Čo najhoršie vám ako dieťaťu povedala/urobila učiteľka?

beatrixx1525
15. okt 2022

Kolegyňka ma tu inšpirovala, tak sa opýtam aj ja 😃 poďme si podeliť skúsenosti. Čo bolo najhoršie čo vám ako dieťaťu povedala/ urobila učiteľka? Ja som na základnej napríklad mala jeden exemplár, najprv mi bola triedna potom na druhom stupni ma učila hudobnú. Ako triedna mi na telesnej stúpla na chrbát pri jednom cviku a spôsobila doživotné zdravotné problémy, keď som prišla po chorobe tak mi raz hodila zošity o zem a prinútila ma ich pozbierať lebo som nemala DÚ a chcela som nech mi dovysvetlí, potom na druhom stupni nevedela zniesť že sa hudobne angažujem a účelovo mi dávala najhoršie známky z hudobnej hovoriac že zo mňa nič nebude (mám kapelu a hrám na 4 nástroje). Tak teraz vy dajte 😃

1177
15. okt 2022

@beatrixx1525 asi sme chodili na rovnakú školu...

beatrixx1525
autor
15. okt 2022

@1177 ak ti to niekoho pripomína pls daj začiatočné písmená mena a priezviska učky :D

deti95060810
15. okt 2022

zdvihni ten veľký kufor a padaj k tabuli...
mm triedna oslovovala trhan... bol z veľa detí, doma finančné problémy - takže nechodil oblečený podľa najnovšej módy...

beatrixx1525
autor
15. okt 2022

@deti95060810 preboha prosím povedz mi že si chodila do školy niekedy v 17. storočí kam také správanie patrí 🤦‍♀️

marianarem
15. okt 2022

@beatrixx1525 Ja mam taku skusenost z inej strany. Bola som vzdy premiantka, oblubebec ucitelov. Ale tiez mi to niekedy nebolo prijemne. Neznasala som, ked som sa musela postavit pred celou triedou, aby ma ucitelka chvalila. Na zakladnej som mala jednu a ta mi vsetko odpustila. Kto cez velku prestavku robil zle, toho potom pred vsetkymi bila palicou. Ked som raz bola medzi hriesnikmi aj ja, tak sa bitie zrusilo (jediny raz za celu historiu). Raz sa mi podarilo zmrvit pisomku z matematiky, tak sa rozhodla, ze nebude v ten den znamkovat. Raz som bola chora a nepripravila som sa na pisomku z vlastivedy (ktora ale bola ohlasena a mala som sa informovat). Nic som nevedela. Po hodine som sa pozrela do knihy, co vsetko mam zle. Ucitelka pozrela moju pisomku a hovori, ze bola si chora, skus si to este opravit. Rychlo som tam dopisala, co som si stihla zapamatat z knihy, nebolo vsetko dobre. Ale dala mi jednotku, na co som jej povedala, ze tam mam chyby a nemoze to byt za jedna. Tak mi povedala, ze keby sa mala pozerat na kazdu chybu, tak maju vsetci ostatni patky. Ja viem, mat tak moje problemy 🙂 Ale mne to bolo ozaj neprijemne, chcela som byt hodnotena podla zasluh alebo ako vsetci ostatni.

beatrixx1525
autor
15. okt 2022

@marianarem fuu a ostatní spolužiaci čo na také benefity? Viem si predstaviť tu šikanu že učiteľkin cecok všetko môže ☹️ či mali rozum a brali to tak že to nie je v tvojej réžii?

marisoul17
15. okt 2022

@beatrixx1525 mala som zlomený prst na ruke, tak som nepísala poznámky a učiteľ si to vysvetlil tak, že sa zrejme flakam, pristúpil ku mne od zadu a tak ma vyskubal za vlasy, až mi hlava lietala. Plakala som ešte aj doma.

