Čo na na zdravého Mikuláša?

petkasaurus
27. nov 2022

Ahojte, mate prosím nejake typy ohladne zdravsich variant sladkosti pre deti vo veku od 3 do 9 rokov? Myslím, ze horka cokolada im asi chutit nebude, ten medovy medvedík to je asi zase prilis sladke.. Neviem, ci sa deti uprimne potesia susenemu ovociu, orechom.. Cerstve ovocie samozrejme hej.. Mozno ešte nejake raw tycinky, to asi ten 3 ročný nezje.. No poradte prosim 🙂 dakujem!

araavdva
27. nov 2022

@petkasaurus mrazom sušené ovocie, oriešky, domáce sušené ovocie, horká čokoláda je u nás tiež v pohode. Ja vždy idem do zdravej výživy u nás a nákupom tam. Majú kadejaké výrobky plus dostane knižku každý rok.

bolarazjedna
27. nov 2022

Oriešky, tie nelúpané arašídy, ako dieťa som sa tomu vždy veľmi tešila. Pripadne ty doma môžeš upiecť nejaké keksíky, aspoň budeš vedieť co v tom je, je už teraz veľa zdravých receptov, aj sladkostí. Ale pokiaľ sa celý rok stravuje té zdravo, tak myslím sú, že 1-2 čokolády z obchodu neuškodia.

panda21
27. nov 2022

V DMke tie detské varianty sušeného ovocia, tyciniek, chrumiek, ovocné želé...

lucyl13
27. nov 2022

V Dm toho kúpiš dosť … kadejaké ovocné koze… tie detské ovocné tyčinky, chrumky, lizatka, detské výživy … ja som minuly rok kúpila v Dm aj adventný kalendár paw patrol s ovocnými kozami. Majú to aj v malých sackoch… moja ma 6 a ide sa za tým zblázniť už pár rokov a to jedáva aj normálne sladkosti…
Aj takéto tyčinky tam kupujem:
https://www.najtelo.com/paw-patrol-fruit-funk-o...

https://www.google.com/search?q=paw+patrol+ovoc...

lucyl13
27. nov 2022

Ja som jej napr kúpila na Mikuláša vždy vianočné ponožky, vianočné tričko … alebo sponky, gumicky s vianočným / mikulaskym motívom, knižku alebo omalovanku, pracovný zošit … a vždy ma zdravé aj nezdravé sladkosti😊

lija22
27. nov 2022

susienky typu bebe dobre rano, maju aj minus 30% cukru a lizatka bez cukru. dostat v tescu

54tinka54
27. nov 2022

@petkasaurus súhlasím s babami vyššie, v DM nájdeš zdravšie varianty sladkostí pre deti. Môjmu tam kupujme ovocné tyčinky, kapsičky, výživy a aj orieškové maslo som mu kúpila do mikulasskeho balíčka 🙂

dominika7990
27. nov 2022

Zdravých rad tu máš dosť. Ja som akurát objednala lego adventný kalendár každému inú tému čiže namiesto veľa sladkosti bude hračka a k tomu dostanú veľké kinder vajíčko a ovocie. Namiesto tóny sladkosti čo aj tak podostavaju u rodiny na Mikuláša 🙂

lauriik
27. nov 2022

Ja som davala lyofilizovane ovocie, oriesky, susene ovocie, knizku a jedno lizatko zo zdravej vyzivy (to rozhodne nebolo moc zdrave) tento rok mozno prihodim aj kinderko nech chudatka nejsu sklamane 🤷🏼‍♀️

maminkadeticiek
27. nov 2022

Ja som to raz skusala na zdravo a nikdy viac to detom neurobim.

dee01
27. nov 2022

@maminkadeticiek veru, radšej kvalitnejšie čokoládky, ale ako mikuláš je práve o tom, nemyslím si, že sa deti potešia raw tyčinkam atd, nehovorím, že tam majú byť cukríky a lízatká, ja som vždy dávala čokolády hlavne, čo som vedela, že majú radi, sladkosti kinderká, milky, ovocie, arašidy

maminkadeticiek
27. nov 2022

@dee01 Proste som sa tesila akurat ja ako som to skvelo a chytro vymyslela.Ja deti naozaj netlacim sladkym.Mame v tom naozaj pravidla,ale tie deti sa tesia na Mikulasa,dlho predtym,chystaju cizmicky,v skole ai hovoria a v skolke co kto dostal...Nuz proste uz to nikdy neurobim.

