Čo môžem dať do kávovaru?

rqduskq
21. nov 2012

Prosím Vás, dnes som kúpila kávovar rowentu, je na mletú kávu, chcem sa vás opýtať, keď chcem urobiť kapučíno, tak tam môžem do toho sitka dať namiesto kávy kapučíno či ako to robíte?

rebroza
21. nov 2012

a mas kavovar alebo espresso stroj?

zuzana2000
21. nov 2012

neviem aký máš typ , ja mám tiež rowentu a kapučíno robím tak, že urobím menšie presso do väčšej šálky a mám tam ešte takú pariacu trysku, s tou napením mlieko a dám do kávy.....najskôr len to mlieko a nakoniec hustú penu.

rebroza
21. nov 2012

u nas s pressostrojom urobime najprv penu z mlieka vo vacsej salke (cez tu bocnu trysku). a potom priamo do toho urobime kavu-presso. len je fajn, ked je uz kava na presso nachystana dopredu, tam kde ma byt. usetrim jednu salku 🙂

rqduskq
autor
21. nov 2012

@zuzana2000
espresso stroj
no mám aj tú pariacu trysku
ale muž neznáša kávu
on má rád len kapučíno
preto sa pýtam, že či sa dá kúpiť nejaké také, čo si môžem odmerkou dať namiesto kávy vieš?
či sa stroju nič nestane?

zuzana2000
21. nov 2012

hmmm, no to neviem.....či sa to neupchá...tak som to ešte neskúšala. Ale aj v kaviarniach ti kapučino spravia tak, že najskôr urobia presso a do toho našlahajú mlieko....fakt neviem, čo by to kapučíno urobilo a možno nič, len cez stroj nepôjde voda....ale ak to skúsiš...tak mi potom napíš, čo to robilo....🙂

ichbinich
21. nov 2012

@rqduskq:
Pokial viem, vsetky tie kapucino prasky sa robia iba s vodou. Moze ti to fakt zalepit kavovar. Lebo tam je aj cukor, aj susene mlieko alebo ine bielidlo do kavy 😉

Co ale mozes skusit je, ze namiesto iba zaliat vodou das ten prasok do salky a napenis to cele tou tryskou. Teda to zalejes vodou z trysky a odrazu to este extra napenis. Potom tu trysku dobre umy. Neviem, ako to bude fungovat, lebo tie prasky uz maju nejake pridavky, ze to peni uz pri obycajnom zaliati horucou vodou a zamiesani.

Do toho sitka davaj urcite iba mletu kavu podla navodu. Ak by si tam dala nieco ine a pokazilo by sa to, tak by ti to mohli odmietnut reklamovat.

rqduskq
autor
21. nov 2012

@ichbinich aha jasné vidíš, ale pozerala som, že bývajú aj tie špeciálne vrecká do espressa http://www.deliver.sk/kategoria/kuchynske-vyrob...
tak skúsim ešte to pozrieť

ichbinich
21. nov 2012

@rqduskq:

Ano, existuju aj tie podusky. Ale tie pasuju vzdy iba do jedneho druhu stroja. Takze napr. to maju stroje, ktore pouzivaju podusky Senseo, vyriesene tak, ze tam pasuju aj tie cafe choco podusky a pod., ktore su v tom zozname, co si dala link.

Uz existuju aj neoriginal kapsuly pre Nespresso stroje. Ale vraj su s nimi dost problemy, lebo nepasuju na 100%. Oni si to skor svetci vyrobcovia zabezpecili tak (konstrukcne a patentovo), ze je konzument odkazany na jeden druh podusiek alebo kapsul. A tie si daju patricne zaplatit 😒

Tak si pozri v navode alebo na webe na zaklade presneho oznacenia tvojho pressostroja, ci mozes a ktore tieto podusky tam dat. Je to predsa len drahy spas, aby si to kupovala na skusku v principe naslepo.

Inak v tych poduskach je na 99,99% nadavkovana mleta kava. Iba pre minimum kavovarov su tam aj ine pridavky. Ale potom su tie kavovary prislusne konstruovane.

rqduskq
autor
21. nov 2012

Môžem to tam dať, ale bola som v tescu a tam majú len tie dolce gusto, nevieš, kde sa dajú takéto veci kúpiť? kde majú taký väčší výber?

rqduskq
autor
21. nov 2012

@ichbinich
Môžem to tam dať, ale bola som v tescu a tam majú len tie dolce gusto, nevieš, kde sa dajú takéto veci kúpiť? kde majú taký väčší výber?

ichbinich
22. nov 2012

@rqduskq:
Dolce Gusto je iny system, ten pasuje iba do strojov Dolce Gusto.
Bohuzial ti neviem povedat, kde maju najlepsi vyber. Po prve nezijem na Slovensku a po druhe nemam doma ani kavovar. Pijem Nescu 😉 😀

rqduskq
autor
22. nov 2012

tie viem, že nepasujú, však ti píšem, že len tie tam majú, čo nepasujú gusto ... majú v carrefoure také, ale len kávu, kapucino vidím len na tom nete zatiaľ .... uvidím ...
@ichbinich