maris5
15. okt 2022

slovencinar bezne oslovoval dievcata -tepse, nazyval nas somarmi. 5 rocnik, potom to rodicia ziakov vyriesili a uz neucil na skole
matika jedneho spoluziaka vyfliaskal tak, ze stena mu dala druhu, mal roztate obocie. chlapec vyvadzal a ucitel nezvladol situaciu - 5. alebo 6. rocnik
V prvej triede ma ucitelka vytahala za vlasy, lebo som udajne jednemu chlapcovi ukradla noznicky. Ten hnup ich o 5 minut nasiel vo vrecku nohavic, boli to skladacie noznicky.
Spoluziacke zo SS zomrela mama, prisla asi po tyzdni po pohrebe do skoly, ucitel ju drbal pred celou triedou, ze preco nema ulohy... Az sme sa ozvali, ze jej zomrela mama.

Tych situacii je mnoho, deju sa aj v dnesnej dobe. Ako moze jeden pedagog nemat rad nejake dieta, lebo nesplna jeho predstavy ako by sa malo spravat dievca. Ako moze ucitel cielene vyclenovat nejake dieta z kolektivu. Ucitelia by mali chodit na nejake sedenia k psychologom, lebo niektori nezvladaju svoju profesiu.

beatrixx1525
autor
15. okt 2022

@maris5 niektorí učitelia sú učiteľmi asi fakt len preto lebo nič iné nevedia robiť... Ako sama som učiteľka a mne je ľúto len keď na dieťa zvýšim hlas keď ma ani na 5ty krát nepočúvne, neviem si predstaviť niekoho ťahať za vlasy alebo nadávať, biť...a to musím zvládnuť aj dieťa ktoré ma bežne kope bije kričí hádže veci lebo má problém v hlavičke 😣

marianarem
15. okt 2022

@beatrixx1525 Nastastie som nebola sikanovana, bola som oblubena. Len som mala blby pocit aj voci ostatnym, aj z principu. Chcela som byt chvalena, ked bolo za co (ale nie prehnane a na piedestale) a normalne dostat zlu znamku, ked bolo za co.

evica17
15. okt 2022

V škôlke má jedna učiteľka zamkla do jedálne aj s kamarátkou,lebo sme zbúrali hrad chalanom,kamarátka revala,ju pustila ana nechala. Druhá zas,keď som mala narodeniny a doniesla cukríky pre všetkých, urobila že jeden cukrík klasickom rozdelila a dostali deti čo dobre cez obed spali,čiže len 6deti a posledné dostalo omrvinky namrvene z cukríka. Ja som nedostala nič,lebo sa mi spať nechcelo.
Ale.ked čítam čo babám porobila,tak toto je nič. Aj keď nechápem ako taký človek môže byť, čo toto dokáže, čo si potom preboha dovolí na svoje deti doma.

loginexistuje
15. okt 2022

v prvej triede ked sme skaredo pisali tak sme museli urobit z prstov hrusticku a ukazovatkom tri slahy na kazdy ruku vo vedlajsej triede dostavali ukazovatkom po holej prehnuty cez lavicu
v osmicke triedna chodila pomedzi lavice a obcas sme dostali spakruky na obe strany - videa nas cez prestavku predtym prejst cez travnik
zemepisarka zvykla atlasom po hlace ked si niekto suskal a vrcholom bol vysokoskolky ucitel (nedavno zomrel) ktory placol studenta po rukach lebo napisal zly prikaz v programe
a komentare tak vselico bolo co ja viem to sme si nejako nebrali velmi mne sa protivili z duse ucitelia co prehliadali a ospravedlbovali sikanu

loginexistuje
15. okt 2022

jaaj a na gympli mi raz na pol roka uciteka vypisala na vysvedcko polrocne trojku z biologie (nado mnou mala trojku a ja jednotku) a nechcela mi vysvedcko prepisat ked som reklamovala ze to je polrok ze to je jedno 😂 prepisala az na reklamaciu u riaditela (biologiu som potom studovala na VS)

slavkadi
15. okt 2022

@beatrixx1525 mne učiteľka zalepila žuvačku do vlasov, akurát zazvonilo a ona vchádzala do triedy a ja som si vyberala žuvačku z úst, nestihla som, všimla si, tak mi ju exemplárne pred celou triedou vlepila do vlasov. Polhodinu som revala a potom mi ju vystrihla aj s chuchvalcom vlasov.

