Čo ma čaká na pľúcnom vyšetrení?

monca1109
29. jún 2017

Prosím vas,kto uz bol na plucnom vysetrení,vie mi povedat čo vsetko ma čaká? Dakujem

janage
29. jún 2017

Ja uz sice pred cca 5 rokmi, ale pokial sa to nezmenilo tak rtg pluc, spirometria, popocuva ta a polozi otazky. Nic neprijemne ani hrozne. Odber krvi mi robila obvodna a vylucil tbc, cierny kasel, chlamydie...Dostala som nejaky sprej a za dva tyzdne bolo po polrocnom kasli co som ani spat nemohla 😉

janage
29. jún 2017

Joj a podla toho odkial si sa priprav ze sa to v cakarni len tak hemzi spoluobcanmi.

monca1109
autor
29. jún 2017

Dakujem ti,ja sa trapim uz dlhsie suchym kaslom,obvodak ma poslal na to plucne,este nikdy som nebola,tak ma to zaujima,ci si mam bat😀 ale podla toho co opisujes to je v pohode

libawet
30. jún 2017

@monca1109 za príčinou suchého kašľa môže byť aj neliečená alergia, možno aj imunológa by bolo vhodné navštíviť, ak pľúcne vyšetr. bude negatívne.

monca1109
autor
30. jún 2017

@libawet ano,je tam ta moznost,obvodny vravel ak bude plucny negat,tak alergolog

janage
30. jún 2017

@monca1109 urcite sa nemusis obavat.Tazka pohoda. Fakt za dva tyzdne pokoj a po dobrati davky uz sa kasel nevratil. Lutovala som ze som sa tam nedostala skor.

monca1109
autor
30. jún 2017

@janage ja by som aj sla skor, ale moj obvodny je trocha hlupucky ,stale tvrdil ze je to alergia a to prejde coskoro,tak som si ten papier k plucnemu doslova vyzobrala😈
Dakujem za infosku🙂

gabriela1505
10. apr 2024

@janage aky sprej prosim vas? Viete si spomenut?

lucyjka6
10. apr 2024

@monca1109 ja som bola dnes na plucnom,..ono velmi zaleži na dr.,aky je a či mu záleži na pacientovi,...suchy kašel može mat viac pričin,od uplne banalnej že postaci iba nejaky sprej či tabletka,alebo kašel može byť vyvolaný refluxom zo žaludka,pripadne helicobakter alebo infekčná mononukleoza,...to treba všetko vylučit a potom je na rade alergolog...mne konkretne,to že som mala kašel a zadychavala som sa malo za nasledok plucna embolia,potvrdena CT +krvne vysledky