panelacikova
27. nov 2022

@petkasaurus dala by som aj čokoládku, nejakú kvalitnú, aj nejaký keksík, zo 2 mandarinky, jabĺčko, nejaké oriešky.... želé cukríky... určite by som nešla do nejakých ovocných tyčiniek. ale urob, ako uznáš za vhodné 🙂 napokon, pokiaľ dieťa nedopuješ sladkým denne, tak raz do roka ak aj si nájde nejakú sladkostičku, nezabije ho to. vysvetlíš mu, že si z toho bude brať ale postupne a že sa musí opýtať, či smie... určite radšej tak, ako dopadnúť, ako píše aj
@maminkadeticiek

katkine_terapie
27. nov 2022

@petkasaurus ovocie, susene ovocie, oriesky, ovocne koze, piskotky, musli tycinky, kolatch tuba...https://www.pilulka.sk/kolatch-dezert-v-tube-sl...

panelacikova
27. nov 2022

ani mne tie tyčinky nechutia a to teda nie som veľmi na sladké, skôr na slané....

tenerifka
27. nov 2022

ide o to, na co su deti zvyknute, ak odmalicka jedia oriesky a tmavu cokoladu, potesia sa, ale ak to je len pokus o nieco, tak uspech to mat nebude. Ak tvoje deti odmalicka jedia veci plne cukru a chces to zmenit, tak sa na Mikulasa zameraj skor na nejaku hracku, prip.spolocnu aktivitu/zazitk

juliet86
27. nov 2022

emco susienky bez cukru..musli emco bez cukru

nykkushka
27. nov 2022

Presne ako píše @tenerifka, ak sú deti naučené odmalička jest zdravšie alternatívy sladkosti (u nás je to ovocná koža, domáce ovocné pyré, lizatka bez cukru, vysokopercentna čokoláda, spaldove sušienky a keksíky, raw tyčinky, gumaci bez cukru, lyo ovko..) tak im bude jedno, že nedostanú iné sladkosti. Ale ak sú naučené jest všetko a zrazu dostanú zdravého Mikuláša, tak v tom význam nevidím. Radšej by som to robila opačne, cez rok zdravšie a na Mikuláša "zhrešiť".
Ale tak u nás ako som písala fičí - ovocná koža, lizatka bez cukru z dm, vysokopercentna čokoláda, lyo ovocie, spaldove sušienky, 100% džúsik, ryžový puding v prášku, rastlinné ochutené mlieka, raw tyčinky...

lucyl13
27. nov 2022

Ja kupim aj aj — ale ako vravim, moja ma tie zdravé sladkosti z Dm strašne rada. Hlavne tie ovocné tyčinky a koze a chrumky. Takze viem, že to zje, inak by som to tiež nekupovala - mne to teda absolútne nechuti… a kedze dostáva dokopy asi 7 balíčkov, tak preto kúpim aj aj… aj teda nejedle veci😊

maminkadeticiek
27. nov 2022

Inak ten kto vymyslel nazov prr detsku sladkost "ovocna koza" sa musel naozaj zblaznit.

janka1011
27. nov 2022

@petkasaurus no ja neviem, ale keby som ako dieťa ešte aj na Mikuláša dostala zdravé veci, asi by som bola dosť smutná. Veď doprajte deťom aspoň na toho Mikuláša trochu radosti, z jednej čokolády a gumených medveďov ešte nikto neumrel.

evkamotka
27. nov 2022

Zuvacky, mandarínka, musli, u nas ficia aj nesolene pistacie

gionella
27. nov 2022

@petkasaurus v dmku majú tie ovocné koze kadejaké a tie sú fantastické a majú aj pútavé obaly - labkova patrola, peppa pig atd, tiež zvykne Mikuláša neriešiť len jedlom, ale Vian hrncek, tricko, sobikove pero atd a posledné roky majú adventný kalendar látkový a tam každý deň cosi raz je to cokoladka, potom guma, pero, nálepka, vian ponozky kadečo skúšam 🙂

annm81
27. nov 2022

@petkasaurus Nevidím dôvod, aby im nechutila horká čokoláda. Ja som ju ako dieťa zbožňovala, moje dieťa to má tiež rado. Ale za zdravú by som ju zas nepovažovala. My máme zaužívané, že jedna dve sladkosti (kopec podostáva od iných), oriešky a sušené ovocie (najmä maliny a jahody), čerstvé ovocie a potom nejaké drobné darčeky - maličké lego (figúrka, alebo tie vrecká za 4 eurá, príp. niečo do 5-6 eur od ruky), plastelína, farbičky, omaľovánka, pracovný zošit, knižka, ponožky s obrázkom, rukavice a pod.