wheel
15. okt 2022

Mali sme na strednej dejepisara, ktory bol neskutocne tvrdy ucitel, pisomky nepisal, jedine ustna skuska pri tabuli 2x za polrok a z toho potom priemer na vysvedcenie. Ak si mal medzi siel si 3ti krat odpovedat , ucivo skusal permanentne z celeho polroku, cize v januari si mohol odpovedat z toho co ucil v septembri. Z ucebnic neucil, on ucivo len diktoval a to tak ze bol problem zapisovat do zosita. Ak si si nestihol zapisat ucebnice ti boli zbytocne, pretoze rozsah jeho vykladu bol asi x5 oproti ucebniciam. No boli to strasne tlaky na kazdeho ale boli sme top skola a tak to nikto neriesil.

Raz ma ucitelka slovenciny nasla ako sa pocas slovenciny ucim dejepis, kedze som mal velku sancu ze pojdem odpovedat. 🙂 Zobrala mi zosit a samozrejme ho odovzdala dejepisarovi, ktory ma automaticky vyvolala k tabuli a pekne si na mne zgustol. Pred celou triedou mi ten zosit roztrhal a dostal som nakoniec 4ku 🙂 No bolo to dost velke ponizenie kedze polka triedy ma lutovala a aj ti dvaja ucitelia si uvedomili, ze prestrelili a odvtedy bol dejepisar na mna trochu milsi a az tak mi nerobil zle ked ma skusal. Kto to nezazil, nepochopi ale narocnost toho predmetu vedeneho nim bola horsia ako nasledna vysoka skola, ktoru som vystudoval. A kedze som technik a siel som studovat technicky smer dejepis mi nikdy nebolo treba. Naozaj brutal a vela ludi z triedy prechadzalo len tak tak na 4kach. Ja som mal medzi 2 a 3 a patril som k tym lepsim studentom :D

asfodelka
15. okt 2022

Zakladna škola - Zbierali sme na skolskom dvore lupienky z kvetov, za co sme dostali facku od jednej ucitelky. Napad to bol celkom nevinny - hodit na triednu ucitelku pri vstupe do triedy lupienky, ako oslavu jej narodenin. No nenapadlo nas, ze to vezmu ako nicenie skolskej buriny.
Ale nic z mojho detstva neprekona perlu, ktoru mi do telefonu povedala riaditelka :" Vas syn je taky biely, ze staci aby sa ho ten druhy len dotkol a hned ma modrinu" jej reakcia na to, ze mi decko domov chodilo kazdy tyzden s novymi modrinami od spoluziaka.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cimage
15. okt 2022

Od dejepisara som dostala knihou po hlave, ze som vyrusovala (zaujimave, ze len ja som bola potrestana) a 3 patky, lebo som nemala slovnik, ktory nikto nikdy nemal a nepouzival, samozrejme som nevedela ucivo, kedze mi daval otazky na ktore asi ani sam nevedel odpoved a tretiu uz ani neviem zaco. Doma mali radost.
Mali sme ucitelku na skole co ma nemala rada, ale netusim preco. Vzdy ked dosla zastupovat, lebo nas neucila, tak som isla automaticky ja odpovedat, hoci zastupujuci ucitel nikdy neskusal.
Este by sa naslo par veci, keby som porozmyslala.

loginexistuje
15. okt 2022

@elizabet173 niektore spominane ucitelky myslim este ucia resp ucili min skolsky rok ide o okresne mesto nedaleko BA 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalala94
15. okt 2022

