Čo mám robiť s malinkými chrobáčikmi v potravinách?

frezia9
28. sep 2011

Ahojte, co sa tyka upratovania som velmi pedantna a v poslednej dobe som uz strasne zufala...v spajzi sa mi zacali objavovat uplne malinke kremove az hnede chrobaciky, najprv som ich mala vo vnutri muky, tak som ju vyhodila, ale teraz???kupila som susene hríby boli zabalene, chcela som ich vcera spravit a boli v nich vnutri, dnes som ich nasla aj v linke na obale od ryzi, som z nich uz fakt zufala...su uuplne malinke biele, skoro az priesvitne alebo take kremove skoro az dohneda strasne rychlo sa pohybujú, maju asi 1mm...je mozne, ze to je z potravin, alebo z nekvalitneho dreva???ja uz neviem kde mam hladat odpovede???tak mi prosim skuste poradit, dakujem...

syslica
28. sep 2011

@frezia9 Pozri tu: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/co-s-mukou-ked-v-nej-mam-chrobaciky/ a spomínanú tému Chrobáky v múke - pokojne si si ich mohla kúpiť v obchode aj s múkou, prípadne naliezli odinakiaľ, obzvlášť ak bývate v paneláku... všetko nakazené vyhodiť, komoru/linku dezinfikovať...

pempusik
28. sep 2011

mne sa to tiez stalo,z e som si to "doiesla" z obchodu. Vsetko vyhodit a vyumyvat, pripadne veci skladuj v sklenenych flasiach.

annaopialova
28. sep 2011

ahoj aj ja sa pridavam tie chrobaciky su v muke vyhod ju a popozeraj aj tie ostatne muky

olivova
29. sep 2011

suhlasim s pempusik - neostava ti nic ine, len vsetko otvorene vyhadzat, vyumyvat a nakupit znova, ono sa usalasia aj v otvorenych cestovinach, a takmer vo vsetkom....

ikke
29. sep 2011

...oni sa usalasia aj v zatvorenych cestovinach, takze vyhodit vsetko, v com su alebo co ma na obale miniaturne dierky 😝 a nakupy muky, cestovin, praskoveho cukru a pod. hned po kupeni presypavat do dobre uzatvorenych nadob, ako uz bolo poradene. a este by som si aspon prechodne vybrala iny obchod na nakupy...