Čo na smradľavé tenisky?

seemani
16. dec 2013

Baby poraďte nejaký babský recept na mužove tenisky.. Aj som ich už vyprala v práčke, ale keď v nich má nohu celý deň tak je to večer horor. Radili mi už soľ, aleč tá neviem či zaberie. Máte nejaké nápady? Dnes ich idem opäť hodiť do práčky, tak by som hneď na ne použila nejakú medicínku. Ďakujem
Inak sú to značkové Nike, žiedny šunt, tak ma to mrzí, že smrdia, lebo boli dosť drahé

luba28
16. dec 2013

@seemani na 2-3 hodiny nasyp sodu bicarbonu,.....

linda20111
16. dec 2013

@seemani mna hned ako prve napadlo vymenit muza 🙂 🙂

klincek
16. dec 2013

@seemani antiperspirant na nohy + sprej do topánok, kazdy den. a ked tenisky vyzuje, hod do nich take tie drevene gulicky, byvaju v roznych vonach, borovicova je dost silna. a pravidelne prat.
mohli by pomoct aj vyberatelne vlozky to topánok, tie sa daju menit denne, ak treba. a skuste investovat do sportovych ponoziek, robia sa aj s prímesou striebra a kadecoho mozneho, na eliminaciu potenia a zapachu.
mozno by bolo fajn skusit obuv z iného materialu. v teniskách smrdia nohy skoro kazdemu. chlapi ich sice miluju, ale..vieme svoje 😉

seemani
autor
16. dec 2013

@linda20111 ježiš to je kruté 😀 ja by som ho nedala za nič, takých dobrých chlapov nebehá veľa po svete...

seemani
autor
16. dec 2013

@klincek prosím ťa kde kúpim tie drevené guličky? ja ich neviem nikde zohnať... tie pomáhali, ale to mu mamina odniekaľ doniesla a tam ich už nemajú...
A ponožky má tiež kvalitné, vtedy sa to aj celkom dá. Čo sa týka antiperspirantov, nepomohli, aj s nimi aj bez nich to bolo rovnaké

klincek
16. dec 2013

@seemani veru neviem, niekedy ich mavali na vystavach a jarmokoch, teraz som ich uz dlho nevidela. ale mozno v obuvi alebo v drogerii, alebo v obchodoch s vonavymi hlupostami (oleje, sviecky, mydla..)
ked sa clovek viac poti, je to kazdodenny boj, tiez bojujem 😒

m_ij_ka
16. dec 2013

@seemani sprej scholl

ichbinich
17. dec 2013

@seemani:
Exsituju spreje so striebrom proti zapachu. Ja som si ho kupila myslim v Deichmane.
Inak ako babksy recept sa odporuca uz spominana soda bikarbona, ta vytahuje vlhkost aj pachy. (Super aj na pocikane matrace a gauce 😉 😀)
Potom by som ich mozno skladovala vonku na balkone, aj kvoli zapachu aj kvoli tomu, aby sa vyvetrali. Moja osobna skusenost je, ze akekolvek zapachy miznu dobre, ked je chladno az mrzne... Aj periny a vankuse davam pri prezliekani vyvetrat na skoro cely den na vonok, potom vonaju uplne sviezo. Dam ich dovnutra skor, ako sa zacne vecer zase zvhlcovat.

googwife
17. dec 2013

@seemani môj muž používa detský zásyp aviril sem tam do topánky a každý 3den si trošku nasype na ponožky z vnútornej strany nohy sa mu nepotia a tým pádom nesmrdia topánky 😉

katkaaa74
8. júl 2014

@seemani guličky drevené sa daju v DM kupit 🙂

mona69
8. júl 2014

Nasýp mu donich večer trochu deckého pudru mám to overene.