Ako malú 6-ročnú prváčku ma od začiatku neskutočne zhadzovala triedna učiteľka pred ostatnými spolužiakmi v triede, ktorej som očividne nesadla aj keď som bola tichá. Stále mala pred všetkými blbé komentáre na to aká som vraj pomalá, ako mi nejde to, hento, tamto. Vkuse ma porovnávala so spolužiačkou, ktorá vraj vedela všetko lepšie než ja. Vedela som výborne plynule čítať (čítať som sa naučila ako 4-ročná). Ako jediná som čítala dobre, ostatní sa to len učili, čiže čítali pomaly, slabikovali a aj tá moja spolužiačka s ktorou ma porovnávala bola na tom takisto ako oni. Doteraz si ale pamätám ako mi ju aj v tom blbom čítaní dávala za vzor, nech sa pozriem na ňu. Aj po rokoch mám čerstvo v pamäti ako som chodila do školy s bolesťami v bruchu, kŕče v žalúdku, čo zase bude. Otrasné. Keď sa na to dívam spätne, je úplná katastrofa, že malému dieťaťu nejaký učiteľ vytvorí taký blok a odpor k škole, že je mu zle. Tá ženská doteraz robí učiteľku. Bola to jedna sprostá krava, ak by videla, kde som teraz a čo som dosiahla, tak by neverila. 😀 Hlavne že tá dokonalá spolužiačka, s ktorou ma vkuse porovnávala, doteraz nepracovala a jej najväčší životný úspech bol pôrod detí a nekonečné materské. 😀

simsalabim
15. okt 2022

Ja som v soku. Nic take som v skole nezazila - mam cez 50 - ani nikto, koho poznam. Ale mam 3 deti a vidim, ako to so skolstvom ide dolu vodou.

mironka
15. okt 2022

@beatrixx1525 asi v 6.rocniku mi chlapci z triedy povedali,ze sa s jednotkarkou bavit nebudu (jeden z tych spoluziakov sa mi pacil a nechapem,preco mali voci mne take narazky). Ja mala a hlupa som im odpovedala,ze ja sa nebudem teda bavit s dvojkarmi. No a o niekolko dni ma nas triedny (postarsi pan,ktory musel po rokoch na gymku odist ucit na ZS a aj on si preto toto degradovanie odburaval na ziakoch)postavil pred triedu a totalne ma zjazdil,ze sa povysujem nad ostatnych a preto budem ponizena...no...mna len casom zamrzelo to,ze ktory z tych spoluziakov bol taky hotovy z toho mojho vyjadrenia,ze ma hned utekal nahlasit asi rodicom a oni potom triednemu. Toto ma asi najviac zamrzelo.

betka233
15. okt 2022

@beatrixx1525 bola som v prime na osemrocnom, proste este take nevinne dievcatko, nova skola... a mali sme pisomku z matiky, ucila som sa poctivo doma s mamkou... a ked prisli vysledky, mojej pisomky zrazu nebolo 🤷🏿‍♀️ kazdemu rozdali oznamkovanu pisomku, len mne nie... a ucitelka ma hned na to obvinila, ze som pisomku urcite neodovzdala a ze som klamarka 😤 a este raz mi videla v lavici parenicu ktoru mi ocko zabalil na desiatu (viem, dalo sa zabalit aj nieco vyzivnejsie ale zjavne v to rano nic lepsie vymysliet nestihol) tak opat pred celou triedou ma zacala zosmiesnovat ze nech poviem otcovi ze ked uz mi chce davat parenice na desiatu, tak nech mi aspon kupuje neudene 🤦‍♀️ jak som sa hanbila vtedy, samozrejme doma som nic nepovedala, ja som ich nikdy nechcela zarmutit...

