bundu je trochu predĺžená k tomu čiapku v tej farbe s prímesou kašmíru a aj keď je tenká je užasne teplá. K tomu čižmy kožené zateplené (ja mám opačný problém cez lýtka to ledva zapnem) do toho slim rifle a kolega mi potom povedal, že kukal aká kočka to ide a potom ma spoznal 😁
Ak sú ti čižmy široké daj si do nich hrubé ponožky. Ja to nechápem mne sa zdajú naopak skoro všetky úzke 😅 a to nemám tučné nohy.

fokuska
18. sep 2019

@guava1989 Kup si v prvom rade kvalitne veci - ale tie aj nieco stoja, treba zainvestovat.
Hladaj v specializovanych obchodoch a znackach na sport a outdoor - topanky, predlzenu bundu, termopradlo (spodnu vrstvu - leginy, tielko/tricko).
Skus merino vlnu, napr. znacka Icebreaker.

littleslovak
18. sep 2019

ja som mala podobne tymto
https://www.zappos.com/p/skechers-grand-jams-un...

ani tenisky ani cizmy 🙂 Ale super pohodlne ako tenicky, znutra zateplene kozusinkou a kedze sa spradu snuruju dotiahnes ako potrebujes. Plus moje mali zboku zips takze sa to rychlo a lahko obuvalo (snurovala som to len prvy krat aby sedeli a potom obuvala cez zips)

juliet86
18. sep 2019

no. pri topankach musi byt hruba podrazka plus koza plus kozusina. skus ponozky s vlnou. u mna vsetko isti co sa tepla tyka vlna bavlna hodvab perie kozusina. ozajstne materialy zahreju. do kvalitnych topanok treba investovat. kazdopadne ja sa snazim vzdy sezonne oblecenie kupovat po sezone. mam bundu ciernu s ozasjtnym perim ku kolenam. na uplne hrozne zimy mam aj kozuch. topanky mam aj elegantne tie vynimocne. ked je uplna zima tak termoleginy. ciapky mam plstene vyraba moja mama 😀

mamkababkajanka
18. sep 2019

Mne manzel minuly rok kupil Sorel cizmicky. Take do polovice lytok a su genialne! Teplejsie cizmy som nikdy nemala. Nohy ako v teplych papuckach. Jediny problem maju, ze su do suchej zimy. Kludne aj so mrazu, lebo zima ti v nich fakt nebude, ale nesmu premoknut. Sla som v nich v cerstvo napadanom snehu asi 20cm a bolo mi uplne teplo. Keby ten sneh nevidim, ani neviem, ze tam je. Ale potom mi raz namokli od mokreho snehu a to nebolo dobre. Ale ako vravim...do suchej zimy, mrazu, nepoznam lepsie cizmicky 🙂

nistika
18. sep 2019

@mamkababkajanka sorely mam aj ja take eskimo styl ale a tie su genialne teda teple skvely design

nistika
18. sep 2019

@guava1989 a urcite potrebujes alpaku - ponozky rukavice sal vsetko v tom sa upotis! neboj sa investovať to neolutujes v zime musi byť teplo

guava1989
autor
18. sep 2019

@lenuska1907 tie sú super! 🙂

kvetinka75
18. sep 2019

no okrem 2 všetko sedí aj na mňa. Ja riešim hlavne čo s hlavou. Tiež mi nič nesedí a hlavne mám jemné vlasy, ktoré mi poriadne nedržia a keď si dám čiapku tak im mám celý deň priplesknuté k hlave. Kapucňa už nie je ono. A rýchlo sa mi mastia vlasy. Tak vôbec netuším čo s hlavou. Často chodievam ráno pešo do práce - cca 50 min. a niekedy keď mrzne alebo fúka, bolí ma z toho hlava. §dávam si aspoň kapucňu ale tá nezohreje a podfukuje aj pod ňu. Topánky ja nosím podobné ako na turistiku. Dám hrubé ponožky a idem. Len rozmýšľam, že tiež začnem nosiť sukne a hrubšie pančuchy, je to teplejšie ako nohavice alebo rifle len musím doriešiť čo si obuť. Ak pôjdem autom tak nejaké zateplené čižmy na nižšom opätku, a nie veľmi vysoké ale keď pôjdem pešo, potrebujem rovnú obuv.

guava1989
autor
18. sep 2019

Ďakujem vám všetkým za odpoveďe! 🙂))

@pralinka86 akože, nosím ich :D napriek všetkému, aj keď niekedy vyzerám dementne :D Zrovna ale teraz mám jednu celkom fajn čiapku, vyzerám v nej ok, len je nekombinovateľná s elegantnejším outfitom.
@kvetinka75 ešte mi napadla - taká pletená čelenka? to by ti mohol byť kompromis nie? Ja teda bojujem aj s čelenkami, ale mala som v živote JEDNU, ktorá na mne vyzerala ok (takže je nádej).
@juliet86
@mamkababkajanka
@fokuska
Vďaka za tipy! Ja mám z min. roku nepremokavé kožené topánky s hrubšou podrážkou, v ktorých je ešte aj jahňacia kožušina, zmestia sa mi do nich aj hrubšie ponožky, ale aj tak mi býva chladno - mne napr. v aute vychladnú nohy, jak nimi nehýbem, a potom sa nevedia už ani za svet zahriať. Ale asi tie extra vlnené ponožky kúpim. Ale sú také šnurovacie, jak timbalandy, takže skôr len ležérny štýl.
Mám aj merino nátelník a legíny, páperovú vestičku pod kabát a tak - v podstate zimu zvládnem, ide len o to, že to nevyzerá zrovna sexy :D:D

@lenadka vďaka za odpoveď 🙂 prosím ťa, kde kupuješ šaty s dlhým rukávom? Ak máš nejaké tipy, budem rada 🙂

vida683
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
18. sep 2019

@guava1989 no vidíš, hlavne aby som to mala cez čelo a uši. To by šlo. Pokúsim sa niečo také si zohnať a uvidím. Ráno býva tma a cestou skoro nikoho nestretávam tak to by som zvládla. Len nech nemám zase vlasy sčapnuté.

guava1989
autor
18. sep 2019

Baby, uvítam potom aj tipy na oblečko pod kabát - ako kombinujete roláky, svetre, pulovre, vesty s nohavicami, sukňami, šatami, šatky, šály, doplnky - ja som sa nejak v zime nikdy nevedela obliecť nápadito, tak to chcem zmeniť. Díííky!

vida683
18. sep 2019

@guava1989 ahoj ja pod kabaty nosim upletove saty bud so silonkami alebo puncoskami; k nim si dam cizmy kotnikove cierne na viazanie alebo cizmy na miernom opatku. Niekedy to viem skombinovat aj s teniskami s hrubou podrazkou. Svetre a rolaky nosim v jednoduchych farbach ako je siva tmavozelena bordova tmavomodra to dopasujes so vsetkym. Sukne v zime nenosim nemam rada vrsrvenie. Na ozivebie outfitu nosim farebne saly. Napriklad si ziberiem hbedy kabat pod to dam sive saty a dam si na to sal alebo satku s odtienmi hnedej bordovej tmavozelenej a zltej. Nema rada velmi pestre obliekanie ako papagaj ze si dam cierne saty a hodim si farebnu duhovu satku.

airaw
18. sep 2019

Treba dobrý teplý kabát, ja som si taký kúpila v reserved, bol teplucky, do polovice stehien a mal veľkú kapucňu, takže som ani čiapku nenosila, nosila som ho kym sa mi nezodral 🙂 topanky mám Rieker, aspoň 1cm vysoká podrážka musí byť, ideálne aj 2cm, nenosím vysoké čižmy, len do 1/3 lýtok plus pančuchy/legíny hrubé, zateplené a nosím šaty, sukne, blúzky, tričká a nohavice také ako aj zvyšok roka, nenosím svetre, nebabúšim sa 🙂

guava1989
autor
18. sep 2019

@zuzkapap prosím ťa, práve si pozerám tie heat holders - vieš mi povedať, ktoré sú teplejšie - tie originál https://heatholders.de/der-originale-fur-damen?...
alebo vlnená verzia https://heatholders.de/kurze-wollsocken-fur-damen
vďaka 🙂

airaw
18. sep 2019

@guava1989 tiež pokukujem po tých ponožkách a najteplejšie sú s Merino vlnou, potom originál a potom Lite

guava1989
autor
18. sep 2019

@airaw super, dakujem!

eliska13
18. sep 2019

@kvetinka75 Taký problém mám aj ja rada nosím čapice, ale ešte o to skôr sa mi mastia vlasy ako inokedy.Ja mám taký hrubý šál a ten si niekedy okolo hlavy omotam vyzerám ako Ruska Babuska😛
@guava1989 ja som maniak na čapice musíš kúpiť takú čo Ti nekopiruje hlavu ani nie je ako pre trpazlika pošlem link, keď budem doma.

kvetinka75
18. sep 2019

@eliska13 no skúsim to aj s tým šálom, mne je v podstate jedno ako to bude vyzerať. zase až také hrozné to nemôže byť. A druhý nech si myslí, čo chce.

lenadka
18. sep 2019

@guava1989 väčšinu šiat mám z bonprix-skôr zimné a orsay letné.

juliet86
18. sep 2019

lull lounge wear ma pekne teple veci zimne. drahsie