evica17
27. nov 2022

@petkasaurus Bebe dobré ráno -30% cukru dávam aj môjmu malému,cukru tam je minimum a chuti mu to.
Ďalej flapjack,zas menej cukru a chuť paradna.
A potom tie veci z pecivarne Liptovský Hrádok ako čakanka, zazvorky,brusinky a tak....toto mám aj ja rada,nie je tam palmový tuk.
A ak horkú čokoládu môžeš,nemusí byť mega horká,ale takú 60 % zvládnu v pohode.

lubmar
27. nov 2022

Napisem ti sem moju skusenost, ja uz mam sice deti vacsie, ale ked boli male, toto raz vymyslela moja svagrina. Travili sme vtedy u nich Mikulasa, a spolu sme detom pripravovali balicky. Ja som nakupila sladkosti typu kinder vajicka, duplo, fidorky, cokoladove peniazky a pod. Ona dostala "super" napad, ze ona to pre dceru nechce, ze ona jej da zdrave veci-orechy, susene brusnice, hrozienka, musli tycinky. Ona totizto stale drzi nejaku dietu, absolutne bez uspechu bohuzial, a mozno si to chcela aspon takto kompenzovat. Hovorim, ze na mikulasa ma mat dieta hlavne radost z balicka, zdravo sa moze stravovat cely rok. Aj sme sa vtedy povadili, ja som svojim spravila po svojom. Pretoze dat nejake orechy alebo susene ovocie dietatu ako darcek je pre mna nepochopitelne. Toto su veci, co bezne doma kupujem a su volne detom kedykolvek k dispozicii v spajzy, ako uplne bezna potravina. Orechy potesia mozno tak dospeleho. To ako keby som im dala do balicka jablka a jogurt, lebo sak su zdrave. Nepriala by som niktorej vidiet to sklamanie u malej... veci vylozila, porozkladala na zemi a zaniesla do kuchyne k ostatnym veciam do potravinovej skrine. A to je naucena jedavat orechy a susene ovocie a veci bez cukru, lebo jej mama to stale kupuje. Moje deti, ked to videli, tak z vlasteho popudu sa podelili zo svojimi sladkostami, narychlo zabalili balicek do ich pouziteho mikulaskeho sacku, a utekali ho schovat do predsiene k jej papuciam. Bez toho, aby sme to my dospeli zbadali. Potom ju zavolali, Natalkaaaa aha pozri, ty tu mas este jeden balicek🥰🥰Vtedy som bola normalne na nich pysna, A ver tomu, ze ked si v skolke rozpravali, kto co dostal a kto co uz z toho zjedol, mohla aj ona povedat, ze mala kindervajicko so Smoulinkou vo vnutri. Nevravím, daj aj orechy, ale ako doplnok. A sleduj, co z balicka prve ochutna😒Ved su to prepanajana deti, tak im doprajme trochu tej detskej radosti 🥰

nykkushka
27. nov 2022

@lubmar toto je presne o tom, o com som písala. Ak je dieťa zvyknuté na normálne sladkosti (z tvojho príspevku súdim, že slečna dostáva normálne sladkosti) a mame zrazu "prepne", dopadne to takto.
Ale zaručene ti môžem povedať, že náš malý by sa potešil rovnako zdravým ako normálnym sladkostiam, lebo je na to naučený odmalička na zdravšie veci ale jedáva aj normálne 😊

araavdva
27. nov 2022

Nerozumiem čo je zle na tom dar dieťaťu na Mikuláša zdravé veci. A nech si hovorí kto chce čo chce moja malá sa najviac poteší keď dostane mrazom sušené ovocie. Môže tak byť hoc čo. Balík zo škôlky mi vždy dala do ruky a odložili sme ho doma o mesiac dva sme sladkosti s neho zabalili sa dali niekomu kto ich zje lebo by sme ich neskôr vyhodili. A to teda jej sladké nezatazujem. Má k nemu prístup stále. Má obdobie keď ho je na mňa dosť často potom si ho pol roka nevšimne.
Je ale pravda, že ak doteraz deti miesi zvyknuté papať zdravé sladkosti asi by som to neriskoval dať ich na Mikuláša. Skôr dať sladkosti normálne a menej a plus k tomu nejakú drobnosť ako knižka, vianočné ponožky, tričko a podobne.

bilancia
28. nov 2022

ano pokukaj v DM drogerie tam je velky vyber zdravych pamlskov 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz