Čo na stvrdnutú vlnu?

kiwi3
16. nov 2017

neviete mi prosim niekto poradit nejaky dobry osvedceny prostriedok alebo domaci recept na zmaknutie vlny? ako googlim, tak googlim, neviem nic najst. kupila som si sveter cez sekac a bol by celkom pekny, len uz je na niektorych miestach trosku stvrdnuty... verim, ze sa tu najdu nejake skusene gazdinky 🙂. dakujem

evitka83
16. nov 2017

@kiwi3 ocot a avivaz

tanalyn
16. nov 2017

Ocot? Nestrarí potom farbu? Ja by som to skúsila s tou avivážou, to bude asi menej zásahovejšie..

helena1982
16. nov 2017

@evitka83 myslis ocot pridat do prania? nevyzerie to farbu toho svetra? a bude to tam aj citit, bude dlho trvat kym sa vyperie tak aby nesmrdel..

kiwi3
autor
16. nov 2017

ocot by mal praveze rozjasnovat farby, ja ho pouzivam aj na skvrny a dezinfekciu, ale o zmakcovani som este nepocula.

helena1982
16. nov 2017

vazne? tak to pocujem prvy krat. tak nabuduce vyskusam, dakujem za tip 👍🙂

evitka83
16. nov 2017

@helena1982 ja davam ocot do kazdeho prania, nemam problem s farbami a zvyrazni vonu avivaze

jatva
16. nov 2017

je to prava vlna? ako bola prana? Nie je splstnatena? Avivaz na vlnu? Neblaznite... vsak poskodite vlakna. Na vlnu treba pouzivat speci pripravok, ziadne avivaze, susit idealne narovno, nezmykat...

lindusss2016
16. nov 2017

Ako pise @jatva...
Ziadne avivaze na vlnu a ocot by som tiez neriskovala. Na vlnu je ruzovy denk mit alebo ruzovy ecover. Samozrejme je tych znaciek ovela viac, tieto su take setrnejsie a bez optickych rozjasnovacov.

kiwi3
autor
20. nov 2017

nakoniec som pouzila tip z youtube - vyprala som ho so samponom a potom pouzila kondicioner (k tomu som sprcla este aj trochu octu). sveter vyzera super, skoro ako novy, este aj zmolky z neho odisli. takze odporucam

evitka83
20. nov 2017

@kiwi3 prali ste v pracke ci v rukaxh?

kiwi3
autor
20. nov 2017

@evitka83 do pracky by som teda neodporucala. Tam by sa ani vlna velmi nemala