adalmba
15. okt 2022

@beatrixx1525 dostala som po holej riti, pred celou triedou. Aj spolužiak, lebo sme sa rozprávali

dagmarovita
15. okt 2022

Nejak som sa dostala na cirkevnu skolu posledny rocnik, prestahovanie..a tam mi jeden ucitel, dnes uz neucí, vynadal ze mam dievcensky casopis Dívka, ze mi da dvojku zo spravania, ze tam boli odfotene zenské prsia .. obrazok kvoli clanku o zdraví a bola to fotka cca 2x1 cm, uplne malá,ale spravil z toho škandál, obvinil ma ze kazim ostatné spoluziacky, ze ten casopis nema co robit v triede, na škole, taky stres mi spravil, strasne som sa citila ako keby som spravila niečo veľmi zlé..najprv ho uvidel u niekoho kto si ho cítal, potom zacal kričať a vyšetrovať, ze to je na dvojku zo spravania. Doteraz ked ho vidim je mi zle z tej spomienky. A neskor si na strednej na mna zasadla matikárka. Strasne problemy mi robila.

lamonita
15. okt 2022

Bolo to v škole v prírode. Šla som za učiteľmi ze mi v peňaženke chýbajú 20korunacky. Mala som ich tam niekoľko. Hľadal sa zlodej... až neskôr niektorej ucke napadlo zavolať mojim rodičom ze koľko peňazí mi dali. A tam sa ukázala pravda- mama mi ich vytiahla lebo som ich mala príliš veľa a, bohuzial, ma neoboznamila s touto skutočnosťou... Ok naša chyba. Ale pani učiteľka to musela uzavrieť úžasným teátrom, nakricala na mňa v izbe (ja plač) a povedala "to ty si ten zlodej ktorý nás tu chcel všetkých oklamať a okradnut". a potom som to všetko musela vysvetliť 3 triedam pričom som stála pred nimi a plakala a hovorila ako sa to stalo... fu... dodnes vidím svoj usopleny odraz v tých jej hnusnych dioptriach...

maribell
15. okt 2022

Ja som v štvrtom ročníku so spolužiačkou meškala pár minút na výtvarnú (nepamätám si dôvod). Mali sme učiteľa, ktorý mal asi 200 kíl a to som asi aj dosť prižmúrila oči. Ostatní spolužiaci už pracovali a my sme si mali vybrať nejakú skupinku, ku ktorej sa pridáme. Spolužiačka hneď do nejakej skočila, ja som ostala stáť v strede triedy a obzerala som sa kam si sadnem. Bola som také drobné dvadsať kilové dievčatko a mala som oblečenú obrovskú mikinu po mojej sestre... V tom ma ten učiteľ zo zadu zdrapil za plecia za tú mikinu, zdvihol ma do vzduchu a hodil ma k jednému stolu ku stoličkám a zreval "už si sadni!". Ja som spadla až na zem pod ten stôl. Doteraz si pamätám ako sa mi hrozne chcelo plakať, keď som si sadla 😞 ale neskutočne som sa bála. Normlálne sa mi nohy klepali pod stolom a dodnes sa mi to vybavuje, ako som si ich držala, aby si to nikto nevšimol.. ja sa teda väčšinou krotím vo vyjadreniach, ale on bol podľa mňa ľudský odpad a nechápem čo robil v školstve. Paradoxne ma cesty osudu doviedli na štúdium pedagogiky ❤️

gertrudaosem
15. okt 2022

@beatrixx1525 nám na strednej sem-tam povedal profesor na telesnej, že sme lesby... 🤷🏼‍♀️ Učil na škole kde boli 99% baby.

beatrixx1525
autor
15. okt 2022

@dagmarovita tak ono zase chlap na cirkevnej škole ktorý je pohoršený z dámskych pŕs... Možno keby boli chlapčenské máš aj vyznamenanie 😃 ne prepáč ale neodpustila som si vtipek, je to strašné dačo taký cirkus pre cecky. My sme zas na základnej mali učiteľa peďaka, bežne obchytaval dievčatá, brával si ich do kabinetu a tam hučal debilné dvojzmysly, nakoniec sa z neho vykľul gay a dostal vyhadzov, možno tento tvoj učiteľ bol obdobný kus